Gyömbérov tím si zvýšil šancu na záchranu, Neapol prišiel o vedenie

Radosť hráčov Salernitany.
Radosť hráčov Salernitany. (Autor: SITA/AP)
TASR|24. apr 2022 o 15:36 (aktualizované 24. apr 2022 o 22:43)

Slovenský obranca dostal kartu, Lobotka za Neapol nehral.

RÍM. Futbalisti AC Milána zvíťazili v nedeľňajšom zápase 34. kola Serie A na ihrisku Lazia Rím 2:1.

Domácich poslal do vedenia už v 4. minúte Ciro Immobile, o vyrovnanie sa postaral po zmene strán Olivier Giroud a v nadstavenom čase rozhodol Sandro Tonali.

AC je na čele tabuľky o dva body pred Interom, ktorý má zápas k dobru.

Futbalisti Salernitany zvíťazili nad Fiorentinou 2:1. V lige vyhrali tretíkrát za sebou a zvýšili si šance na záchranu. V tabuľke sú na 18. mieste a na pozíciu zaručujúcu účasť medzi elitou aj v nasledujúcej sezóne strácajú tri body.

V domácom drese odohral celý zápas slovenský reprezentačný obranca Norbert Gyömbér a dostal žltú kartu.

V boji o titul stratil Neapol, ktorý prehral na pôde Empoli 2:3. Hostia, ktorým chýbal zranený slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka, viedli v druhom polčase 2:0.

Domáci však v záverečnej desaťminútovke otočili, dvoma gólmi v 84. a 88. minúte sa o to postaral Andrea Pinamonti. Víťazný gól ešte "posvätil" VAR.

Neapol je tretí, na vedúci majstrovský Inter Miláno stráca päť bodov, resp. na druhé AC Miláno štyri. Oba milánske kluby majú o zápas menej, AC hrá ešte v nedeľu večer na pôde Lazia Rím.

V dôležitom zápase o záchranu vyhral Janov doma nad Cagliari 1:0 vďaka gólu Chorváta Milana Badelja z 89. minúty a je predposledný s rovnakým počtom bodov ako Salernitana.

Na sedemnáste Cagliari, za ktoré pre zranenie nemohol nastúpiť slovenský obranca Adam Obert, strácajú obaja tri body.

Serie A - 34. kolo:

US Salernitana - ACF Fiorentina 2:1 (1:0)

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Gyömbérov tím si zvýšil šancu na záchranu, Neapol prišiel o vedenie