Ružička odohral len šesť minút. NHL zažila, čo už 53 rokov nie

Adam Ružička.
Adam Ružička. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey, TASR|20. feb 2023 o 22:05 (aktualizované 21. feb 2023 o 05:52)

Hralo sa šesť stretnutí.

NEW YORK. Jediným slovenským zástupcom v nočných stretnutiach NHL bol Adam Ružička. Center štvrtej formácie Calgary neodvrátil prehru 3:4 proti Philadelphii.

Bratislavský rodák odohral 6 minút a 21 sekúnd, vyhral 33 percent vhadzovaní, pripísal si mínusku, bodyček a blok.

Jaroslav Halák nechytal a New York Rangers doma podľahli Winnipegu 1:4. Brankársky súboj jednoznačne vyhral Connor Hellebuyck.

Brankár Winnipegu pochytal až 50 striel "jazdcov". Naproti tomu sa Šesťorkin postaral len o sedemnásť zásahov z 21 striel.

Okrem neho sa o aspoň 50 zákrokov postaral John Gibson z Anaheimu. Pre svoj tím získal bod za prehru 3:4 po predĺžení, pričom čelil 55 strelám. Po tretíkrát v histórii a po prvý raz od roku 1970 sa stalo, že v jednom hracom dni zažiarili aspoň 50 zákrokmi až dvaja brankári.

Štyridsaťgólový "Pasta"

Hokejisti Bostonu zvíťazili v domácom zápase NHL nad Ottawou 3:1. Líder Východnej konferencie tak triumfoval vo štvrtom stretnutí za sebou.

Dvoma gólmi sa na tom najvýraznejšie podieľal český útočník David Pastrňák, ktorý v záverečných sekundách zápasu mohol streliť aj tretí gól.

Desať sekúnd pred koncom získal puk v útočnom pásme a cez brániacich hráčov Ottawy ho mohol poslať do prázdnej bránky. Namiesto toho však hľadal svojho krajana Davida Krejčího, ale tomu sa nepodarilo skórovať.

Český ostrostrelec v tomto zápase dosiahol míľnik 40 gólov už po tretíkrát v kariére. Pred ním sa čosi také podarilo iba štyrom hráčom Bostonu v histórii.

Senators prvýkrát v sezóne prehrali s Bruins aj preto, že sa bodovo nepresadil Tim Stützle. Nemec bol vyhlásený za najlepšieho hráča uplynulého týždňa v NHL, keď desiatimi bodmi (4+6) prispel k trom triumfom svojho tímu.

Oslabení New York Islanders zdolali Pittsburgh Penguins vďaka skvelému obratu. V tretej tretine odvrátili prehru po góloch Horvata, Leeho a Nelsona.

NHL - základná časť - 21. február:

Boston - Ottawa 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Góly: 16. DeBrusk (Marchand, McAvoy), 38. Pastrňák (McAvoy, Krejčí), 53. Pastrňák (McAvoy) – 20. Giroux (Gambrell)

Brankári: Ullmark 30/31 - Mandolese 29/32

Florida - Anaheim 4:3 pp (0:2, 2:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 23. E. Staal (Gudas), 38. M. Staal (M. Tkachuk, Luostarinen), 55. Lomberg (Forsling, Cousins), 62. Verhaeghe (Luostarinen, M. Tkachuk) - 12. McTavish (Kulikov, Jones), 16. Vatrano (Shattenkirk, Klingberg), 53. Kulikov (Klingberg)

Brankári: Bobrovskij 29/32 - Gibson 51/55

Calgary - Philadelphia 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)

Góly: 29. Backlund (Gilbert, Mangiapane), 45. Toffoli (Dubé, Hanifin), 49. Mangiapane (Backlund, Hanifin) – 17. Konecny (N. Cates, DeAngelo), 28. Deslauriers (York, Laughton), 32. DeAngelo (Konecny), 52. Allison (J. van Riemsdyk, Laughton)

Brankári: Markström 18/22 - Ersson 33/36

/Adam Ružička (Calgary) odohral 6 minút a 21 sekúnd, vyhral 33 percent vhadzovaní, pripísal si mínusku, bodyček a blok/

San Jose - Seattle 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Góly: 31. Couture, 37. J. Svečnikov, 40. Gregor (J. Svečnikov, E. Karlsson), 57. Eyssimont (Couture, E. Karlsson)

Brankári: Reimer 26/26 - Jones 20/23

NY Rangers - Winnipeg 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Góly: 31. Trocheck (Tarasenko) – 6. Dubois (Morrissey, Ehlers), 17. Scheifele (Connor, Pionk), 27. Connor (Appleton, Morrissey), 56. Scheifele (Connor, Appleton)

Brankári: Šesťorkin 17/21 - Hellebuyck 50/51

Pittsburgh - NY Islanders 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)

Góly: 7. Guentzel (Crosby, Rakell), 33. Zucker (Petry, Kapanen) – 26. Nelson (Parise), 49. Horvat (Fasching), 51. Lee (M. Martin, Horvat), 60. Nelson

Brankári: Jarry 28/31 - Sorokin 44/46