Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Kokkinakis spal s tvojou priateľkou, povedal Kyrgios Wawrinkovi

Nick Kyrgios je talentovaný tenista, ale má svojskú povahu. (Autor: SITA/AP)
TASR|Publikované 13. aug 2015 o 08:30

Zranenie mu nedovolilo dohrať. Švajčiar Stan Wawrinka sa rozlúčil s turnajom v Montreale už v druhom kole. Duel s Nickom Kyrgiosom skrečoval v treťom sete.

MONTREAL - 2. kolo

(dotácia 4 178 500 USD, tvrdý povrch)

Nick Kyrgios (Aus.) - Stan Wawrinka (Švaj.-3) 6:7 (8), 6:3, 4:0 - skreč

/Wawrinka odstúpil/

MONTREAL. Švajčiarsky tenista Stan Wawrinka ukončil svoje pôsobenie na turnaji ATP v Montreale už v druhom kole. Pre zranenie chrbta nedohral zápas proti austrálskemu mladíkovi Nickovi Kyrgiosovi.

Duel skrečoval v treťom sete za stavu 6:7 (8), 6:3, 4:0 pre súpera.

Počas súboja však došlo k zaujímavému momentu. Kyrgios prešiel ku sieti, aby podal súperovi loptičky. Vtedy Švajčiarovi odkázal: "Kokkinakis (austrálsky tenista, pozn.) sa vyspal s tvojou priateľkou. Prepáč, kamarát, že ti to hovorím."

Keď sa ho po zápase novinári na incident spýtali, reagoval Austrálčan rozpačito. "Viete, bol na mňa trochu drzý. Neviem, bol to iba okamih. Ale skutočne neviem, prečo som to povedal. Proste som to povedal," cituje slová Kyrgiosa The Sydney Morning Herald.

K situácii sa vyjadril aj Wawrinka. "Je pre mňa veľkým sklamaním vidieť športovca bez akéhokoľvek rešpektu voči súperovi. To, čo povedal, by som ja nepovedal ani najhoršiemu nepriateľovi," napísal okrem iného na Twitteri.

Sklamanie prejavil aj kouč Wawrinku Magnus Norman. "Toto správanie bolo veľmi prízemné. Dúfam, že budeš mať okolo seba ľudí, ktorí ťa niečo o živote naučia," odkázal prostredníctvom Twitteru Kyrgiosovi.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články