Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
TASR|10. jan 2020 o 21:19

Súboj predposledného tímu tabuľky s lídrom skončil rozdielom jedného gólu.

NOVÉ ZÁMKY/KOŠICE. Súboj predposledného tímu tabuľky s lídrom začali lepšie hostia, keď sa už v 3. minúte ujali vedenia.

Suja potiahol puk po pravej strane, našiel presne Bortňáka, ten nabil Rapáčovi, ktorý bez prípravy prepálil Pavlasa.

V nasledovných minútach boli Košičania hokejovejším tímom, naopak, domácim sa nedarilo usadiť sa v pásme súpera. Napriek tomu sa im v 11. minúte podarilo vyrovnať.

Pospíšil ukázal rozvahu, potiahol si puk až pred bránu, kde našiel Stupku, ktorý nemal problém usmerniť puk do odkrytej brány.

Novozámčania následne hrali presilovku o dvoch hráčov a tútpo príležitosť aj zužitkovali.

Ordzovenský priťukol puk Holovičovi a ten príklepom z prvej poslal puk do brány.

Košičania v snahe nepoľavili a odmena v podobe vyrovnávajúceho gólu prišla už o dve minúty.

Pavlin z prvej vyslal nie príliš razantnú strelu a puk sa po teči ocitol za Pavlasovým chrbtom.

Dvojgólové vedenie

Do druhej tretiny vstúpili lepšie Novozámčania.

Už po 41 sekundách sa dostal do úniku Jurík a blafákom poslal puk pomedzi Košarišťanove betóny.

Netrvalo dlho a stav bol opäť nerozhodný, o čo sa postaral svojou strelou pod hornú tyčku Milý.

Košičania mohli hneď pridať aj štvrtý gól. Jaša urobil chybu vo vlastnom pásme, no následnú šancu hostí zneškodnil Pavlas.

V 31. minúte už toľko šťastia pri oslabení nemal - Košičanov vrátil do vedenia gólovou dorážkou Majdan.

O dve minúty išli východniari do dvojgólového vedenia. Rapáč posunul puk medzi kruhy na Suju a ten ho bekhendom poslal do siete.

Mohli aj vyrovnať

Hostia nepoľavili ani v tretej tretine, domácich napádali už v ich obrannom pásme.

Znížiť z pohľadu Zámčanov mohol Fábry po tom, ako ho presnou prihrávkou vyzval Obdržálek ale puk poslal len do Košarišťana.

Podarilo sa to však Andrisíkovi, po ktorého pokuse z rohu klziska si Košarišťan vrazil puk za vlastný chrbát.

O vyrovnanie sa po chybe v košickej obrane pokúšal Jaša ale do jeho pokusu vložil v poslednej chvíli hokejku jeden z Košičanov.

Tí mohli pridať ďalší gól pri vylúčení Bajteka ale Pavlas pohotovými zákrokmi pri Bellušových šanciach podržal domáci tím.

V záverečných minútach sa domáci odhodlali k hre bez brankára, blízko bol k vyrovnaniu Holovič.

Do konca duelu však už gól nepadol a tak si tri body za výhru odvážajú Košičania.

Štatistika

HC Mikron Nové Zámky - HC Košice 4:5 (2:2, 1:3, 1:0)

Góly: 11. Stupka (Pospíšil), 13. Holovič (Ordzovenský,Pospíšil), 21. Jurík (Fábry, Obdržálek), 45. Andrisík (Števuliak,Holovič) - 3. Rapáč (Bortňák, Suja), 15. Pavlin (Chovan), 23. Milý(Skokan, R…žička ), 31. Majdan (Pavlin, Skokan), 33. Suja (Rapáč,Bortňák).

Rozhodovali: Orolin, Kókai - Rojík, Kis-Király, vylúčení:7:4, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0,

1378 divákov

Nové Zámky: Pavlas Hatala, Ordzovenský, Drtina, Fereta, Pavúk,Mikuš Pospíšil, Bajtek, Stupka Obdržálek, Fábry, Jurík Števuliak,Hruška, Andrisík - Jaša, Holovič, Rogoň

Košice: Košarišťan - R…žička, Slovák, Koch, Pavlin, Repe,Čížek, Bučko - Belluš, Skokan, Majdan - Klh…fek, Chovan, Květoň- Suja, Bortňák, Rapáč - Jokeľ, Vrábeľ, Milý.