Slavia Praha prehrala, AS Rím utrpel debakel v Nórsku

Zápas Maccabi Haifa - Slavia Praha.
Zápas Maccabi Haifa - Slavia Praha. (Autor: TASR/AP)
TASR|21. okt 2021 o 19:08 (aktualizované 21. okt 2021 o 23:38)

Prehral aj Tottenham Hotspur.

BRATISLAVA. Futbalisti PAOK Solún zvíťazili vo štvrtkovom stretnutí 3. kola Európskej konferenčnej ligy na štadióne FC Kodaň 2:1.

So siedmimi bodmi sa prepracovali na čelo F-skupiny, v ktorej od 21.00 h úradujúci slovenský majster ŠK Slovan Bratislava hostí Lincoln Red Imps.

Neuspela Slavia Praha s Ivanom Schranzom, ktorá podľahla na ihrisku Maccabi Haifa 0:1, a AS Rím prehral na trávniku FK Bodö/Glimt zahanbujúco vysoko 1:6.

Kodaň v domácom prostredí veľmi rýchlo oslabil Kamil Grabara, ktorý už v 9. minúte videl červenú kartu. Hostia to využili už v prvom polčase a gólmi Sidcleyho a Andriju Živkoviča rozhodli o plnom bodovom zisku.

Domáci už len znížili v závere zásluhou Pepa Biela a v tabuľke figurujú na druhom mieste s jednobodovým odstupom za svojím premožiteľom.

Slavia nedokázala v Izraeli odpovedať na vedúci zásah Godswaya Donyoha z 24. minúty a utrpela druhú prehru. Schranz hral do 76. minúty. V ďalšom zápase E-skupiny zvíťazil Feyenoord Rotterdam nad Unionom Berlín 3:1 a tabuľku vedie so ziskom 7 bodov.

AS Rím si po úvodných dvoch úspechoch pokazil vydarený štart do zápolení v C-skupine, k debaklu talianskeho klubu v Nórsku prispel autor hetriku Erik Botheim. Prekvapenie na úkor favorita sa zrodilo aj v G-čku, Tottenham Hotspur prehral na trávniku Vitesse Arnhem 0:1.

FK Jablonec remizoval v D-skupine s FC Randers 2:2, slovenský stredopoliar Jakub Považanec absolvoval plnú minutáž a prihral na úvodný zásah domácich.

Omonoia Nikózia prehrala v H-čku na štadióne FC Bazilej 1:3, v drese hostí odohral celé stretnutie slovenský útočník Michal Ďuriš, ktorý videl žltú kartu.

Konferečná liga - 3. kolo:

A-skupina:

HJK Helsinki - Maccabi Tel Aviv 0:5 (0:1)

Góly: 28. a 60. Kanichowsky, 49. Perica (z 11 m), 87. Saborit (z 11 m), 90.+4 Shamir

FC Alaškert - LASK Linz 0:3 (0:1)

Góly: 35. Hong Hyun-Seok, 68. Goiginger, 90.+2 Michorl

B-skupina:

Anorthosis Famagusta - Flora Tallinn 2:2 (2:1)

Góly: 25. Deletič, 28. Popovič - 38. a 80. Sappinen

Partizan Belehrad - KAA Gent 0:1 (0:0)

Gól: 59. Kums

C-skupina:

FK Bodö/Glimt - AS Rím 6:1 (2:1)

Góly: 8., 52. a 80. Botheim, 20. Berg, 71. Solbakken, 78. Pellegrino - 28. Perez

CSKA Sofia - Zorja Luhansk 0:1 (0:0)

Gól: 65. Sayyadmanesh

ČK: 90.+3 Vion (Sofia)

D-skupina:

FK Jablonec - FC Randers 2:2 (1:1)

Góly: 35. a 53. Čvančara - 36. a 90. Odey (druhý z 11 m)

/Jakub Považanec (Jablonec) odohral celé stretnutie/

CFR Kluž - AZ Alkmaar 0:1 (0:1)

Gól: 18. Karlsson

E-skupina:

Feyenoord Rotterdam - Union Berlín 3:1 (2:1)

G-skupina:

Vitesse Arnhem - Tottenham Hotspur 1:0 (0:0)

Gól: 78. Wittek

NŠ Mura - Stade Rennes 1:2 (1:2)

Góly: 20. Lotrič - 17. Guirassy (z 11 m), 41. Laborde

H-skupina:

FK Karabach - Kajrat Almaty 2:1 (0:1)

Góly: 79. Šejdajev, 90.+1 Husejnov - 19. Kante (z 11 m)

FC Bazilej - Omonoia Nikózia 3:1 (2:1)

Góly: 19. Millar, 41. Arthur (z 11 m), 88. Zhegrova - 27. Gomez

/Michal Ďuriš (Omonoia) odohral celé stretnutie a dostal ŽK/

/Tomáš Hubočan (Omonoia) bol na lavičke náhradníkov/

Domov»Futbal»Konferenčná liga»Slavia Praha prehrala, AS Rím utrpel debakel v Nórsku