Európska liga: Slovan Bratislava prehral, Olympiakos Pireus postúpil na penalty

Slovan Bratislava vs. Olympiakos Pireus: ONLINE prenos z 3. kvalifikačného kola Európskej ligy dnes. (Autor: SITA - Jana Birošová)
Sportnet|11. aug 2022 o 15:00 (aktualizované 11. aug 2022 o 20:30)

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z 3. kvalifikačného kola Európskej ligy: Slovan Bratislava - Olympiakos Pireus.

BRATISLAVA. ŠK Slovan Bratislava a Olympiakos Pireus dnes hrali druhý zápas zápas 3. kvalifikačného kola Európskej ligy 2022/2023.

Slovenský klub mal pred odvetou dobrú pozíciu, keďže na ihrisku súpera uhral cennú remízu a zápas sa skončil 1:1. Doma remizoval 2:2, no v penaltách dvaja hráči zlyhali.

Futbal ste sledovali naživo s nami ako online prenos.

Zostavy

Slovan: Chovan - Pauschek, Kashia, Abena, Vernon (c), Zmrhal - Kankava, Kucka - Barseghyan, Green, Chakvetadze

Olympiakos: Vaclík - Ávila, Ba, Cisse, Reabciuk - Masouras, M'Villa, Kunde, Zinckernagel - El-Arabi (c), Randjelovič

ONLINE PRENOS: Slovan Bratislava - Olympiakos Pireus (futbal, Európska liga, stream, naživo, štvrtok, výsledky)

Európska liga (predkolá) 3. predkolo 2022/2023
11.08.2022 o 20:30
Slovan Bratislava
2:2
(0:0, 1:1, 0:1, 1:0, 0:0)
120+2 minúta
Ukončený
Olympiakos
Prehľad
Góly: 90+4. Šaponjić, 108. Green – 54. Zinckernagel, 101. A. Camara. ŽK: 66. Abena (SBA), 66. Green (SBA), 90+2. Kucka (SBA) – 66. Cisse (OLY), 67. Kunde (OLY), 105+1. Vaclík (OLY), 115. Manolas (OLY). 2.ŽK=ČK: 90+7. Abena (SBA). Diváci: 18 133.
O postupe Olympiakosu definitívne rozhodol skúsený Valbuena. Kucka a Čakvetadze nepremenili pokutové kopy, na strane hostí nedal iba Kunde. Po predĺžení sa zápas skončil 2:2, Olympiakos víťazí 4:3 na pokutové kopy. Slovan bude pokračovať v Európskej konferenčnej lige.
Koniec zápasu.
Valbuena premieňa.
Čakvetadze nepremieňa. Vaclík vyrazil.
Pipa premieňa.
Green premieňa.
Masouras premieňa. Po troch sériách je to vyrovnané 2:2.
Kucka nepremieňa. Prestrelil.
Bouchalakis premieňa.
Šaponjič premieňa.
Kunde nepremieňa. Prestrelil.
Ramírez premieňa.
Začína penaltový rozstrel.
V predĺžení padli dva góly, skóre je vyrovnané, o víťazovi a postupujúcom rozhodnú pokutové kopy.
120+2
Druhé predĺženie sa skončilo.
120+1
Po faule Greena budú hostia kopať priamy kop.
120
Belasí ubránili ďalší roh, Ramírez posunul loptu Čakvetadzemu.
119
Chovan vyboxoval ďalší Valbuenov rohový kop.
118
Center do šestnástky na Ramíreza, ktorý zakončil cez Masourasa nad bránu.
118
Hra sa presunula na opačnú stranu.
117
Opäť hostia pred šestnástkou Slovana, Valbuenov center odvrátil Kashia.
116
Slovan zahrával štandardku, Čavrič centroval na zadnú žrď, Medveděv hlavičkoval už za bránkovou čiarou.
115
yellowCardŽltá karta pre tím Olympiakos F.C. (Manolas).
115
Chovan vyboxoval Valbuenov center z rohového kopu.
113
Po Chovanovom výkope Slovanisti prehrali súboj, ale Medveděv sa rýchlo vrátil a nepustil do šance Manolasa.
112
Olympiakos zahrával svoj tretí roh, Cisse sa k hlavičke nedostal. Slovan sa však bráni.
111
Valbuena sa hneď pripomína, jeho oblúčik z uhla chytá Chovan.
110
changeStriedanie v tíme Olympiakos F.C.:
z ihriska odchádza Kane, prichádza Valbuena.
108
108
goalSlovan dal gól!
Neskutočný zápas, Slovan opäť uteká hrobárovi z lopaty a podruhýkrát vyrovnáva! Čakvetadze poslal z priameho kopu jemný oblúčik do šestnástky, jedna hlavička, druhá bola Kashiova a tretia hlavička už skončila v sieti. Skóruje ANDRE GREEN.
107
Kucka to urobil dobre, prikryl si loptu a vypýtal si faul, priamy kop pre belasých.
106
Chovan vykopol na Greena, ktorý hľadal re bránou Šaponjiča, poslal však privysoký center.
106
Začalo sa druhé predĺženie.
105+2
Prvé predĺženie sa skončilo.
105+1
yellowCardŽltá karta pre tím Olympiakos F.C. (Vaclík).
105
Kolmá prihrávka na Šaponjiča, ten dával do strany Medveděvovi, ktorému lopta odskočila.
104
Slovan prešiel do ofenzívy a opäť dobýja bránu súpera.
103
Medveděv centroval, Vaclík zaváhal, no pomohol mu Cisse.
101
101
goalOlympiakos dal gól!
Center zo stredu poľa hlavičkoval na ľavej strane pred bránu Masouras, Kashia s Chovanom sa úplne nedohodli, kto pôjde po lopte a predbehol ich AGUIBOU CAMARA, ktorý v sklze zblízka rozvlnil sieť.
99
Iba druhý rohový kop Olympiakosu, hlavičku M´Vilu o zem kryje pri ľavej žrdi Chovan.
97
Čavrič si dovolil veľa na vlastnom šestnástkovom oblúku, hodil si loptu medzi dvoch protihráčov, bol faulovaný.
96
Hráči Olympiakosu si nerozumeli, ale Slovan sa v ofenzíve ďaleko nedostal.
95
Agbo odhlavičkoval center Pipu, následne zabojoval Čavrič a nasledovať bude odkop od brány Chovana.
94
Medveděv v sklze zablokoval Reabciuka, hostia vhadzujú.
92
Úvod predĺženia sa nesie v pokojnom duchu.
91
z ihriska odchádza Tiquinho Soares, prichádza Kane.
91
Začalo sa prvé predĺženie.
12 minút sa nadstavoval druhý polčas, v ktorom Slovan strelil vytúžený vyrovnávajúci gól, ten prišiel v 94. minúte z kopačky Šaponjiča, ktorý odpovedal na presný zásah Zinckernagela z 54. minúty.
O malú chvíľu sa začne predĺženie.
90+12
Druhý polčas sa skončil.
90+12
Čavrič výborne v defenzíve proti Pipovi.
90+11
Slovan nechce požičať loptu súperovi. Centruje Medveděv, nenašiel Ramíreza.
90+9
Už sa opäť hrá, Slovan drží loptu na polovici súpera.
90+7
90+7
redCardAfterYellowDruhá žltá a následne červená karta pre tím ŠK Slovan Bratislava (Abena).
90+7
Olympiakos vhadzoval blízko brány, jeho hráč skončil na zemi, ale o faul sa nejednalo, Abena sa dostal do konfliktu s Tiquinhom Soaresom.
90+4
90+4
Tento gól už platiť musí a je vyrovnané! Agbo si prišiel pre loptu po rozohrávke rohu nakrátko od Čakvetadzeho, vypálil z uhla, lopta sa od brániaceho hráča odrazila na vzdialenejšiu žrď priamo k IVANOVI ŠAPONJIČOVI a ten ju trafil do siete!
90+3
90+3
importantZ ničoho nič šanca Olympiakosu, ktorý mohol definitívne rozhodnúť. Masouras trafil brvno
90+2
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava:
z ihriska odchádza Pauschek, prichádza Medveděv.
90+2
yellowCardŽltá karta pre tím ŠK Slovan Bratislava (Kucka).
90+1
z ihriska odchádza Kankava, prichádza Čavrič.
90
90
importantNadstavuje sa až 9 minút.
90
importantSlovan zahrával roh, center smeroval za hranicu šestnástky, kde volejom pálil Kankava, Abena už v ofsajde predlžoval na Šaponjiča, ktorý skóroval. Ofsajd bol odmávaný riadne neskoro.
89
Lopta padla pred Vaclíkom, Slovanisti ju však neodstali do brány. Ďalší roh.
88
Vysoká lopta pred Vaclíka, ktorý pred Ramírezom odvrátil na roh.
87
Pekný center pred bránu, ale Ramírez sa k lopte nedostal. Tlak Slovana pokračuje.
86
Kankava centroval na hranicu šestnástky, tam odvrátil Kunde a navyše Šaponjič fauloval.
85
z ihriska odchádza Ba, prichádza Bouchalakis.
85
z ihriska odchádza Zmrhal, prichádza Ramírez.
84
importantŠanca pre Šaponjiča, ale ani toto nie je gól. Tiesnený Šaponjič nevystrelil ideálne a Vaclík kryl.
82
V strede poľa kolmica na Šaponjiča, ktorý však nepredĺžil Kuckovi.
81
importantRodila sa šanca Greena, ktorý bol zoči voči Vaclíkovi, no je odmávaný ofsajd po Šaponjičovom priťuknutí.
80
z ihriska odchádza Randjelovič, prichádza Manolas.
Dnešné stretnutie sleduje 18 133 divákov.
77
77
importantPo centri do ohňa bolo pred bránou Vaclíka horúco, Šaponjič bol v sklze zablokovaný, neprešla ani dorážka Kucku.
76
Slovan neprekonal obrannú líniu súpera. Následný útok Olympiakosu zastavil Agbo.
75
Ba potreboval ošetrenie, predtým sa dlhšie nehralo pre roztržku, v posledných minútach sa málo hralo.
74
Slovan zvládol viaceré osobné súboje, no Greenov center odvrátil Pipa.
73
Slovanisti si prihrávajú, ale je to pomalé a bez kolmých prihrávok.
70
Abena s nepresnou prihrávkou na Zmrhala, hostia majú loptu.
69
z ihriska odchádza Barseghjan, prichádza Šaponjić.
z ihriska odchádza De Marco, prichádza Agbo.
68
z ihriska odchádza Zinckernagel, prichádza A. Camara.
z ihriska odchádza El-Arabi, prichádza Tiquinho Soares.
67
yellowCardŽltá karta pre tím Olympiakos F.C. (Kunde).
66
yellowCardŽltá karta pre tím ŠK Slovan Bratislava (Abena, Green).

Žltá karta pre tím Olympiakos F.C. (Cisse).
65
Roztržka na trávniku medzi viacerými hráčmi keď Pipa išiel nebezpečne vysokým kolenom voči Greenovi.
64
Kankava výborne proti Zinckernagelovi, ktorý ho neustále otravoval.
63
Cisse nepresne rozohral štandardku, Slovanisti vyrazili veľmi rýchlo dopredu, ale finálna fáza im nevyšla. Barseghjan sa nedokázal presadiť v pokutovom území.
61
Center z ľavého krídla letí k Vaclíkovi.
60
Šanca Slovana, Zmrhal z uhla napálil loptu do Vaclíka. Zobudili sa už aj diváci.
59
Nepresnosť v podaní hráčov Slovana, hostia vhadzujú.
57
Čakvetadzeho center z priameho kopu chytá Vaclík s rukami nad hlavou a rozohráva.
56
Barseghjan s dobrým pohybom, ale strieľal z ťažkej pozície a do stredu brány. Vaclík upokojuje hru.
54
54
PHILIP ZINCKERNAGEL si hodil loptu na pravačku a s prispením jemného teču Kankavu trafil spoza šestnástky pravej žrdi, Chovan loptu takmer mal, ale tá napokon končí v sieti.
52
52
Slovan mal šancu, Barseghjan aj s prispením súpera zvnútra šestnástky prestrčil loptu Greenovi, ale ten loptu iba dočahoval.
50
De Marco čisto odzbrojil Pipu, no Olympiakos bude vhadzovať blízko vápna.
49
Slovan sa dostal do obliehania šestnástky, ale jedna nepresná prihrávka zmarila všetku snahu.
47
De Marco preniesol hru na opačnú stranu, oblúčik do šestnástky nenašiel Greena.
46
Začal sa druhý polčas.
Oba tímy sú k postupu rovnako blízko aj ďaleko. V prvom polčase odvety gól nepadol.
Druhý polčas sa začne približne o 21:33.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+2
Barseghjan rozohral po zemi, Green sa k lopte nedostal.
45+2
Ešte štandardka pre Slovan, ďaleko od brány, ale môže prísť nebezpečný center.
45
Slovanu sa nepodarilo prejsť k šestnástke, hostia loptu zachytili a kombinujú.
43
Kundeho presná prihrávka na Pipu cez obrannú líniu, ten centruje a Chovan sťahuje loptu zo vzduchu.
41
Kucka prihral po zemi Pauschekovi, ten už nestihol ideálne zakončiť pred Reabciukom, no získal roh.
39
Belasí dobre a rýchlo zakombinovali, vo finálnej fáze Zmrhal prihral Kuckovi, ten z prvej vysoko prestrelil.
36
importantKucka prihral Čakvetadzemu, ten si urobil priestor s loptou a vypálil, Vaclík chytá.
34
Pauschek nespracoval Kashiovu prihrávku, Olympiakos vhadzuje na svojej polovici.
32
Green sa na pravom krídle zbavil Reabciuka, no jeho prihrávka skončila na kopačkách Cisseho.
31
Vysoké lopty hráčov Slovana Olympiakos zachytáva a znova ide dopredu.
29
Kankava skúša opäť strelu na Vaclíka, z diaľky mieril do miest, kde bol brankár Olympiakosu.
28
Slovan je teraz v útlme, nevie sa dostať na polovicu súpera a musí sa brániť. Chova zasahuje po strieľanej prihrávke od Randjeloviča.
26
Následný rohový kop po centri Zinckernagela odhlavičkoval Kashia.
25
importantOlympiakos dlhšie zakombinoval a urobil to veľmi dobre. Oblúčik do šestnástky zakončil z voleja El-Arabi, Chovan loptu vykopol špičkou kopačky!
23
Pipa prešiel cez Abenu a odcentroval, v šestnástke nepresne hlavičkoval Masouras.
22
Čakvetadze dostal dobrú prihrávku na os ihriska, stihol sa tam ale vrátiť Pipa a loptu mu odkopol.
21
Barseghjan kolmo na Pauscheka, ten si v súboji pomáhal nedovolene.
19
Kuckovi po rozohrávke nakrátko strela absolútne nevyšla, mieril vysoko nad.
18
Čakvetadze prenikal, vypýtal si faul a získal dobrú štandardku.
17
Barseghjan strieľal z diaľky, trafil brániaceho Cisseho.
16
Slovan rozohral nakrátko, centroval potom Čakvetadze, odvrátil Cisse.
15
Čakvetadzeho strela spoza šestnástky Vaclíkovi vypadla, Slovan získal rohový kop. A hneď nato ďalší po zblokovanej strele.
14
Randjeloviča v šestnástke v poslednej chvíli zastavil Zmrhal, belasí si musia dávať väčší pozor.
12
Green odcentroval do šestnástky, ale hostia poľahky odhlavičkovali. Chvíľu nato odcentroval Barseghjan do rúk Vaclíka.
11
Olympiakos si pomáha pri rozohrávke aj prihrávkou na Vaclíka.
9
Kankava vypálil spoza šestnástky, trafil stred brány, kde bol pripravený Vaclík.
8
Chovan vykopával na Barseghjana, toho predskočil Reabciuk.
6
M´Vila centroval do pokutového územia, keď za obranu zabiehal Randjelovič, ten loptu sklepával za seba, tam bol iba Abena, ktorý ju dostal do bezpečia.
4
Chovan musel vybehnúť, prihrávka na Randjeloviča nebola presná, domáci gólman sa bez problémov dostal k lopte.
3
Slovan v držaní lopty, snaží sa preniknúť pri ľavej postrannej čiare, tam bol ale Čakvetadze čisto odzbrojený.
2
Barseghjan atakoval v strede poľa Reabciuka, ten ho fauloval.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

ŠK Slovan Bratislava: Chovan – Kashia, Abena, De Marco (C) – Pauschek, Kankava, Kucka, Zmrhal – Čakvetadze – Barseghjan, Green
Náhradníci: Agbo, Čavrič, Hrdina, Hrnčár, Križan, Lovat, Medveděv, Mustafič, Ramírez, Šaponjič, Trnovský, Voet

Olympiakos F.C.: Vaclík – Pipa, Ba, Cisse, Reabciuk – Masouras, M´Vila, Kunde, Zinckernagel – El Arabi (C), Randjelovič
Náhradníci: Bouchalakis, A. Camara, Kane, Kitsos, Manolas, Papadoudis, Tiquinho Soares, Tzolakis, Valbuena.
Futbalisti Slovana Bratislava vyzvú v odvete 3. kola kvalifikácie Európskej ligy gréckeho šampióna Olympiakos Pireus.

V prvom zápase hranom v Grécku sa zrodila remíza 1:1. Belasí siahali na víťazstvo, po góle Greena zo 63. minúty vyhrávali 1:0, no Olympiakos vyrovnal v 86. minúte zásluhou striedajúceho El-Arabiho. Slovan môžu mrzieť najmä nepremenené šance a inkasovaný gól v závere.

Belasí zdolali v nedeľu vo Fortuna lige Skalicu 3:0, gólovo sa presadili Zmrhal, Šaponjič a Hrnčár. Olympiakos zápas nehral, nakoľko grécka liga ešte neodštartovala.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:30.

Domov»Futbal»Európska liga»Európska liga: Slovan Bratislava prehral, Olympiakos Pireus postúpil na penalty