Ajax začal Ligu majstrov vo veľkom štýle, Rangers dostal lekciu a debakel

Gólová radosť Ajaxu Amsterdam.
Gólová radosť Ajaxu Amsterdam. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|7. sep 2022 o 20:35 (aktualizované 7. sep 2022 o 20:52)

Sporting Lisabon vyhral rozdielom triedy.

AMSTERDAM. Futbalisti Ajaxu Amsterdam deklasovali v prvom zápase stredajšieho programu A-skupiny Ligy majstrov glasgowský Rangers 4:0.

Portugalčania zvíťazili v déčku na ihrisku Eintracht Frankfurt 3:0.

Hráči Ajaxu boli proti škótskym súperom favoriti, čo ukazovali už od začiatku duelu v aréne Johana Cruijffa a na úvodný zásah čakali len niečo vyše štvrťhodinu.

Pri rohovom kope si na center z pravej strany nabehol nestrážený Edson Alvarez a hlavou rozvlnil sieť.

V 32. minúte zvýšil Steven Berghuis aj s pomocou jemného teču Jamesa Sandsa a o minútu neskôr pridal po samostatnej akcii tretí gól Mohammed Kudus.

Po zmene strán upravil na 4:0 Steven Bergwijn. Ajax mal 70-percentné držanie lopty a pomer striel vyhral 17:5 a 9:1 na bránku.

Vo Frankfurte bol prvý polčas oveľa taktickejší i vyrovnanejší a na góly sa čakalo vyše hodinu hry.

V 65. minúte prihral Hidemasa Morita zľava do šestnástky Marcusovi Edwardsovi a jeho zrazená strela skončila v sieti.

O necelé tri minúty prehrával úradujúci víťaz Európskej ligy 0:2, keď po rýchlom brejku prihral Edwards Trincaovi a ten zvnútra šestnástky prestrelil brankára.

Tretí gól prišiel osem minút pred koncom po ďalšej rýchlej akcii, prenesení hry od Pedra Porra a zakončení Nuna Santosa.

Liga majstrov - 1. kolo - streda:

A-skupina:

Ajax Amsterdam - Glasgow Rangers 4:0 (3:0)

Góly: 17. Alvarez, 32. Berghuis, 34. Kudus, 83. Bergwijn

D-skupina:

Eintracht Frankfurt - Sporting Lisabon 0:3 (0:0)

Góly: 65. Edwards, 67. Trincao, 82. N. Santos

Domov»Futbal»Liga majstrov»Ajax začal Ligu majstrov vo veľkom štýle, Rangers dostal lekciu a debakel