Šokovaný Škrtel bol vylúčený. Weiss sa čertil, ale nakoniec oslavoval

Martin Škrtel dostal červenú kartu v zápase FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava. (Autor: TASR)
Pavol Spál|3. apr 2022 o 19:10

Slovan vyhral v Trnave 1:0, rozhodol Šaponjič.

TRNAVA. Atmosféru pred zápasom už umocnila hymna Spartaka Trnava, ktorá nemá slová. Il Silenzio. Keď zaznela podmanivá trúbka, z hudby i atmosféry šli zimomriavky.

K tomu choreo v hľadisku. A z tribúny, kde stáli najhlučnejší fanúšikovia, začal stúpať čierny dym.

„Nepoužívajte pyrotechniku,“ upozorňoval hlásateľ. Niekoľkokrát.

Futbalisti Slovana vyhrali v Trnave 1:0. Rozhodujúci gól dal v 84. minúte Ivan Šaponjič.

"Bol to šesťbodový zápas. Emócie boli niekedy až za čiarou, aj to patrí k futbalu. Sme radi, že sme zvíťazili v neľahkom zápase. V prvom polčase sme nepremenili dve veľké šance, boli sme trpezliví. Zápas ovplyvnilo aj vylúčenie Martina Škrtela," hodnotil zápas tréner Slovana Vladimír Weiss.

Zápas priamo v aréne Antona Malatinského sledovalo 5467 divákov. Vytvorili hlučnú atmosféru. Opäť sa nevyhli k vulgárnym pokrikom. Slovne útočili aj na majiteľa Slovana či Vladimíra Weissa.

Hralo sa tvrdo, hráči sa nešetrili. Po polhodine hry sa Trnavčan Ristovski zrazil s brankárom Slovana Adriánom Chovanom. Obaja zostali ležať a museli ich ošetrovať. Ristovski bol potrestaný žltou kartou.

Súboje Weiss vs. Škrtel

Bol to rušný, dramatický a vyrovnaný zápas. Plný emócii. Diváci sa nenudili. Šance boli na oboch stranách.

"Hráčov musím pochváliť, počas celého zápasu podali veľmi dobrý výkon. Takto by Trnava mala hrať v domácom prostredí, veľa sme behali, vyhrávali sme veľa osobných súbojov," hodnotil zápas tréner Trnavy Michal Gašparík.

"Tlačili sme sa do šestnástky, mali sme veľa striel, v kompletnom zložení sme boli o čosi aktívnejší," dodal Gašparík.

Prvý silnejší aplauz sa ozval, keď slovanista Vladimír Weiss junior dostal žltú kartu.

Boli to súboje dvoch najväčších osobností slovenskej ligy. Martin Škrtel verzus Vladimír Weiss.

Vladimír Weiss ml. a Martin Škrtel v zápase FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava. (Autor: TASR)

Hlavne tvrdý stopér Trnavy Weissa juniora nešetril. Bol k nemu tvrdý a neľútostný.

V jednom momente, v prvom polčase, Škrtel trikrát do Weissa zozadu strčil, až slovanista rozhorčene spadol. Nebolo to však nič vážne. Skôr šlo o priateľské podpichovanie. V súkromí sú obaja priatelia, spájajú ich úspechy v drese národného tímu.

Vylúčený Škrtel

V závere polčasu Škrtel fauloval Weissa. Ten veľmi hromžil, hneval sa na rozhodcu Filipa Glovu, že nezakročil. Weiss niekoľkokrát skončil na zemi, krivkal.

Emócie gradovali v 57. minúte druhého polčasu, keď Škrtel zastavil prenikajúceho Weissa. Faulom. Rozhodca Glova po pár sekundách ľudí v hľadisku prekvapil.

Škrtela, ktorý predtým nemal ani žltú kartu, vylúčil. Zrejme po komunikácii s videorozhodcom.

Trnavčania márne protestovali.

"Červená karta všetko zmenila, ale aj napriek tomu si Slovan so svojou obrovskou kvalitou nevedel až tak poradiť s desiatimi hráčmi, ktorí bojovali na trávniku. Rozhodla jediná situácia a kvalita jednotlivca," reagoval Gašparík.

Fanúšikovia Trnavy vyprevadili Škrtela do kabíny potleskom, cítili krivdu.

„Rozhodca najprv Martinovi ani nedal kartu. Keď som to potom videl na videu, tak v poriadku. Bol to faul.“

„Ale nemyslím si, že to bol zmarenie vyloženej šance. Ak by aj Weiss utiekol, tak sme tam mali ešte ďalšieho hráča, Gergely Tumma. Škrtel nebol posledný. Bola to veľmi prísna červená karta,“ pokračoval Gašparík.

Slovan presilovku v závere využil. Šesť kôl pred koncom má Slovan pred druhým Ružomberkom náskok 14 bodov.

Trnava klesla na 3. miesto a zaostáva o 16 bodov.