Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Krišovská Liesková si odbije šiestoligovú premiéru

OŠK Krišovská Liesková. Nováčik šiestej ligy zemplínskej. (Autor: internet)
Sportnet|Publikované 1. aug 2012 o 22:00

Nováčik súťaže dáva do poriadku šatne, káder sa skoro vôbec nezmenil. V Plechoticiach privítali tri nové tváre a hráčov z dorastu.ZEMPLÍN. Už o tri dni sa otvoria brány štadiónov aj v VI. lige zemplínskej, ktorá ešte vlani niesla názov V. liga. Pred časom sme vám priniesli informácie z kuchyne viacerých šiestoligistov, dnes si môžete prečítať, ako finišujú s prípravou v Plechoticiach a Krišovskej Lieskovej.

TJ Družstevník Plechotice

Mužstvo z Trebišovského okresu absolvovalo letnú prípravu v domácich podmienkach a trénovalo dvakrát týždenne.

„Zúčastnili sme sa dvoch turnajov, najprv v Zemplínskej Teplici, kde okrem nás a domáceho celku nastúpili aj Nižný Žipov a Slivník, a druhý sme odohrali u nás doma za účasti rovnakých tímov. Na oboch sme obsadili štvrté miesto,“ prezradil hrajúci tréner mužstva Jozef Podracký.

„Neodohrali sme veľa zápasov, viac sme trénovali a zamerali sa predovšetkým na zlepšenie koncovky, lebo tá bola predtým našou slabinou.“

Po skončení minulej sezóny, v ktorej Plechotičania skončili na predposlednom 13. mieste, káder opustili Jakuboc, Peterka a Jozef Vajda.

„Namiesto nich prišli brankár Jaro Segedi z Hrane a z rovnakého klubu nás posilnil aj Imrich Peti. Po hosťovaní sa vrátil aj Martin Topoľčáni a pripravujú sa s nami aj viacerí dorastenci,“ informoval nás J. Podracký.

V hre je ešte návrat skúseného Petra Kašníka. TJ Družstevník štartuje novú sezónu v nedeľu doma proti Vinnému.

„Máme celkom dobré vyžrebovanie. Naším cieľom je nazbierať v jeseni čo najviac bodov a zabudovať mladých dorastencov do mužstva. Vedenie klubu a starosta obce nám vytvárajú dobré podmienky, začo sme im vďační,“ uzavrel 34-ročný lodivod.

OŠK Krišovská Liesková

V hodine dvanástej sa do šiestej ligy dostali futbalisti z Krišovskej Lieskovej, dedinky neďaleko Veľkých Kapušian.

Práve na úkor B-mužstva MFK, ktoré sa pred týždňom odhlásilo zo súťaže, bude tretie mužstvo tabuľky I. triedy ObFZ Michalovce účinkovať v novom ročníku šiestej ligy.

„Pre našu obec je to obrovský úspech, pretože futbalový klub ešte nikdy predtým takúto súťaž nehral. Ideme do rizika, lebo možno nám nevyjdú prvé zápasy a chlapci budú pod psychickým tlakom. Máme mladé a šikovné mužstvo, ktorému však chýbajú skúsenosti. Rozum ale budeme chcieť nahradiť bojovnosťou a predovšetkým nováčikovským elánom,“ povedal predseda klubu Július Tamaška, ktorý je zároveň aj starostom obce a trénerom mužstva.

„Káder sa v porovnaní s minulou sezónou takmer vôbec nezmenil, pribudol doň iba ľavý obranca Attila Matyi z Ptrukše, ktorý v minulosti hrával aj vo Veľkých Kapušanoch či Čičarovciach. V príprave sme absolvovali domáci turnaj, v ktorom sme vo finále remizovali s V. Kapušanmi 2:2 a na penalty prehrali 4:5, a odohrali sme aj súboj s Lelesom, ktorý sme porazili 4:2,“ uviedol J. Tamaška, podľa ktorého je cieľom mužstva udržať sa v súťaži.

OŠK má ťažké vyžrebovanie, hneď na úvod totiž cestuje do Čičaroviec, kde ich čaká prestížne susedské derby, a o týždeň do Cejkova. Predvčerom si futbalový areál v Kriš. Lieskovej boli obzrieť zástupcovia VsFZ.

„Čakajú nás nejaké úpravy šatní, predovšetkým však musíme zlepšiť stav ihriska. Začali sme ho polievať, veríme, že ho dáme čím skôr do poriadku,“ dodal na záver J. Tamaška.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.