Slafkovksy alebo Slafkovsky? Najlepší Slovák hral so zlou menovkou

Juraj Slafkovský v zápase Slovensko - Fínsko.
Juraj Slafkovský v zápase Slovensko - Fínsko. (Autor: TASR)
Sportnet|10. feb 2022 o 12:50

Juraj Slafkovský strelil dva góly.

PEKING. Považujú ho za jeden z najväčších talentov slovenského hokeja. Útočník Juraj Slafkovský má len 17 rokov, ale v uplynulých mesiacoch mal na sebe reprezentačný dres na sebe hádam viac ako košeľu.

Hral na dvoch majstrovstvách sveta do 20 rokov (2021 aj 2022), na svetovom šampionáte v Rige, Hlinka-Gretzky Cupe, na turnaji olympijskej kvalifikácie v Bratislave a teraz ako najmladší člen výberu korčuľuje aj na olympijských hrách v Pekingu.

Kým v predchádzajúcich reprezentačných zápasoch často zahadzoval šance, proti Fínom sa blysol dvoma gólmi. Ukázal dôraz pred bránkou aj individuálne zručnosti a korunoval dobrý výkon štvrtého slovenského útoku.

Juraj Slafkovský so zlou menovkou v zápase proti Fínsku.
Juraj Slafkovský so zlou menovkou v zápase proti Fínsku. (Autor: Sportnet)

"Vo svojom prvom olympijskom vystúpení dal viac gólov než v celej sezóne vo fínskej lige," vtipne poznamenal český komentátor Robert Záruba.

Slafkovský pôsobí v TPS Turku, kde dal v tejto sezóne v 21 zápasoch jeden gól a pridal tri asistencie.

Košický rodák sa stal tiež najmladším strelcom olympijského turnaja od roku 1984, keď na ZOH v Sarajeve skóroval útočník USA Ed Olczyk.

V prvom zápase olympijského turnaja však zaujal okrem výkonu aj zlou menovkou, v ktorej mal prehodené písmená, takže o dva góly sa postaral hráč s číslom 20 SLAFKOVKSY.

"Bola to chyba tlačiarov menoviek na dresy, ktorí sú z IIHF. Vymenia to okamžite po zápase. Na modrom drese je menovka správna," vysvetlil promptne hovorca SZĽH Peter Jánošík.

Mladý útočník to zistil až v mixzóne, keď ho na chybu upozornili slovenskí novinári: "Vôbec som to netušil. Povedali mi to až pri predošlom rozhovore," povedal mladý útočník.

Aj keď mu priniesol šťastie a strelil v ňom dva góly, v ďalšom stretnutí už chce mať oblečený správny dres: "Myslím si, že každý hráč by mal mať na drese správne meno."

Všetko o hokeji na ZOH 2022

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Olympijské hry»Olympiáda Peking 2022»Slafkovksy alebo Slafkovsky? Najlepší Slovák hral so zlou menovkou