Juraj Slafkovský proti Columbusu Blue Jackets.
Juraj Slafkovský proti Columbusu Blue Jackets. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|30. nov 2023 o 06:05

Martin Fehérváry nastúpil proti Los Angeles.

NEW YORK. Hokejisti Montrealu Canadiens v zostave s Jurajom Slafkovským zvíťazili na ľade Columbusu Blue Jackets 4:2.

Slovenský mladík k tomu prispel asistenciou. V 35. minúte prihrávkou z vlastného pásma založil protiútok, po ktorom strelil Cole Caufield svoj 60. gól v NHL a vyrovnal na 2:2.

Pre Slafkovského išlo o siedmy bod v sezóne. Priblížil sa k slovenskému lídrovi produktivity Tomášovi Tatarovi, stráca naňho už len bod.

Caufield, ktorému asistoval, ho pochválil: "V poslednom období je skvelý, vidno, ako naberá sebavedomie. Častejšie hrá s pukom, tvrdo na tom pracoval. Určite bude ďalej rásť, sme naňho hrdí."

Proti Blue Jackets odohral 15 minút a 16 sekúnd, pripísal si asistenciu, dve strely na bránku a bodyček.

Martin Fehérváry nastúpil ako člen prvého obranného páru Washingtonu v zápase na ľade Los Angeles Kings.

Caps si pripísali cenné víťazstvo 2:1 proti jednému z najlepších tímov Západnej konferencie. O obidva góly sa postarala formácia Mantha-McMichael-Protas.

Fehérváry strávil na ľade 20 minút a 54 sekúnd ako druhý najvyťažovanejší zadák mužstva. Pripísal si plusku a tri bodyčeky.

+14

New York Rangers porazili na domácom ľade Detroit 3:2. O víťazný zásah sa postaral 4 minúty pred koncom stretnutia Jimmy Vesey.

"Jazdci" si upevnili pozíciu na vrchole tabuľky celej NHL. Po 21 dueloch majú 33 bodov a vyhrali 16 zápasov.

"Máme skvelý tím a vyhrávanie to ešte zlepšuje. Užívame si, že chodíme na štadión a je pôsobivé, že dokážeme vyhrávať výsledkami 1:0 aj 7:2," povedal po zápase Vesey.

NHL - základná časť - 30. november

Columbus - Montreal 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)

Góly: 24. Laine, 30. Činachov (Voronkov, Werenski) – 28. Newhook (Guhle, Suzuki), 35. Caufield (Dvorak, Slafkovský), 58. Armia (Matheson, J. Barron), 60. Lindström (Matheson)

Brankári: Merzlikins 27/30 - Montembeault 26/28

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 15 minút a 16 sekúnd, pripísal si asistenciu, dve strely na bránku a bodyček/

NY Rangers - Detroit 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

Góly: 25. Panarin (Lafrenière, K. Miller), 50. K. Miller (Zibanejad, Trouba), 56. Vesey (Lafrenière, Trocheck) – 29. Seider (Copp, Fabbri), 30. Fabbri (Berggren, Copp)

Brankári: Šesťorkin 25/27 - Husso 38/41

Los Angeles - Washington 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Góly: 10. Kaliyev (Englund, Spence) – 13. Mantha (McMichael, Protas), 39. McMichael (Mantha, Protas)

Brankári: Talbot 13/15 - Lindgren 37/38

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 20 minút a 54 sekúnd, pripísal si plusku a tri bodyčeky/

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Založil gólový protiútok. Slafkovský je skvelý, chváli ho hviezdny spoluhráč