Sedemgólovú prestrelku vyhral Púchov, líder tabuľky nezaváhal

MŠK Púchov.
MŠK Púchov. (Autor: MŠK Púchov - facebook)
TASR|25. feb 2023 o 15:40 (aktualizované 25. feb 2023 o 19:15)

Komárno zlomilo súpera v záverečnej desaťminútovke.

BRATISLAVA. Po zimnej prestávke sa koncom februára rozbehlo aj jarné pokračovanie druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže.

Zaujímavý zápas sa odohral v Dubnici, kam zavítal Púchov. Ten po polčase viedol 2:0 a hoci sa domácim podarilo otočiť skóre, v záverečnej desaťminútovke góly Štefana Holiša a Radima Pobořila rozhodli o výhre Púchova 4:3.

Tretie Komárno i vedúci Prešov potvrdili úlohu favorita a zhodne vyhrali 2:0.

O niečo viac sa potrápil klub z južného Slovenska, ktorý zachraňujúci sa Dolný Kubín zlomil takisto až gólmi v posledných desiatich minútach.

Prešov si poradil s Humenným, keď najskôr premenil penaltu najlepší ligový kanonier Jozef Dolný (13) a po zmene strán si strelil vlastný gól Cyril Vasiľ.

Náskok Prešova pred druhými Košicami sa však nezvýšil, pretože zverenci trénera Antona Šoltisa boli rovnako úspešní a 2:0 zdolali v domácej aréne Pohronie.

II. liga - 18. kolo:

Dubnica - Púchov 3:4 (0:2)

Góly: 50. a 71. Isaac, 62. Bilovský - 3. Kopičár (z 11 m), 37. Mráz, 82. Holiš, 90. Pobořil