+ 0,24 s

6.

Gabriela Gajanová

+ 0,50 s

BUDAPEŠŤ. Slovenská bežkyňa Gabriela Gajanová obsadila v 2. rozbehu na 800 m na MS v atletike 6. miesto. S časom 2:00:39 m do semifinále nepostúpila.

Gajanová štartovala z poslednej, 9. dráhy. Väčšinu času sa držala vo vnútornom okraji dráhy, kde šetrila sily.

Bežala v prvej postupovej trojke, čo jej zaisťovalo postup do semifinále. V závere ju predbehli ešte tri pretekárky a napokon obsadila nepostupové, 6. miesto s časom 2:00:39 m. Bol to jej tretí najlepší zabehnutý čas v kariére.

V rozbehu zabehla čas, ktorý stačil na ďalšie tri priečky. Predbehla ju až v 5. rozbehu Bianka Kériová z Maďarska, ktorá finišovala s časom 2:00:20 m.

Ako uviedla v rozhovore pre RTVS, počas behu sa cítila dobre a snažila sa držať na čele. "Posledných 100 m som bola zatvorená. Beží sa rýchlo. Ani môj čas nestačí na postup. Je to smutné, mrzí ma to, ale je to tak," povedala Slovenka.

Záver bol podľa nej boľavý a nevidela pred sebou žiadny priestor. Mala pocit, že sa všetky pretekárky tlačia a uspeli tie, ktoré ušetrili viac síl.

Do 5. rozbehu sedela v horúcom kresle, kde čakala, ako pôjdu pretekárky v ďalších rozbehoch. "Prvýkrát sa mi to stalo. Brzdila som pretekárky očami, no nepomohlo to," dodala na záver.

Ako uviedol prezident Slovenského atletického zväzu Peter Korčok, Gajanovú oslovili ako potenciálnu náhradníčku do semifinále, šance teda nie sú úplne stratené.

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Smoliarke Gajanovej ušlo semifinále o tri stotiny. Bežala však na dno síl