Slovan spoznal súpera v EKL, z postupu sa radovali traja Slováci

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: Reuters)
TASR|11. aug 2022 o 18:06 (aktualizované 11. aug 2022 o 23:23)

Branislav Niňaj vypadol, kým Peter Pokorný, Ivan Schranz a Martin Koscelník mali dôvod na radosť.

BRATISLAVA. Futbalisti HŠK Zrinjski Mostar sa prebojovali do play off kvalifikácie Európskej konferenčnej ligy a budú súperom Slovana Bratislava.

Hráči bosnianskeho klubu v 3. kvalifikačnom kole vyradili kazašský Tobol Kostanaj po výsledkoch 1:0 (doma) a 1:1 (vonku).

ONLINE prenos zo zápasu Slovan - Olympiakos

môžete sledovať na tomto odkaze >>>

Slavia Praha v základnej zostave so Slovákom Ivan Schranzom zvládla odvetu v Aténach, keď remizovala 1:1, pričom v prvom domácom stretnutí zdolala Panathinaikos 2:0.

"Zošívaní" sa v play off stretnú s Rakówom Čenstochová, ktorý vyradil Spartak Trnava po výsledkoch 2:0 vonku a 1:0 doma.

V play off sa predstaví aj slovenský stredopoliar Peter Pokorný, jeho Fehérvár zvíťazil po domácom triumfe 5:0 aj vo štvrtok na pôde CS Petrocub 2:1.

Radovať sa mohol aj reprezentačný obranca Martin Koscelník, ktorého Rapid Viedeň po predĺžení vyradil Neftči Baku.

Nedarilo sa slovenskému obrancovi Branislavovi Niňajovi, ktorý prehral so svojím ACS Sepsi na pôde Djurgardenu Štokholm 1:3, rovnako ako v prvom meraní síl.

O veľké prekvapenie sa postaral lichtenštajnský FC Vaduz, ktorý po domácej remíze 1:1 zvíťazil na pôde tureckého Konyasporu 4:2 a okrem postupu si pripísal aj cenný skalp.

Európska konferenčná liga - 3. kolo, odvety:

FC Kyzylžar Petropavlovsk - APOEL Nikózia 0:0

/prvý zápas 0:1, postúpil APOEL/

Tobol Kostanaj - HŠK Zrinjski Mostar 1:1 (0:1)

/prvý zápas 0:1, postúpil HŠK Zrinjski Mostar/

CS Petrocub - MOL Fehérvár 1:2 (1:2)

/prvý zápas 0:5, postúpil Fehérvár/

/Peter Pokorný hral za hostí celý zápas/

Djurgarden Štokholm - ACS Sepsi 3:1 (2:1)

/prvý zápas 3:1, Djurgarden/

/Branislav Niňaj za hostí celý zápas/

Konyaspor - FC Vaduz 2:4 (1:2)

/prvý zápas 1:1, postúpil Vaduz/

FC Twente - Čukarički Belehrad 4:1 (2:1)

/prvý zápas 3:1, postúpilo Twente/

Hapoel Beer Sheva - FC Lugano 3:1 (0:0)

/prvý zápas 2:0, postúpil Hapoel/

Royal Antverpy - Lilleström SK 2:0 (1:0)

/prvý zápas 3:1, postúpili Antverpy/

CFR Kluž - Šachťor Soligorsk 1:0 (1:0)

/prvý zápas 0:0, postúpil Kluž/

Universitatea Craiova - Zorja Luhansk 3:0 (1:0)

/prvý zápas 0:1, postúpila Craiova/

Panathinaikos Atény - Slavia Praha 1:1 (0:0)

/prvý zápas 0:2, postúpila Slavia/

/Ivan Schranz za hostí do 90.+7 min/

Basaksehir - FK Breidablik 3:0 (1:0)

/prvý zápas 3:1, postúpil Basaksehir/

Aris Solún - Maccabi Tel Aviv 2:1 (0:0)

/prvý zápas 0:2, postúpil Tel Aviv/

RSC Anderlecht - Paide Linnameeskond 3:0 (0:0)

/prvý zápas 2:0, postúpil Anderlecht/

Sligo Rovers - Viking Stavanger 1:0 (1:0)

/prvý zápas 1:5, postúpil Stavanger/

Hibernians FC - RFS Riga 1:3 (0:1)

/prvý zápas 1:1, postúpila Riga/

FC Bazilej - Bröndby IF 2:1pp (2:1, 2:1) - 3:1 v rozstrele

/prvý zápas 0:1, postúpil Bazilej/

Škendija Tetovo - AIK Štokholm 1:1pp (1:1, 1:0) - 2:3 v rozstrele

/prvý zápas 1:1, postúpil Štokholm/

Levski Sofia - Hamrun Spartans 1:2pp (1:2, 0:0) - 1:4 v rozstrele

/prvý zápas 1:0, postúpil Hamrun/

KÍ Klaksvík - FC Ballkani 2:1pp (2:1, 2:1) - 3:4 v rozstrele

/prvý zápas 2:3, postúpil Ballkani/

St Patrick´s Athletic - CSKA Sofia 0:2 (0:1)

/prvý zápas 1:0, postúpila Sofia/

Kisvárda FC - Molde FK 2:1 (2:0)

/prvý zápas 0:3, postúpilo Molde/

Gil Vicente - FC Riga 4:0 (3:0)

/prvý zápas 1:1, postúpil Gil Vicente/

AZ Alkmaar - Dundee United FC 7:0 (5:0)

/prvý zápas 0:1, postúpil Alkmaar/

BSC Young Boys Bern - KPS Kuopio 3:0 (2:0)

/prvý zápas 2:0, postúpil YBB/

Rapid Viedeň - Neftči Baku 2:0 pp (1:0, 0:0)

/prvý zápas 1:2, postúpila Viedeň/

/Martin Koscelník za domácich celý zápas/

Lech Poznaň - Vikingur Reykjavík 4:1 pp (2:1, 2:0)

/prvý zápas 0:1, postúpila Poznaň/

Nachádzate sa tu: