Lukáš Haraslín v drese AC Sparta Praha.
Lukáš Haraslín v drese AC Sparta Praha. (Autor: Instagram AC Sparta Praha)
Sportnet, TASR|13. aug 2024 o 22:28 (aktualizované 13. aug 2024 o 22:40)

Napriek skvelému prvému polčasu musela Sparta Praha bojovať o postup až do poslednej minúty.

BRATISLAVA. Futbalisti AC Sparta Praha zvíťazili v odvetnom súboji 3. predkola Ligy majstrov na pôde FCSB 3:2 a postúpili do play-off.

Úradujúci český majster po remíze 1:1 na domácej pôde rozhodol o postupe už v prvom polčase, keď za 37 minút strelil tri góly.

O úvodný zásah sa postaral útočník Veljko Birmancevic v 13. minúte. Na 2:0 zvýšil o štvrťhodinu neskôr, keď premenil pokutový kop.

Výstavný tretí gól pražskej Sparty strelil slovenský reprezentant Lukáš Haraslín.

Rumunský klub v druhom polčase zápas zdramatizoval dvoma gólmi, no vyrovnať sa mu už nepodarilo.

Ďalej postúpila aj pražská Slavia, ktorá si priniesla na pôdu belgického Royale Union Saint Gilloise dvojgólový náskok.

Odvetné stretnutie "zošívaní" kontrolovali, v 84. minúte ešte poistil postup gólom Václav Jurečka, ktorý prišiel na ihrisko dve minúty pred presným zásahom a nahradil slovenského krídelníka Ivana Schranza.

Liga majstrov - odvetné zápasy 3. predkola:

FCSB - Sparta Praha 2:3 (0:3)

Góly: 60. Olaru, 85. Edjouma – 13. Birmančevič, 28. Birmančevič (pen.), 37. Haraslín

/L. Haraslín (Sparta) hral do 68. minúty/

/prvý zápas 1:1, Sparta postúpila/

Royale Union Saint-Gilloise - Slavia Praha 0:1 (0:0)

Gól: 84. Jurečka

/I. Schranz hral do 82. minúty/

/prvý zápas: 1:3, Slavia postúpila/

Domov»Futbal»Liga majstrov»VIDEO: Haraslín strelil výstavný víťazný gól. Česko bude mať v play-off Ligy majstrov dva kluby