Martin Fehérváry oslavuje gól s Dylanom Stromeom.
Martin Fehérváry oslavuje gól s Dylanom Stromeom. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|2. dec 2022 o 06:15 (aktualizované 2. dec 2022 o 09:15)

Bodovali štyria z piatich Slovákov v nočných zápasoch.

NEW YORK. Juraj Slafkovský otvoril skóre duelu medzi Calgary a Montrealom už po trinástich sekundách. Naštartoval svoje mužstvo k víťazstvu.

Habs si pripísali dva body do tabuľky po tesnej výhre 2:1. Gólovo naňho nadviazal Caufield. Mužom zápasu bol Jake Allen so 45 zákrokmi.

Slafkovský odohral 12 minút a 39 sekúnd, pripísal si plusový bod, dva strelecké pokusy a bodyček.

Gól Juraja Slafkovského

"Nikdy som nedal gól pri prvom striedaní, ani som nezískal bod, takže to bol skvelý štart do zápasu," povedal Slafkovský pre nhl.com. V 39. minúte mohol zvýšiť na 2:0, trafil však žŕdku.

Na jediný gól Calgary v 40. minúte asistoval Adam Ružička. Ten odohral 15 minút a 3 sekundy, štyrikrát vystrelil a raz bodyčekoval.

Špeciálny večer zažil Monahan, ktorý v drese Calgary zažil prvých deväť sezón v NHL a v lete sa sťahoval do Montrealu. Od divákov sa dočkal vrelého privítania. "Bolo to príjemné, mám tu krásne spomienky," povedal Monahan.

"Všetci sme v šatni vedeli, že sa vracia domov, pretože tu hral deväť rokov. Chceli sme vyhrať hlavne pre 'Monyho'. Od publika dostal 'standing ovation', čo je skvelé a nie je nič lepšie ako tesné víťazstvo," dodal Slafkovský.

Gólom sa do štatistík zapísal i Martin Fehérváry. V prvej tretine strelil otvárací gól zápasu proti Seattlu Kraken.

Puk sa k nemu dostal po akcii Caps v útočnom pásme. Pôvodne mal strieľať Ovečkin, no jeho snahu zastavil protihráč. Voľný priestor si teda našiel slovenský bek a delovkou prekonal brankára Grubauera.

Vo forme hrajúci Seattle však potvrdil formu a otočil duel o 0:2 na 3:2. Víťazný gól strelil v predĺžení Beniers.

Fehérváry odohral 20 minút a 23 sekúnd, zaznamenal plusový bod, dva strelecké pokusy, tri bodyčeky a dva bloky

Bodoval i druhý obranca v akcii. Erik Černák asistoval pri poslednom góle Tampy Bay proti Philadelphii, vďaka čomu zaknihoval druhý bod v sezóne.

Bolts vyhrali 4:1 a Slovák odohral 17 minút a 7 sekúnd, zaznamenal plusový bod, tri bodyčeky a tri bloky.

Jediným Slovákom bez bodu ostal paradoxne najproduktívnejší z nich. Tomáš Tatar sa nepresadil a New Jersey prehrali doma proti Nashvillu 3:4 po predĺžení. Rozhodujúci gól vsietil Johansen.

Tatar strávil na ľade 14 minút a 12 sekúnd, pripísal si mínusový bod a dve strely na bránu.

NHL - základná časť - 2. december:

Buffalo - Colorado 4:6 (2:1, 1:4, 1:1)

Góly: 11. Peterka (Quinn, Cozens), 20. T. Thompson (J. Skinner, Cozens), 35. Cozens (T. Thompson, J. Skinner), 41. Tuch (Dahlin, T. Thompson) – 9. Compher (MacKinnon, D. Toews), 29. MacKinnon (Makar, Rantanen), 30. Lehkonen (Compher, MacKinnon), 32. MacKinnon (Makar, D. Toews), 38. Compher (L. O'Connor, Cogliano), 60. Rantanen (Compher, MacKinnon)

Brankári: Luukkonen 28/33 - Georgijev 24/28

New Jersey - Nashville 3:4 pp (0:2, 3:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 22. Bahl (J. Hughes, Haula), 23. Bratt (Hischier, J. Hughes), 25. Holtz (Severson, Haula) – 1. R. Johansen (Co. Smith, Ekholm), 20. Sissons (Josi), 60. Granlund (F. Forsberg, R. Johansen), 61. R. Johansen (Duchene)

Brankári: Vaněček 20/24 - Saros 25/28

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 14 minút a 12 sekúnd, pripísal si mínusový bod a dve strely na bránu/

Philadelphia - Tampa Bay 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Góly: 52. Konecny (Sanheim, DeAngelo) – 17. Paul (Perry, Killorn), 28. Paul (Cole, Stamkos), 40. Colton (Perry), 50. Cole (Černák, Vasilevskij)

Brankári: Hart 23/27 - Vasilevskij 21/22

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 17 minút a 7 sekúnd, zaznamenal asistenciu, plusový bod, tri bodyčeky a tri bloky/

Pittsburgh - Vegas 4:3 (0:2, 2:0, 2:1)

Góly: 23. McGinn (Carter, Kapanen), 34. Rakell (Guentzel, Crosby), 48. Guentzel (Malkin, Petry), 50. Kapanen (McGinn, Dumoulin) – 4. Eichel (Ma. Stone), 18. Re. Smith (Kessel, W. Karlsson), 42. Theodore (Stephenson, Eichel)

Brankári: Jarry 34/37 - Thompson 43/47

Minnesota - Edmonton 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)

Góly: 22. Eriksson Ek (Kaprizov), 31. Kaprizov (Boldy, Eriksson Ek), 34. F. Gaudreau (Petan, Merrill), 44. Steel (Zuccarello, Merrill), 52. Zuccarello (Dumba, Kaprizov) – 12. Draisaitl (Bouchard, McDavid), 25. McDavid (Draisaitl, Hyman), 60. Kostin (Shore, Ryan)

Brankári: Fleury 18/21 - Campbell 25/30

St. Louis - Carolina 4:6 (0:1, 2:3, 1:3)

Góly: 12. Bučnevič (Thomas, Tarasenko), 23. Acciari (Leddy, Parayko), 36. Krug (Bučnevič, Tarasenko), 60. O'Reilly (Kyrou) – 26. Burns, 26. Martinook, 27. Jarvis (Nečas), 56. Martinook (Slavin), 59. J. Staal, 60. Martinook (Burns)

Brankári: Binnington 30/34 - Raanta 12/15, Kočetkov 10/11

Dallas - Anaheim 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Góly: 5. J. Robertson (Hintz, C. Miller), 28. J. Robertson (Heiskanen, Pavelski), 32. Kiviranta (Heiskanen, Seguin), 42. J. Robertson (Heiskanen, Hintz), 52. W. Johnston (Hakanpää)

Brankári: Oettinger 31/31 - Stolarz 36/41

Calgary - Montreal 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Góly: 40. E. Lindholm (Huberdeau, Toffoli) – 1. Slafkovský (Monahan, Guhle), 47. Caufield (Suzuki, Monahan)

Brankári: Markström 17/19 - Allen 45/46

/Adam Ružička (Calgary) odohral 15 minút a 3 sekundy, pripísal si asistenciu, štyrikrát vystrelil a raz bodyčekoval/

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 12 minút a 39 sekúnd, strelil gól, pripísal si plusový bod, dva strelecké pokusy a bodyček/

Seattle - Washington 3:2 pp (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 34. Schwartz (Dunn, Burakovsky), 58. Gourde (Sprong, Dunn), 61. Beniers (Burakovsky) – 8. Fehérváry (Ovečkin, Sheary), 15. Sheary (Johansson, Ovečkin)

Brankári: Grubauer 21/23 - Kuemper 22/25

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 20 minút a 23 sekúnd, strelil gól, zaznamenal plusový bod, dva strelecké pokusy, tri bodyčeky a dva bloky/

Vancouver - Florida 1:5 (0:3, 1:1, 0:1)

Góly: 33. Joshua – 19. M. Tkachuk (Mahura), 19. Forsling (Reinhart, Luostarinen), 20. Lomberg (Hörnqvist, E. Staal), 32. Bennett (Verhaeghe, M. Tkachuk), 52. Bennett (M. Tkachuk)

Brankári: Demko 15/18, 12/14 - Knight 32/33

Los Angeles - Arizona 5:3 (1:1, 2:2, 2:0)

Góly: 14. Kopitar (Vilardi, Fiala), 30. Moore (Arvidsson, Durzi), 39. Grundström (Fagemo, Anderson-Dolan), 46. Kopitar (Doughty, Björnfot), 59. Fiala (Kempe) – 13. Fischer, 25. Stecher (Guenther), 28. Bjugstad (Guenther, Maccelli)

Brankári: Quick 18/21 - Vejmelka 27/31