Hokejisti Michaloviec sa zo Zvolena vracajú s prehrou

Sprava: Daniel Hančák z HK Dukla Michalovce a Michael Parks z HKM Zvolen.
Sprava: Daniel Hančák z HK Dukla Michalovce a Michael Parks z HKM Zvolen. (Autor: SITA/Jakub Julény)
TASR|10. jan 2020 o 20:49

Na začiatku poslednej tretiny ešte vyhrávali o jeden gól.

HKM Zvolen - HK Dukla Ingema Michalovce, 10.1.2020: fotogaléria

11.1.2020

ZVOLEN/MICHALOVCE. Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v 39. kole Tipsport ligy nad HK Dukla Ingema Michalovce 4:2, keď v tretej tretine otočili z 1:2.

Michalovce sa mohli ujať vedenia už v 3. minúte, keď Hančákov nahodený puk od modrej čiary takmer prekvapil Tomeka, pomohla mu bránková konštrukcia.

Zvolenčania prvýkrát pohrozili McPhersonom, ktorý mieril do Trenčana. Krátko nato michalovský brankár zneškodnil aj pokus Parksa.

V 10. minúte domáca obrana zabudla na Lineta, ktorý strelou pod brvno prekonal Tomeka - 0:1.

V 12. minúte zvýšil náskok hostí Giľák, keď umne tečoval prihrávku Safaralejeva. Zvolen do konca tretiny znížil zásluhou Halamu.

V 26. minúte mohol vyrovnať Kelemen, no Trenčan jeho strelu vyrazil.

V závere druhej tretiny pri šanci Stephensona podržal domácich Tomek.

V 43. minúte sa zvolenskí fanúšikovia dočkali vyrovnania, keď Špirko po prihrávke McPhersona prestrelil Trenčana.

Domáci boli pri chuti a v 51. minúte strhli vedenie na svoju stranu, keď Štrauch zblízka prestrelil Trenčana.

V 55. minúte spečatil triumf Zvolena Špirko, ktorý potrestal vylúčenie Ťavodu.

Štatistika

HKM Zvolen - HK Dukla Ingema Michalovce 4:2 (1:2, 0:0, 3:0)

Góly: 16. M. Halama (Drgoň, McPherson), 43. Špirko (McPherson, Kolenič), 51. Štrauch, 55. Špirko (M. Halama, McPherson) - 10. Linet (Safaralejev, Ťavoda), 12. Giľák (Safaralejev).

Rozhodovali: Baluška, Fridrich - Bogdaň, Jobbágy,

vylúčení: 3:4,

presilovky: 1:0,