Sporting vykúpili dva góly stopéra, Manchester City deklasoval outsidera

Radosť hráčov Manchester City.
Radosť hráčov Manchester City. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|19. okt 2021 o 20:42 (aktualizované 19. okt 2021 o 20:59)

Club Bruggy prvýkrát prehral.

BRUGGY. Anglický majster Manchester City vysoko zvíťazil v 3. kole A-skupiny Ligy majstrov 2021/2022 na ihrisku Club Bruggy 5:1. Dva góly za hostí strelil Riyad Mahrez.

Pre belgický tím išlo o prvú prehru v doterajšom priebehu súťaže. Predtým zdolali nemecké RB Lipsko a doma remizovali s Parížom St. Germain.

Futbalisti City si pripísali druhú výhru a priebežne poskočili do jej čela o dva body pred Paríž St. Germain, ktorý od 21.00 h hostí RB Lipsko.

V zápase C-skupiny zdolal portugalský Sporting Lisabon domáci Besiktas 4:1.

Na prvý gól čakali 30 minút

Zverenci španielskeho trénera Pepa Guardiolu išli po polhodine do vedenia gólom Joaoa Cancela, ktorý si pekne zbehol na dlhý pas a šikovne medzi nohy brankára upokojil anglického šampióna. Poistku z penalty pridal ešte pred prestávkou Riyad Mahrez.

Prevaha favorita pokračovala aj v druhom dejstve, peknú kombinačnú akciu v 53. minúte úspešne zakončil Kyle Walker a potom skóroval aj Cole Palmer.

Domáci síce dali čestný gól v 81. minúte, no potom sa ešte druhýkrát v súboji presadil Mahrez.

Sporting zachránil stopér

V Istanbule zaznamenal dva góly hosťujúci stopér Sebastian Coates, ktorý naposledy skóroval ešte v apríli v portugalskej lige.

Góly uruguajského kapitána boli veľmi podobné, keď sa nekompromisnými hlavičkami presadil po rohoch na zadnej tyčke po predĺžení od spoluhráčov.

Tretí gól ešte do polčasu pridal Španiel Pablo Sarabia z penalty. Domácim VAR znegoval v nadstavenom čase kontaktný gól z ofsajdu.

V druhom dejstve stanovil konečný výsledok technickou strelou po rýchlej kontre Paulinho. Lisabon získal po dvoch prehrách prvé tri body, turecký zástupca zostal na nule.

Liga majstrov - skupinová fáza - 19. október:

A-skupina:

Club Bruggy - Manchester City 1:5 (0:2)

Góly: 81. Vanaken - 43. a 84. Mahrez (prvý z 11 m), 30. Cancelo, 53. Walker, 67. Palmer

Rozhodoval: Kovács (Rum.)

C-skupina:

Besiktas Istanbul - Sporting Lisabon 1:4 (1:3)

Góly: 24. Larin - 15. a 27 Coates, 44. Sarabia (z 11 m), 89. Paulinho

Rozhodoval: Vinčič (Slov.)

Domov»Futbal»Liga majstrov»Sporting vykúpili dva góly stopéra, Manchester City deklasoval outsidera