Dva zápasy, dvakrát sa kopali penalty (Slovnaft Cup, výsledky)

(Autor: 1.MFK Kežmarok - facebook)
Ivan Mriška|11. aug 2022 o 21:17

Postup si vybojovali Kežmarok a Hajnáčka.

BRATISLAVA. Štvrtok ponúkol v pohárovej súťaži Slovnaft Cup dve stretnutia.

Tristo divákov vo Svite gól nevidelo, a tak o osude zápasu rozhodli penalty. Vďaka výhre 5:4 si postup vybojoval hosťujúci Kežmarok, ktorý v druhom kole narazí na víťaza stretnutia Veľká Lomnica - Bardejov.

Drámu videli aj priaznivci v Jesenskom, kde pricestovala Hajnáčka. Po deväťdesiatich minútach bol stav 2:2, hostia poslali duel do penált až v deväťdesiatej minúte zásluhou Rajmunda Bálinta.

Tento moment sa ukázal ako kľúčový. Hajnáčka vyhrala pokutové kopy 5:4 a postupuje do druhého kola, v ktorom privíta víťaza zápasu Bešeňová - Lipany.

Slovnaft Cup – 1. kolo – štvrtok:

Jesenské - Hajnáčka 2:2 (0:1), 4:5pk

/Zostavy a štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>/

Svit - Kežmarok 0:0, 4:5pk

/Zostavy a štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>/

Do pohára sa prihlásilo 26 klubov z Bratislavského futbalového zväzu, 58 zo Západoslovenského futbalového zväzu, 73 zo Stredoslovenského futbalového zväzu, 40 z Východoslovenského futbalového zväzu, 12 fortunaligistov, 14 druholigistov a 32 treťoligistov.

/Pavúk súťaže nájdete na tomto odkaze >>>/

Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.
Nachádzate sa tu: