Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Kira je na odchode z Michaloviec. Verí, že v nadstavbe si ešte zachytá

Michalovčania sa už nevedia dočkať reštartu ligy. Aj Matúš Kira (vpravo), ktorému končí zmluva. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 26. máj 2020 o 22:00

Zmenu dresu by už privítal.

MICHALOVCE. Piatkový rezultát prezídia Únie ligových klubov o opätovnom naštartovaní našej najvyššej futbalovej súťaže viac ako samotné kluby, z ktorých väčšina sa po vypuknutí pandémie koronavírusu dostala do ekonomických ťažkostí, potešil samotných hráčov.

Výnimkou nie sú ani tí michalovskí. Aj oni sa už nevedia dočkať soboty 13. júna, kedy je naplánované úvodné kolo nadstavbovej časti. Všetci veria, že zelenú futbalu na Slovensku dá aj hlavný hygienik.

V kádri MFK Zemplín je aktuálne až osmička hráčov, ktorým o pár týždňov skončí zmluva.

Jedným z nich je aj brankár Matúš Kira, ktorý sa na vyvrcholenie sezóny teší o to viac, že s najväčšou pravdepodobnosťou to pre neho budú posledné zápasy v michalovskom drese.

Klasický formát by bol atraktívnejší

„Každému už futbal veľmi chýbal. Aj keď sa zápasy budú hrať bez divákov, ja stále tvrdím, že radšej nech hráme, ako nehráme vôbec. Som len trošku smutný, že bola odklepnutá iba päťkolová nadstavba. Najdôležitejšie však je, že sa znovu vrátime na trávniky,“ skonštatovala opora michalovskej svätyne Matúš Kira.

Košický rodák pochádzajúci z Kolonice si myslí, že ak by sa nadstavbová časť hrala v klasickom formáte, určite by bola atraktívnejšia.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Autor: Róbert Andrejov

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.