Priláka divákov ofenzívnou hrou? Poprad má zahraničného trénera

Hokejisti HK Poprad.
Hokejisti HK Poprad. (Autor: TASR)
TASR|1. máj 2023 o 10:15

Vo funkcii nahradil Petra Mikulu.

POPRAD. Novým trénerom hokejistov HK Poprad sa stal Čech Aleš Totter.

Pre 51-ročného kouča, ktorý naposledy viedol Prostějov v druhej najvyššej českej súťaži, pôjde o prvú skúsenosť v slovenskej extralige.

Na miesto asistenta trénera sa vracia Ján Šimko, druhým asistentom zostáva dvojnásobný medailista z majstrovstiev sveta Radoslav Suchý.

Preferuje ofenzívny hokej

Totter nahradil Petra Mikulu, ktorý skončil aj s asistentom Františkom Štolcom.

"Samozrejme, slovenská extraliga je najvyššia súťaž, má 12 tímov a 12 hlavných trénerov. Vážim si to, že môžem byť medzi nimi.

Hlavne Poprad má históriu, skvelých fanúšikov a super zázemie. Som veľmi rád za túto výzvu a teším sa na novú sezónu," povedal Totter pre klubový web.

Nový kouč "kamzíkov" má jasnú predstavu o hernom štýle:

"Mám rád ofenzívny hokej. Verím, že tu prilákame divákov do hľadiska. Budeme chcieť hrať s pukom, diktovať tempo zápasu, diktovať hru a vtiahnuť ľudí.

Nezaručíme výsledok, ale verím, že fanúšikovia uvidia hráčov, ktorí sem nosia každý deň srdce a všetko nechávajú na ľade."

Totter už má skúsenosť so slovenským hokejom, v sezóne 2011/2012 viedol Tatranských Vlkov v MHL. Uplynulé dva roky trénoval "jastrabov" z Prostějova. Predtým tri sezóny robil asistenta Václavovi Prospalovi v Českých Budějoviciach.

Dostali iba dobré referencie

"Hlavného trénera sme hľadali ako je u nás zvykom na Slovensku, ale jedna z alternatív nám nevyšla, a preto sme sa pozreli do zahraničia a najmä do Česka. Na tom, že chceme mať trénera z Česka, sme sa zhodli v klube všetci.

Na pána Aleša Tottera sa k nám z našich zdrojov dostali iba dobré referencie. Tréner má históriu skúseností či už z českej extraligy alebo prvej ligy a spĺňa naše kritériá. Do kabíny sme chceli priniesť moderný dynamický štýl hokeja, podobný, ako hrá naša reprezentácia.

Nový tréner je v tomto smere dobrý adept. Smeruje k tomu tiež aj výber našich nových hráčov a obmena kádra. Pán Totter si potrpí na fungovaní mužstva, či už na ľade alebo mimo neho, a to je pre nás dôležité.

Od začiatku sa budeme sústrediť na hernú disciplínu, rešpekt a odovzdanie maxima na ľade," uviedol pre klubový web riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi.

Známe aj zloženie realizačného tímu. Asistentmi budú Šimko a Suchý, Martin Klempa bude trénerom brankárov. Doplní ho Stanislav Salát, ktorý bude zároveň pôsobiť aj ako videoanalytik.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Priláka divákov ofenzívnou hrou? Poprad má zahraničného trénera