Východniarske derby vyhrali Košice, Kozákovi dokonale vyšlo striedanie

Na snímke gólová radosť hráčov Košíc v zápase 16. kola futbalovej Niké ligy FC Košice - MFK Zemplín Michalovce 1. decembra 2023 v Košiciach. (Autor: TASR - František Iván)
Sportnet, TASR|1. dec 2023 o 19:25

VAR predĺžil zápas o niekoľko minút.

Niké liga - 16. kolo

Košice - Michalovce 2:1 (1:0)

Góly: 17. Anane, 91. Petrák – 85. Magda

Rozhodovali: Dohál – Ferenc, Hrmo, ŽK: Frelih, Jeřábek, Struhár (mimo ihriska)

Diváci: 1152

Košice: Kira – Fabiš, Greššák, Šindelář – Jonec, Gallovič, Qose (81. Sovič), Mizerák (85. Petrák) – M. Faško, Medved, Anane (67. Liener)

Michalovce: Frelih – Jeřábek, Vaško, Volanakis – Magda, Zubairu (46. Mušák), S. Danko, Shimamura, Šimko – Van Kessel, Jánošík (79. D. Pavúk)

/Súpisky a štatistiky nájdete na tomto odkaze >>>/

KOŠICE. Futbalisti Košíc vyhrali východoslovenské derby v úvode 16. kola slovenskej Niké ligy, keď zdolali na domácej pôde Michalovce 2:1.

Pre Košičanov to bol prvý triumf po desiatich ligových prehrách, po ktorých si upevnili priebežnú 10. priečku.

Predposlední Michalovčania nezvíťazili ani v 16. zápase sezóny, na konte majú len päť bodov za remízy.

Domáci išli do vedenia gólom útočníka Tidjaniho Ananeho, ktorý v 17. minúte efektnými nožničkami zužitkoval center Lukáša Fabiša.

Hostia mohli v prvom polčase vyrovnať, no nepodarilo sa im to ani Lukášovi Jánošikovi v 41. minúte z pokutového kopu.

V druhom polčase sa hral zaujímavý futbal s viacerými gólovými príležitosťami. Michalovčania sa vyrovnania dočkali v 86. minúte, keď sa strelou z hranice šestnástky presadil striedajúci Magda - 1:1.

Posledné slovo však mal Kozákov žolík Bernard Petrák, ktorého poslal košický tréner na ihrisko len päť minút pred koncom ako posledného z lavičky.

V nadstavenom čase využil chybu hostí pri rozohrávke, keď mu Medved posunul loptu na ľavé krídlo a 23-ročný náhradník prekonal brankára Freliha - 2:1.

Prvé dva góly dlhé minúty overoval systém VAR, čo zápas mierne predĺžilo. Dokopy sa hralo nad rámec riadneho hracieho času osem minút.

Hlasy po zápase

Ján Kozák ml., tréner FC Košice: "Je to pre nás veľmi dôležité víťazstvo. Po príchode do klubu som videl, že atmosféra nie je najlepšia a že potrebuje pozitívny výsledok, pretože hráči pracovali naozaj tvrdo. Som rád, že hráči, ľudia v klube a fanúšikovia zažili po dlhom čase pocit víťazstva. Každý konečne očakával nejaké body. Michalovčania si vytvorili na môj vkus veľa príležitostí. Mali sme dnes aj šťastie. Bol to veľmi ťažký zápas a verím, že tento výsledok nás povzbudí."

Peter Struhár, tréner MFK Zemplín Michalovce: "Každý vedel, o čo sa dnes hrá. Diváci si prišli na svoje, obe mužstvá si vedeli vytvoriť šance. My sme chceli prečíslovať stred, to sa nám aj darilo. V prvom polčase sme mali dva nájazdy na brankára, ktoré sme nepremenili. Košice nás potrestali, potom prišla naša šanca v podobe pokutového kopu, no ten sme nepremenili. V prvom polčase sme si museli niečo povedať v šatni. Vedeli sme, že domáci budú kúskovať hru, ale to je normálne, keďže tento zápas bol dôležitý pre oba tímy. Po strelení gólu sme boli v psychickej pohode. Žiaľ, Dano Magda, ktorý mohol byť hrdinom, spravil chybu, ktorú domáci potrestali."

Matúš Kira, brankár FC Košice: "Verte mi, odľahlo mi, pretože nezvíťaziť 10 týždňov, to je "na palicu." Toto bol však asi náš najslabší výkon pod novým trénerom, ale počítajú sa body. Sme za ne veľmi radi. Pripravovali sme sa na všetko, aj na penalty. Vždy je to však lotéria. Som rád, že som mužstvu pomohol. Mohla to byť aj nula, ale beriem tri body, za ne som veľmi rád."

Daniel Magda, obranca, strelec gólu MFK Zemplín Michalovce: "V prvom polčase sme mali dosť šancí, žiaľ, nevyužili sme ich a nevyužili sme ani penaltu. Spravili sme chyby, po ktorých sme inkasovali. Ku koncu zápasu sme síce vyrovnali, ale po ďalšej chybe sme dostali gól a už sa s tým nedalo nič robiť. Bol to pre nás smoliarsky zápas, domov ideme smutní."