Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Kapitán Austrálie: Toto sa s Kyrgiosom povezie ešte dlho

Nick Kyrgios opäť neukontroloval svoje správanie. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 14. aug 2015 o 09:01

Súperovi Stanovi Wawrinkovi povedal, že sa krajan Thanasi Kokkinakis vyspal s jeho priateľkou. Nick Kyrgios zožal obrovskú vlnu kritiky a dostal aj pokutu.

SYDNEY. Nick Kyrgios by napriek aktuálnemu incidentu z turnaja v Montreale nemal chýbať v kádri tenistov Austrálie v septembrovom semifinálovom zápase Davisovho pohára proti Veľkej Británii.

Potvrdil to kapitán Austrálčanov Wally Masur.

Priznal, že finančné sankcie zo strany ATP za Kyrgiosove nemiestne verbálne prejavy voči Stanovi Wawrinkovi a jednému zo zberačov loptičiek sú pre mladého hráča dostatočným trestom.

"On sám vie najlepšie, že táto kauza sa s ním ešte hodnú chvíľu povezie po turnajoch. Dôsledky ešte len prídu," vyhlásil Masur.

Nick Kyrgios adresoval nemiestnu poznámku Stanovi Wawrinkovi.

Vyjadrenie Kyrgiosa k incidentu bezprostredne po zápase.

ATP potrestala Kyrgiosa za urážku Wawrinku pokutou desaťtisíc dolárov. A pridala aj dvetisícpäťsto dolárov za verbálny útok voči zberačovi.

"Treba si uvedomiť, že je to ešte mladý chlapec, ktorý má enormný potenciál. Vo svojom srdci je to dobrák," pokračuje Masur v rozhovore pre Fox Sports. Sprostredkovala ho agentúra Reuters.

Nick Kyrgios odpovedá na otázky novinárov.

"Nickovo správanie polarizovalo austrálsku verejnosť a rozdelilo ľudí na dva tábory. No podobných hráčov ako on je na ATP Tour neúrekom. Pozrite sa na Johna McEnroa. V mladosti to bol riadny fagan a postupne sa stal jedným z najväčších tenisových velikánov," spomenul Masur.

Súboj Veľká Británia - Austrália o postup do finále Davisovho pohára sa uskutoční 18.- 20. septembra v The Emirates Arene v škótskom Glasgowe s kapacitou 8200 divákov.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články