Útočník Kanady Macklin Celebrini počas MS U20 2024. (Autor: TASR/TT News Agency via AP)
Sportnet, TASR|27. dec 2023 o 22:15

Macklin Celebrini si pripísal päť bodov.

MS v hokeji U20 2024

Lotyšsko - Kanada 0:10 (0:2, 0:3, 0:5)

Góly: 6. Geekie (Mateychuk, Celebrini), 8. Yager (Celebrini, Lamoureux), 22. Allard (Bonk, Savoie), 25. Rehkopf (Celebrini), 31. Celebrini (Wood, Mateychuk), 43. Minten (Nelson), 44. Wood, 46. Geekie (Minten, Savoie), 47. Rehkopf (Celebrini, Dumais), 51. Poitras

GÖTEBORG. Hokejisti Kanady triumfovali v druhom vystúpení na MS v hokeji do 20 rokov 2024 vo švédskom Göteborgu. V stredajšom stretnutí A-skupiny zdolali Lotyšsko 10:0.

Kanaďania postupne vygradovali svoj výkon, najviac gólov strelili v záverečnej tretine. Najviac sa v drese "javorových listov" blysol 17-ročný center štvrtej formácie Macklin Celebrini, ktorý nazbieral päť bodov za gól a štyri asistencie.

Predpokladaná jednotka budúcoročného draftu NHL nazbierala v dvoch dueloch na turnaji šesť bodov (2+4).

Celebrini sa zároveň dostal na čelo kanadského bodovania o bod pred Čecha Jiřího Kulicha (3+2).

Tabuľka skupiny A

Domov»Hokej»MS v hokeji U20 2024»Očakávaná dominancia od úvodných minút. Kanada rozdrvila Lotyšsko desiatimi gólmi