Sťažovali sa, že súper zdržal hru, teraz robili to isté. Tréner DAC bol kritický

Momentka zo zápasu Dunajská Streda - Ružomberok. (Zdroj: TASR, Autor: Edmund Örzsik)
Titanilla Bőd|17. dec 2021 o 22:22

DAC pod novým trénerom stále neinkasoval.

DUNAJSKÁ STREDA. Bodový rozdiel sa nemenil. V stretnutí štvrtej Dunajskej Stredy s tretím Ružomberkom sa zrodila bezgólová remíza a tak tieto dva tímy stále delia v tabuľke tri body.

V poslednom tohtoročnom kole Fortuna ligy Dunajská Streda znovu neinkasovala. Po príchode trénera Joaa Janeira už päť zápasov nedostala gól a v týchto stretnutiach získala dovedna jedenásť bodov.

Po záverečnom hvizde to však bola lavička hostí, kde sa hráči objímali a odkiaľ zneli radostné pokriky.

Hostia bez trénera

„Prišli sme s jasným zámerom. Hoci sme nevyhrali, videli sme veľmi kvalitné stretnutie z taktickej stránky,“ povedal po zápase asistent trénera hostí Peter Tomko, ktorý na lavičke Ružomberka zastupoval Petra Struhára.

Trénerský objav jesennej časti totiž mal pozitívny test na koronavírus a je v karanténe.

„Určite na lavičke chýbal. Tento bod venujeme aj jemu,“ poznamenal brankár Ružomberka Ivan Krajčirik.

Janeiro vybuchol

Na lavičke domácich opäť neskrýval svoje emócie Joao Janeiro. V prvom polčase bol bližšie ku gólu Ružomberok, Regáli po brejku trafil žrď a Fabiš z priameho kopu brvno, po prestávke mali zase viac šancí domáci.

Ich tréner všetko patrične prežíval. Pri zbytočnej prihrávke dozadu prevrátil oči, pri nepremenených príležitostiach zalamoval rukami.

Keď kapitán hostí Matej Kochan ostal ležať na zemi, vybuchol. Podľa neho hostia iba zdržali hru, hoci ružomberský stredopoliar musel byť vystriedaný.

V tomto momente domáceho kouča upozornil aj hlavný rozhodca Ivan Kružliak.

Kto ťahal čas?

Joao Janeiro je známy dôkladnou prípravou na súpera. Pred každým zápasom si pozrie tri až päť stretnutí oponenta.

„Zachytil som, že sa v predchádzajúcom kole Ružomberčania sťažovali na nedostatok fair play, že Zlaté Moravce veľmi zdržali hru. Tak dnes to boli oni, čo od prvej sekundy ťahali čas. Kop od brány trval minimálne štyridsať sekúnd, vhadzovanie po nejakom zranení ďalších štyridsať sekúnd,“ trpko poznamenal Janeiro.

„Myslím si, že predtým, ako sa niekto začne sťažovať, by si to mal radšej premyslieť,“ dodal.

Janeiro bol trochu rozčarovaný aj z výkonu, mrzela ho najmä nepresná koncovka.

Martin Jedlička však už 450 minút nedostal gól a prekonal tak svoje minuloročné maximum, keď mal 381-minútovú sériu bez inkasovaného gólu.

Spokojní Liptáci

Tri body mohol pre domácich zabezpečiť János Hahn. Mal dve vyložené šance, nepresadil sa hlavou ani nohou.

„Som už unavený z dlhej sezóny. Nebol som pred bránou dostatočne ostrý. Hnevá ma to, lebo si myslím, že som mohol rozhodnúť zápas,“ zhodnotil svoj výkon bývalý najlepší strelec maďarskej najvyššej súťaže.

Z kabíny hostí zneli tóny vianočných hitov. Liptáci sú právom spokojní s účinkovaním v jesennej časti. Prehrali iba dvakrát, aj vďaka tomu prezimujú na treťom mieste.

„Prežívame príjemné obdobie. Máme čisto slovenský káder, do ktorého sme zapracovali veľa mladých hráčov. Chlapci každým zápasom rastú,“ zhodnotil jeseň stručne Peter Tomko.

Titanilla Bőd
Titanilla Bőd deväť rokov viedla športové oddelenie a bola zástupkyňou šéfredaktora v denníku Új Szó. Reportérsky pokrývala z miesta diania štyri olympiády. Okrem futbalu je jej druhou srdcovkou krasokorčuľovanie, od roku 2004 nechýbala ani na jednom európskom šampionáte. V tíme Sportnetu pôsobí od augusta 2020.
Nachádzate sa tu: