Obrovská radosť futbalistov Bragy po triumfe nad Unionom Berlín.
Obrovská radosť futbalistov Bragy po triumfe nad Unionom Berlín. (Autor: TASR/AP)
TASR|3. okt 2023 o 20:55 (aktualizované 3. okt 2023 o 21:20)

Obrat spečatil striedajúci Andre Castro.

BRATISLAVA. Futbalisti Sportingu Braga dokázali otočiť v utorkovom stretnutí C-skupiny Ligy majstrov na pôde Unionu Berlín stav z 0:2 na 3:2.

Berlínčania opäť zahodili historicky prvý bod v Lige majstrov v záverečných sekundách, keď obrat portugalského klubu dokonal striedajúci Andre Castro.

Braga tak napodobnila obrat, ktorý sa v roku 2005 podaril Artmedii Petržalka. Tá vtedy predviedla rovnakú otočku na Estádio do Dragao v Porte.

Berlínčania pustili z rúk remízový stav už v prvom stretnutí na ihrisku Realu Madrid, keď sa v poslednej nadstavenej minúte presadil Jude Bellingam.

Duel proti Brage začali pritom ideálne a po dvoch góloch Sheralda Beckera viedli 2:0. Tesne pred prestávkou znížil hosťujúci Sikou Niakite a krátko po zmene strán vyrovnal nechytateľnou strelou Bruma.

Keď sa už zdalo, že Union sa bude tešiť z premiérového bodu, hostia udreli z poslednej akcie v zápase. Hrdinom sa stal spomenutý Castro.

Andre Castro strieľa rozhodujúci gól v zápase Union Berlín - Braga.
Andre Castro strieľa rozhodujúci gól v zápase Union Berlín - Braga. (Autor: TASR/AP)

V "déčku" sa dráma nekonala a Real Sociedad rozhodol o triumfe nad domácim Red Bullom Salzburg už v prvom dejstve.

Vedenie pre Baskov zabezpečil už v 7. minúte ich kapitán Mikel Oyarzabal, na ktorého nadviazal v 27. minúte po parádnom sóle Brais Mendez.

Góly: 7. Oyarzabal, 27. Mendez

Domov»Futbal»Liga majstrov»Braga napodobnila Petržalku, po obrate sa vrátila do hry o postup