Slafkovský útočil na slovenský rekord. Gól strelil expresne rýchlo

Juraj Slafkovský strieľa gól proti Calgary Flames.
Juraj Slafkovský strieľa gól proti Calgary Flames. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|2. dec 2022 o 05:48

Slafkovský otvoril skóre stretnutia proti Calgary.

CALGARY. Duel medzi Calgary a Montrealom mal veľmi rýchly úvod. Stav sa po prvý raz menil už po trinástich sekundách.

Svoj štvrtý gól v ročníku strelil Juraj Slafkovský. Slovenský talent nastúpil do stretnutia ako člen tretej formácie s Joshom Andersonom a Seanom Monahanom.

Na ľade boli od prvej sekundy a odvtedy trvala aj ich gólová akcia. Puk mali najprv obrancovia, v strednom pásme si ho prebral Slafkovský, posunul ho Monahanovi a potom dokončil jeho akciu, keď rutinérsky obišiel brankára Markströma a zakončil cez blokujúcich obrancov.

Išlo o druhý najrýchlejší slovenský gól v histórii NHL. Skóre otvoril rýchlejšie len Ronald Petrovický, ktorý sa presadil 20. decembra 2003 už po ôsmich sekundách zápasu medzi Atlantou a Pittsburghom.

Len dvaja nováčikovia v histórii Habs strelili rýchlejší gól - Mario Tremblay po 10 sekundách v roku 1975 a Chris Higgins po dvanástich v roku 2006.

Canadiens napokon brali z Calgary dva body. Zvíťazili 2:1. Víťazný gól strelil Caufield.

Slafkovský odohral 12 minút a 39 sekúnd, pripísal si dva strelecké pokusy a bodyček.

"Nikdy som nedal gól pri prvom striedaní, ani som nezískal bod, takže to bol skvelý štart do zápasu," povedal Slafkovský pre nhl.com. V 39. minúte mohol zvýšiť na 2:0, trafil však žŕdku.

Bodoval aj jeho krajan v drese súpera Adam Ružička, ktorý strávil na ľade 15 minút a 3 sekundy, pripísal si asistenciu, štyrikrát vystrelil a raz bodyčekoval.

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Slafkovský útočil na slovenský rekord. Gól strelil expresne rýchlo