Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Po hodovej remíze menili trénera. Na juh sa vracia známe meno

Jozef Kollárik (vľavo) je novým trénerom Bešeňova. (Autor: ŠK Bešeňov)
Marián Dragúň |17. sep 2021 o 15:25

Potrpia si najmä na výsledky pred domácim obecenstvom.

BEŠEŇOV. Futbalový Bešeňov si náramne potrpí na výsledky v domácich majstrovských stretnutiach.

Vo vlaňajšej „polovičnej“ sezóne skončil ako nováčik západniarskej štvrtej ligy juhovýchod na solídnom siedmom mieste a v tabuľke domácich zápasov dokonca hneď za FC Pata na druhej priečke (pred Tovarníkmi, Hurbanovom a Štúrovom). Nakoniec, z dediny v okrese Nové Zámky si viezli body iba postupujúce Levice.  

Druhá sezóna vo vyššej súťaži však býva ťažšia a Bešeňovčanov nachytala na hruškách hneď v augustovom prvom kole obávaná Pata, ktorá vyhrala pri Žitave vysoko 4:0, pričom domáci gólman Bilkó ťahal loptu zo siete štyrikrát už do polčasovej prestávky.

Bešeňov potom síce doviezol cenný bod po remíze 1:1 z veľkého susedského derby z Dvorov nad Žitavou a potom ešte aj za bezgólovú remízu z posledných Šiah, no trénera Istvána Gyurenku už nezachránilo ani tesné domáce víťazstvo 2:1 s predposlednými Nesvadmi.  

Osudným sa mu stal hodový zápas piateho kola, keď jeho mužstvo nedokázalo na vlastnej pôde streliť ani gól Kolárovu a remizovalo 0:0.

S bilanciou 1 – 3 – 1 (jedno víťazstvo, tri remízy a jedna prehra) sa teda už po prvej tretine jesennej časti porúčal lodivod a pred ďalším kolom bolo treba narýchlo zohnať nového.  

Na juh sa - opäť - vracia tréner Kollárik 

„Situácia bola o to komplikovanejšia, že pred zápasom v Kovarciach sme nemohli rátať až so štyrmi zranenými hráčmi,“ hovorí predseda ŠK Bešeňov Ladislav Vadkerti, ktorému sa nakoniec podarilo angažovať do štvrtoligového tímu trénerskú persónu Jozefa Kollárika.  

Nitran Kollárik je na južnom Slovensku známy už zo svojich hráčskych čias, keď prišiel ako posila z ligovej Plastiky Nitra do Elektrosvitu Nové Zámky, kde sa potom uchytil aj ako tréner.  

Postupne trénersky pôsobil okrem Nitry a Zlatých Moraviec teda aj v Nových Zámkoch, potom v Hurbanove, Vrábľoch, Močenku, Veľkom Lapáši a nedávno aj vo Dvoroch nad Žitavou.  

„Práve v susedných Dvoroch som sa s trénerom Kollárikom spoznal, teraz sme ho oslovili a dohodli sa,“ opisuje hektické dni šéf klubu. „Osobne si myslím, že do tejto sezóny sme vstupovali s lepším kádrom, ako bol ten vlaňajší. Aj preto sme čakali lepšie výsledky, ako je zisk šiestich bodov z prvých piatich kôl. Navyše, v troch zápasoch sme ani neskórovali,“ ozrejmil hlavné príčiny trénerskej zmeny.  

Štvrtoligový ŠK Bešeňov (Autor: ŠK Bešeňov)

V lete prišiel z treťoligového Imeľa zadák Tibor Dékány, zo štvrtoligových Šurian Martin Ostrožlík, no a z Hurbanova sa vrátil Ivan Bacho.  

„K novinkám v klube ešte pridám, že v mládeži nám k dorastu a žiakom pribudla prípravka U9, či zmenu názvu klubu z TJ Družstevník na ŠK Bešeňov, ktorá sa ešte administratívne doťahuje,“ zakončila duša futbalu v obci Bešeňov, ktorý má 1700 obyvateľov.  

Podarí sa Bešeňovu získať ešte posilu? 

„Minulú nedeľu sme v Kovarciach skladali základnú zostavu bez štyroch zranených hráčov, navyše, ešte pred prestávkou k nim pribudol Tamás Varga, ktorý musel byť v polčasovej prestávke vystriedaný,“ opisuje strastiplný začiatok na novej štácii Jozef Kollárik, ktorý si vlani doprial trénerskú pauzu po pôsobení vo Veľkom Lapáši.  

Premiéra na lavičke Bešeňova sa teda skončila prehrou 0:3 v Kovarciach, najbližšiu nedeľu však už bude treba zabrať v domácom prostredí.  

No aby nebolo bešeňovských starostí málo, v najbližšom kole bude Kollárikovi chýbať aj Martin Ostrožlík, ktorý bol v Kovarciach po druhej žltej karte v 63. minúte vylúčený. A to prídu štvrté Tovarníky, ktoré v súťaži ešte neprehrali.  

Keďže do konca septembra je ešte možné získať posily, činovníkom a novému trénerovi nezostávalo nič iné, len rozhodiť siete.

„Určite áno, problémom však je, že sa už nachádzame v období, keď hráči, ktorí mali záujem zmeniť dres, tak už aj urobili. Niektorých sme oslovili, zisťoval som napríklad aj aká je situácia u vlaňajších dorastencov ČFK Nitra, ktorí vybojovali postup do druhej ligy,“ hovoril pár dní pred „majstrákom“ s Tovarníkmi tréner, ktorý si len povzdychol, keď sme spomenuli nedávno „rozpustený“ Veľký Lapáš a futbalistov ako Béger, Plešivka, Šimončič, aby sám pokračoval menami Dudáš, Rybár, Pajer, Galko, atď.  

„Proti Tovarníkom by už našťastie niektorí zo zranených hráčov mali byť k dispozícii, otáznik však stále visí nad Tiborom Dékányom, pretože nechcem riskovať obnovenie zranenia zadného stehenného svalu. Taký hráč by nám potom mohol veľmi chýbať,“ myslí dopredu skúsený kormidelník.  

„A že prečo som prijal ponuku Bešeňova? Pretože prišli za mnou ľudia zapálení pre futbal, ktorí nič neprikrášľovali a na rovinu hovorili, kde je problém,“ osvetlil Kollárik pozadie svojho ďalšieho návratu na juh Slovenska.

„Na niektorých hráčov je to pomerne vysoká súťaž, no som si istý, že so všetkými sa dá pracovať,“ zakončil s tým, že z prostredia v Bešeňove cíti veľké odhodlanie a túžbu športovo sa vyrovnať aj silnejším súperom. Túto nedeľu teda k Žitave prídu spomínané Tovarníky, ktoré už stihli doviezť po bode zo Štúrova i Veľkých Loviec.

Súvisiace články