Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Hantuchová zdolala Vivesovú

Daniela Hantuchová sa prebojovala do druhého kola na turnaji vo Varšave. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 19. máj 2009 o 13:33

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová sa prebojovala do 2. kola dvojhry na turnaji WTA Tour vo Varšave.

VARŠAVA. Slovenská tenistka Daniela Hantuchová sa prebojovala do 2. kola dvojhry na turnaji WTA vo Varšave (dotácia 600.000 dolárov).

V úvodnom kole si na antuke v poľskej metropole ako nasadená šestka poradila so Španielkou Nuriou Llagosterovou Vivesovou po trojsetovej bitke 3:6, 6:3 a 6:3. Hantuchová prehrávala už 3:6 a 1:3, no dokázala otočiť nepriaznivý vývoj a upravila vzájomnú bilanciu so španielskou hráčkou na 4:0.

Súperkou zverenky brazílskeho trénera Larriho Passosa v 2. kole bude domáca Poľka Urszula Radwanská. Hantuchová, ktorá štartuje vo Varšave s voľnou kartou, má už teraz istú prémiu 8000 dolárov, do rebríčka WTA jej pribudne 60 bodov.

Otáčala z 1:3 na 6:3

Llagosterová bola v prvom sete duelu s Hantuchovou na antukovom dvorci vo Varšave lepšou hráčkou. Španiela ťažila z kvalitného podania, umne menila rytmus hry a Slovenku dostávala do úzkych ukážkovými stopbalmi. Po brejku vo štvrtom geme sa Llagosterová ujala vedenia 3:1.

Hantuchová síce rebrejkom znížila na 2:3, no v šiestom geme opäť nevyužila výhodu podania a Llagosterová Vivesová získala úvodný set vo svoj prospech. Aj na začiatku druhého dejstva si Španielka po rýchlom brejku vybudovala náskok 3:1. Hantuchová však v ďalších minútach zlepšila hru, pritvrdila na podaní i na returne a vďaka šnúre piatich gemov za sebou si vynútila tretí set.

O osude rozhodujúceho dejstva rozhodol Tildenov gem, v ktorom Hantuchová čistou hrou prelomila súperkino podanie. Za stavu 5:3 premenila Slovenka pri súperkinom podaní v poradí piaty mečbal.

Súperka ju zaskočila servisom

Hantuchová po triumfe nad Llagosterovou netajila spokojnosť. "Bol to ťažký zápas. Podmienky neboli najlepšie, pretože dvorec bol pomalý a loptičky mali nízký doskok. Som však rada, že som si na to postupne zvykla a že sa mi podarilo otočiť nepriaznivo sa vyvíjajúci zápas. Za stavu 3:6 a 1:3 to bolo dosť nepríjemné. Súperka hlavne oveľa lepšie ako v predchádzajúcich troch vzájomných zápasoch, ktoré som hladko vyhrala. Prekvapila ma najmä servisom, veľmi dobre podávala. Hrala dosť rýchlo, je skúsená a hlavne na antuke vie byť nepríjemná. Bolo to ťažká súperka na 1. kolo," povedala pre TASR Hantuchová, pre ktorú je turnaj vo Varšave generálkou na grandslamový Roland Garros v Paríži.

V 2. kola ju čaká mladšia zo sestier Radwanských Urszula. "Bude mať podporu domáceho publika, no určite sa pokúsim vyhrať. Je dobré, že si môžem vo Varšave zahrať ďalší zápas. Beriem to ako dobrú prípravu na Roland Garros," dodala Slovenka.