Skvelý výkon Galatasarayu na body nestačil, tureckého majstra zarmútil Kane

Harry Kane oslavuje gól so spoluhráčmi.
Harry Kane oslavuje gól so spoluhráčmi. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|24. okt 2023 o 20:38

V druhom zápase si domáci Inter Miláno poradilo so Salzburgom.

BRATISLAVA. Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v utorňajšom dueli A-skupiny Ligy majstrov na pôde Galatasarayu Istanbul 3:1 a s deviatimi bodmi sú suverénne na čele tabuľky.

O ich triumfe rozhodol anglický kanonier Harry Kane.

Bavori natiahli rekordnú sériu bez prehry v skupinovej fáze LM na 37 zápasov.

V Turecku viedli od 8. minúty, keď sa po prihrávke Leroya Saneho presadil strelou k vzdialenejšej žrdi Kingsley Coman.

Galatasaray bol v ďalšom priebehu prvého polčasu aktívnejší a po polhodine hry vyrovnal, keď Mauro Icardi premenil pokutový kop.

Kane však v 74. minúte strelou zblízka opäť zabezpečil Bayernu tesný náskok a triumf hostí spečatil Jamal Musiala.

Inter Miláno zvíťazil v D-skupine nad FC Salzburg 2:1. V 19. minúte zakončil peknú kombinačnú akciu Alexis Sanchez.

Hosťom sa podarilo vyrovnať zásluhou Oscara Gloukha, no Inter napokon potvrdil úlohu favorita.

V 63. minúte rozhodol z penalty Hakan Calhanoglu. Gól Lautara Martineza v 79. minúte neplatil pre ofsajd.

Skupina A:

Galatasaray Istanbul - Bayern Mníchov 1:3 (1:1)

Góly: 30. Icardi (z 11 m) - 8. Coman, 74. Kane, 79. Musiala

Skupina D:

Inter Miláno - Red Bull Salzburg 2:1 (1:0)

Góly: 19. Alexis Sanchez, 63. Calhanoglu (z 11 m) - 57. Gloukh

Domov»Futbal»Liga majstrov»Skvelý výkon Galatasarayu na body nestačil, tureckého majstra zarmútil Kane