Ľubomír Belko, brankár MŠK Žilina. (Autor: SITA - Tomáš Somr)

Nováčik rozhodol po góle z nadstaveného času.

ŽK: Ludha, Kuzma, Paraj, Ďatko, Bartoš, Bariš, Breznaník (všetci Podbrezová)

ČK: 25. Nemčík (Žilina)

Žilina: Belko – Rusnák, Leitner, Nemčík, Bari – Myslovič, Kopas, Gidi (81. Stojchevski) – Kaprálik (74. Iľko), Jambor (88. Galčík), Ďuriš

Podbrezová: Ludha – Bartoš, Bakaľa, Grešák – Vasil, Paraj (73. Bariš), Grendel (64. Kukoľ), Ďatko – Cobnan (88. Masaryk), Kuzma, Pavúk (46. Breznaník)

/Súpisky a štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>/

ŽILINA. Futbalisti nováčika z Podbrezovej ani v 9. kole najvyššej súťaže nespoznali chuť prehry. O víťazstve v Žiline rozhodol v nadstavenom čase len po troch minútach na ihrisku striedajúci 17-ročný útočník Andy Masaryk.

"Je to neopísateľný pocit. Som šťastný, že to takto dopadlo a že som strelil gól. Veľký bonus k tomu všetkému je, že to bol rozhodujúci zásah a zaistil nám tri body z ihriska silného súpera.

Tréner mi povedal, aby som dal gól a dal som ho, takže som splnil jeho pokyny. Je to najdôležitejší gól mojej kariéry," povedal mladý útočník.

Domáci dohrávali už od 25. minúty bez vylúčeného kapitána Tomáša Nemčíka, obranca Žiliny videl červenú kartu po konzultácii rozhodcu so systémom VAR. Fauloval ako posledný hráč.

Podbrezová je naďalej ako jediné mužstvo v sezóne bez prehry. So štyrmi víťazstvami a piatimi remízami figuruje v neúplnej tabuľke na druhom mieste o dva body pred Trnavou, ktorá disponuje nedeľným zápasom v Ružomberku k dobru.

Žilina neuspela druhýkrát za sebou s nováčikom 0:1, v utorok prehrala týmto pomerom v Skalici. Na konte má o päť bodov menej ako Podbrezová a priebežne je na piatej priečke.

Hlasy po zápase:

Jaroslav Hynek, tréner Žiliny: "Tešili sme sa na dobrý zápas, že si to rozdáme naplno. Žiaľ, priebeh ovplyvnila červená karta a hrali sme väčšinu duelu v desiatich. Až na jednu príležitosť, ktorú súper premenil, sme neurobili žiadnu chybu. Vypracovali sme si šance, ktoré sme mali premeniť. Pred inkasovaným gólom sme mali veľkú možnosť, bolo to nedáš-dostaneš, škoda."

Roman Skuhravý, tréner Podbrezovej: "Považujem to za šťastné víťazstvo. Som spokojný s tým, ako sme hrali do vylúčenia, potom prišla sterilita. Vážime si, že sme tu zvíťazili, ale v druhom polčase sme hrali veľmi pomaly. Videl som na hráčoch trošičku frustrácie, že nám to nejde. Chýbala nám trpezlivosť, potom robíte chyby. Súper hrozil z protiútokov, keby sme dostali od Galčíka na 0:1, nemohli by sme sa čudovať."