Jude Bellingham.
Jude Bellingham. (Autor: TASR/AP)
TASR|10. feb 2024 o 19:01 (aktualizované 10. feb 2024 o 23:13)

Real Sociedad San Sebastian prehral doma s Osasunou.

MADRID. Futbalisti Osasuny Pamplona bodovali po troch zápasoch v španielskej La Lige opäť naplno.

Zásluhou presného zásahu chorvátskeho útočníka Anteho Budimira vyhrali na ihrisku Realu Sociedad San Sebastian 1:0 a v tabuľke poskočili na 11. miesto.

San Sebastian nedal gól už v treťom stretnutí za sebou a je siedmy.

Hráči Deportiva Alaves remizovali s Villarrealom 1:1. Domácim patrí v tabuľke 12. priečka, Villarreal je o dve pod nimi.

Futbalisti Realu Madrid deklasovali v sobotnom šlágri 24. kola španielskej ligy Gironu 4:0. Upevnili si tak pozíciu lídra tabuľky, katalánskemu tímu odskočili na rozdiel piatich bodov.

Dvoma zásahmi sa o to zaslúžil anglický stredopoliar Jude Bellingham, ktorý je so 16 gólmi na čele tabuľky strelcov.

"Biely balet" poslal do vedenia už v úvode zápasu Vinicius Junior, ktorý nedal ďalekonosnou strelou brankárovi Paulovi Gazzanigovi žiadnu šancu.

Brazílčan mal prsty aj v druhom góle, keď prihrávkou našiel nabiehajúceho Bellinghama. Po zmene strán sa Angličan presadil znovu na 3:0, no krátko na to si vypýtal striedanie.

Podľa agentúry AP si pravdepodobne vyvrtol ľavý členok. Na konečných 4:0 ešte v 61. minúte upravil Brazílčan Rodrygo, opäť s asistenciou Viniciusa.

Domáci Joselu ešte v 90. minúte z penalty trafil iba do žrde. Girona zaznamenala len druhú ligovú prehru v tejto sezóne, v septembri podľahla taktiež Realu na domácej pôde 0:3.