Futbalisti AS Saint-Étienne oslavujú postup do Ligue 1. (Autor: X/AS Saint-Étienne)

Hráči Metz v riadnom hracom čase vyhrali napriek tomu, že hrali v oslabení.

FC Metz - AS St. Étienne 2:2 pp (2:1, 2:0)

Góly: 17. Camara, 25. Mikautadze (z 11 m) - 35. Petrot, 117. Wadji

ČK: 6. Diallo (Metz)

/prvý zápas 1:2, AS St. Étienne postúpil do Ligue 1/

METZ. Futbalisti AS St. Étienne sa po dvoch rokoch vrátia do francúzskej Ligue 1.

Rozhodol o tom odvetný zápas baráže o účasť v najvyššej súťaži, v ktorom druholigista síce prehral na ihrisku Metz v riadnom hracom čase 1:2, no v predĺžení zaznamenal víťazný presný zásah v 117. minúte senegalský útočník Ibrahima Wadji.

Prvý duel vyhrali hráči St. Étienne doma 2:1.

Metz hrali od šiestej minúty bez vylúčeného Pepeho Dialla. Napriek tomu si vypracovali dvojgólový náskok, ktorý by im zabezpečil zotrvanie medzi elitou, keďže v úvodnom zápase prehrali 1:2.

Ešte do polčasu však inkasovali a v predĺžení nedokázali doviesť stretnutie aspoň do rozstrelu. St. Étienne sa vrátilo do Ligue 1 po dvoch ročníkoch v druhej najvyššej súťaži.

Domov»Futbal»Francúzsko»Ligue 1»Rozhodlo až predĺženie. St. Étienne oslavuje postup, do Ligue 1 sa vracia po dvoch rokoch