Podbrezová zvíťazila v šlágri kola, Košice úradovali po zmene strán

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová - ilustračná fotografia.
Futbalisti FK Železiarne Podbrezová - ilustračná fotografia. (Autor: TASR)
Sportnet|25. feb 2022 o 20:25

Rezerva Slovana siahala v Púchove na veľký obrat.

BRATISLAVA. Po zimnej prestávke sa na Slovensku opäť rozbehla druhá najvyššia futbalová súťaž. A hneď mala na programe veľký šláger, pretože v súboji o prvé miesto Podbrezová privítala Banskú Bystricu.

Pred vzájomným zápasom 18. kola mali obe mužstvá na konte rovnaký počet 40 bodov. Po víťazstve 2:0 je novým lídrom tabuľky Podbrezová, o čo sa postarali góly Rolanda Galčíka a Samuela Ďatka.

Banská Bystrica vôbec prvýkrát v sezóne prehrala vonku a jej ligová šnúra bez prehry sa zastavila na čísle štrnásť. Na lídra aktuálne stráca tri body.

Chuť si bude chcieť napraviť v nasledujúcom domácom zápase proti FC Košice. Východniari v piatok nadviazali na dobrú formu zo záveru jesennej časti a hoci proti Rohožníku v prvom polčase neskórovali, napokon vyhrali 4:0.

Zaujímavý zápas sa odohral v Púchove. Domáci viedli na B-čkom bratislavského Slovana 3:0, ale hostia dokázali vyrovnať. Napokon si však do hlavného mesta neodviezli ani bod, o ich prehre rozhodol v 88. minúte Patrik Mráz.

II. futbalová liga - 18. kolo:

Púchov - Slovan Bratislava B 4:3 (2:0)

Góly: 18. Martinček, 31. Straňák, 49. Krčula, 88. Mráz - 53. Schlossár (z 11 m), 76. Schlossár, 79. Mišovič

Zostavy a podrobné štatistiky nájdete na tomto odkaze >>>

FC Košice - Rohožník 4:0 (0:0)

Góly: 48. Mölvadgaard, 60. Pačinda, 62. Gáll, 83. Guba

Podbrezová - Banská Bystrica 2:0 (1:0)

Góly: 24. Galčík, 52. Ďatko

Tabuľka

Domov»Futbalnet»Podbrezová zvíťazila v šlágri kola, Košice úradovali po zmene strán