Slovan spoznal ďalšieho súpera, na Letnej sa odohrala veľká dráma

Kapitán Sparty Praha Ladislav Krejčí v zápase proti FC Kodaň.
Kapitán Sparty Praha Ladislav Krejčí v zápase proti FC Kodaň. (Autor: Sparta Praha/ twitter)
TASR|15. aug 2023 o 21:40 (aktualizované 16. aug 2023 o 00:25)

KÍ Klaksvík nestačil na nórskeho majstra.

BRATISLAVA. Futbalisti poľského majstra Rakow Čenstochová postúpili do play-off o skupinovú fázu Ligy majstrov.

V odvetnom zápase 3. predkola zvíťazili na ihrisku Arisu Limassol 1:0, keď ich jediný gól strelil v 49. minúte chorvátsky obranca Fran Tudor.

Čenstochová tým nadviazala na domáce víťazstvo 2:1. Slovenský stredopoliar vo farbách domáceho tímu Július Szöke do hry nezasiahol. Cyperský tím v play-off Európskej ligy vyzve Slovan Bratislava.

Do play-off Ligy majstrov postúpilo aj nórske Molde, ktoré po prehre 1:2 na pôde KÍ Klaksvík zvíťazilo na domácej pôde 2:0 po predlžení.

Hráči Molde viedli od 17. minúty, keď sa po rohu hlavou presadil Kristian Eriksen. Postupový gól strelil v 110. minúte krížnou strelou Martin Linnes.

Ďalším súperom nórskeho majstra bude Galatasaray Istanbul.

V odvetnom zápase 3. predkola zdolal turecký klub doma slovinskú Olimpiju Ľubľana 1:0, čím nadviazal na víťazstvo 3:0 z prvého duelu.

Obrovská dráma sa odohrala na pražskej Letnej, kde hosťujúca Kodaň viedla už po 14 sekundách vďaka presnému zásahu Jordana Larssona.

Sparta však desať minút pred koncom poslala zápas do predĺženia a v 105. minúte viedla po krásnom góle Qazima Laciho z priameho kopu.

Domáci neskôr viedli aj 3:2, no dánskemu šampiónovi sa podarilo posunúť zápas do penaltového rozstrelu, v ktorom bol úspešnejší po výsledku 4:2.

V prvej sérii neskóroval Ladislav Krejčí, keď trafil hornú žŕdku a úspešný nebol vo štvrtej sérii ani Asger Sörensen, zatiaľ čo všetci hostia premenili svoje pokusy.

Kodaň sa v ďalšej fáze stretne s poľským Rakówom Čenstochová.

V play-off sa prestaví aj portugalský tím SC Braga, ktorý si v dvojzápase so srbským TSC Bačka Topola pripísal dve presvedčivé víťazstvá.

Na domáci triumf 3:0 nadviazal v utorňajšej odvete výsledkom 4:1. Hostia strelili všetky štyri góly v rozpätí od 9. do 20. minúty.

K postupu do play off sa priblížili hráči AEK Atény, ktorí v prvom stretnutí 3. predkola zvíťazili na ihrisku Dinama Záhreb 2:1.

Víťazný gól strelil v 90. minúte Konstantinos Galanopoulos. Išlo o duel v náhradnom termíne po tom, čo sa v pôvodnom neuskutočnil pre výtržnosti fanúšikov, na ktoré doplatil životom jeden z priaznivcov gréckeho tímu.

Ďalšiu dvojicu play-off LM tvoria hráči PSV Eindhoven a Glasgow Rangers.

Hráči škótskeho vicemajstra uhrali v odvete na ihrisku Servette Ženeva remízu 1:1, ktorá im po víťazstve 2:1 stačila na postup.

PSV Eindhoven proti Sturmu Graz potvrdil presvedčivý výsledok 4:1 z prvého duelu, keď v odvete na ihrisku súpera zvíťazil 3:1.

V poslednom zápase večera uspel Panathinaikos.

Marseille dokázalo v domácej odvete zmazať tesné manko z prvého duelu (0:1) už v 2. minúte, keď skóroval útočník Pierre-Emerick Aubameyang. Ten istý hráč v nadstavenom čase prvého polčasu strelil aj druhý gól Marseille.

V 8. minúte nadstaveného času však Ioannidis gólom na 2:1 poslal duel do predĺženia. V rozstrele neuspel domáci stredopoliar Matteo Guendouzi, v drese Panathinaikosu uspeli všetci piati hráči.

Liga majstrov - odvtedy 3. predkola:

Aris Limassol - Raków Čenstochová 0:1 (0:0)

Gól: 49. Tudor

/Július Szöke (Aris) bol na lavičke náhradníkov/

/prvý zápas 1:2, postúpila Čenstochová/

Molde - Klaksvík 2:0 po predĺžení (1:0, 0:0)

Góly: 17. Eriksen, 110. Linnes

/prvý zápas 1:2, Molde FK postúpil/

Bačka Topola - Braga 1:4 (1:4)

Góly: 40. Rakonjac - 9. Pizzi, 13. Bruma, 16. Djalo, 20. Al Musrati

/prvý zápas 0:3, postúpil SC Braga/

Galatasaray - Olimpija Ľubľana 1:0 (0:0)

Gól: 24. Icardi

ČK: 65. Torreira (Galatasaray)

/prvý zápas 3:0, postúpil Galatasaray/

Sparta Praha - FC Kodaň 3:3 po predĺžení, rozstrel z 11 m 2:4 (0:1, 1:0)

Góly: 80. Burmancevic, 105. Laci, 107. Olatunji - 1. Larsson, 105.+3. a 112. Claesson

/Lukáš Haraslín hral do 72. minúty - Denis Vavro hral do 55. minúty/

/prvý zápas 0:0, FC Kodaň postúpil/

Sturm Graz - PSV Eindhoven 1:3 (1:2)

Góly: 26. Boving - 32. Veerman, 40. De Jong, 85. Pepi (11 m)

/prvý zápas 1:4, PSV Eindhoven postúpil/

Servette Ženeva - Glasgow Rangers 1:1 (1:0)

Góly: 22. Kutesa - 51. Tavernier

/prvý zápas 1:2, Glasgow Rangers postúpil/

Marseille - Panathinaikos 2:1 po predĺžení, rozstrel z 11 m 3:5 (2:0, 0:1)

Góly: 2. a 45.+1 Aubameyang - 90.+8 Ioannidis

/prvý zápas 0:1, Panathinaikos postúpil/

Liga majstrov - prvý zápas 3. predkola:

Dinamo Záhreb - AEK Atény 1:2 (1:0)

Góly: 39. Bulat - 59. Zuber, 90. Galanopoulos

Domov»Futbal»Liga majstrov»Slovan spoznal ďalšieho súpera, na Letnej sa odohrala veľká dráma