ViOn dotiahol superstar a rastie. Indonézsky Messi sa vrátil na Slovensko

 Egy a športový riaditeľ ViOn-u Marek Ondrejka.
Egy a športový riaditeľ ViOn-u Marek Ondrejka. (Autor: ViOn Zlaté Moravce)
Michal Šášky|8. aug 2022 o 16:57 (aktualizované 8. aug 2022 o 18:00)

Ako sa odrazil jeho príchod na Instagrame?

ZLATÉ MORAVCE. Indonézsky futbalový reprezentant Egy Maulana Vikri bude pokračovať v kariére na Slovensku.

Stredopoliar, známy aj pod prezývkou indonézsky Messi, priletel na Slovensko, kde čoskoro podpíše zmluvu s tímom FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble.

V pondelok priletel do Viedne a v utorok má na programe v Zlatých Moravciach zdravotné testy. Po nich v novom klube podpíše nový kontrakt.

Egy predtým obliekal dres Senice, no klub pre finančné problémy skončil vo Fortuna lige. Dnes nemá seniorský tím ani v nižších súťažiach.

Na Záhorí nazbieral šestnásť ligových štartov, strelil dva góly a na jeden prihral. Predtým hral v poľskej Ekstraklase za Lechiu Gdansk.

Vo svojej krajine je považovaný za futbalovú superstar. Na sociálnej sieti Instagram má bezmála 2,5-milióna sledovateľov. Ešte pred polrokom ich bolo o milión menej.

Z jeho fanúšikov ťažil aj slovenský klub zo Senice. Ten má na Instagrame stále vyše 190-tisíc sledovateľov, hoci ich počet po posledných udalostiach klesá.

Krátko po oznámení Egyho príchodu už boduje na sociálnych sieťach aj klub zo Zlatých Moraviec.

Ešte v nedeľu mal klub podľa dostupných informácií len 3 856 sledovateľov. Po pridaní videí a fotografie Egyho začali tieto čísla raketovo stúpať.

ViOn je už teraz štvrtým najsledovanejším slovenským klubom. V pondelok večer, štyri hodiny od pridania prvého videa s Egym, má klub na tejto sociálnej sieti vyše 25-tisíc fanúšikov.

Viac majú len Slovan Bratislava (34-tisíc) a Dunajská Streda (42,5-tisíc), ktoré ViOn zrejme čoskoro prekoná. Nie je vylúčené, že časom predbehne aj nefungujúcu Senicu.

V Zlatých Moravciach veria, že nebudú bodovať len na sociálnych sieťach. V tabuľke sú aktuálne po štyroch kolách na poslednom mieste. Rovnako ako Liptovský Mikuláš zatiaľ nezvíťazili.

ViOn má na konte len dva body za remízy so Skalicou (2:2) a práve s Liptákmi (1:1). Nebodoval v Trnave (0:2) ani v Dunajskej Strede (0:3). Z troch gólov dali až dva obrancovia.

Najbližšie čaká Zlatomoravčanov zápas v sobotu 13. augusta na ihrisku Žiliny. Keďže Egy sa zapojí do tréningového procesu pod trénerom Jánom Kocianom zrejme až v stredu, pravdepodobne ešte nebude v základnej zostave.

Tabuľka Fortuna ligy

Michal Šášky
Michal Šášky zbieral novinárske skúsenosti na oficiálnom portáli slovenského ligového futbalu, viac ako tri roky bol redaktorom špecializovaných portálov Profutbal.sk a Hokej.sk.
Nachádzate sa tu: