Mešár očakáva, že začne sezónu v AHL. Montreal ho možno pošle o level nižšie

Filip Mešár.
Filip Mešár. (Autor: TASR/AP)
SITA|8. aug 2022 o 12:15

Filip Mešár je tretí najvyššie draftovaný Slovák v tomto roku.

BRATISLAVA, MONTREAL. Slovenský hokejový útočník Filip Mešár je rád, že v klube Montreal Canadiens zo zámorskej NHL je spolu s ním aj krajan Juraj Slafkovský.

Oboch mladíkov si vybrala najúspešnejšia organizácia v histórii profiligy na júlovom drafte nováčikov.

Tretiemu najvyššie draftovanému Slovákovi v tomto roku pomáha prítomnosť jeho dobrého kamaráta, ktorý má šancu debutovať v NHL už v budúcej sezóne.

Teší sa z krajana a kamaráta

Kým Slafkovský by mal hrať v profilige, Mešár zrejme začne ročník 2022/2023 v nižšej AHL.

"S Jurajom sa poznáme od detstva, hrali sme spolu na mnohých turnajoch. Naši otcovia sú veľmi dobrí kamaráti a tento rok sme boli s našimi rodinami spolu na dovolenke. Poznáme sa naozaj dobre a som šťastný, že som tu s ním. Je to niečo výnimočné.

Som rád, že sme tu dvaja Slováci, možno bude pre mňa jednoduchšie prispôsobiť sa. Sme veľmi dobrí kamaráti a už som sa od neho niečo naučil," povedal Mešár pre oficiálny web kanadsko-americkej súťaže.

Osemnásťročný rodák zo Spišskej Belej má za sebou dve sezóny v extraligovom Poprade, v oboch sa s "kamzíkmi" prebojoval do play-off. V ročníku 2021/2022 si tiež premiérovo zahral za seniorský národný tím, v troch dueloch raz asistoval.

S reprezentáciou do 18 rokov sa tešil zo striebornej medaily na Hlinka Gretzky Cupe, k finálovej účasti prispel dvoma gólmi a šiestimi asistenciami v piatich zápasoch.

Kde bude Mešár hrať?

Očakáva sa, že "Habs" pošlú Mešára rozvíjať sa do tímu Laval Rocket, "farmy" Montrealu v nižšej AHL.

Je tiež možné, že poputuje do klubu Kitchener Rangers z kanadskej juniorskej OHL, ktorý si ho vlani vybral z 9. miesta na Import drafte CHL a vlastní jeho hráčske práva v tejto súťaži.

"AHL je pre mňa bude zrejme najlepšia možnosť a budem o ňu bojovať," vyhlásil Mešár, ktorého Canadiens draftovali v júli v prvom kole z celkovej 26. pozície.

"Chceme, aby naďalej rozvíjal svoje ofenzívne schopnosti, hral v presilovkách a zlepšoval sa vo všetkých oblastiach. Ak mu toto nebudeme schopní ponúknuť v Lavali, určite ho pošleme do Kitcheneru. Budeme to posudzovať na týždennej báze v tréningovom kempe," uviedol na margo Mešárovej najbližšej budúcnosti generálny manažér Montrealu Kent Hughes.

Nachádzate sa tu: