Chovan zlyhal. Najlepší boli veteráni a útočník z Ghany (hodnotenie)

Obranca Slovana Maudo Jarjué povzbudzuje brankára Adriána Chovana.
Obranca Slovana Maudo Jarjué povzbudzuje brankára Adriána Chovana. (Autor: TASR)
Daniel Dedina|17. mar 2023 o 00:00

Hodnotíme výkony futbalistov Slovana v odvete proti Bazileju.

BRATISLAVA. Futbalisti Slovana Bratislava nepostúpili do štvrťfinále Európskej konferenčnej ligy.

V odvete proti Bazileju nevyužili vedenie 2:0, zápas po remíze 2:2 dospel do penaltového rozstrelu. V ňom boli úspešnejší hráči švajčiarskeho tímu.

Ako zvládli slovanisti odvetu osemfinále Európskej konferenčnej ligy? Futbalistov hodnotíme známkami od 1 po 10, kde najnižšia je 1, najvyššia 10.

Adrián Chovan – 3

Napriek takmer 70-percentnému držaniu lopty na strane Bazileja nesmerovala v prvom polčase naňho vážnejšia strela.

Po prestávke už áno. Pri prvom góle mal na reakciu minimum času, následne predviedol niekoľko zákrokov, ale v tretej minúte nadstaveného času zlyhal.

V predĺžení chytil prudkú hlavičku, ktorá smerovala priamo naňho. Pred rozstrelom prepustil miesto v bráne Martinovi Trnovskému.

Jurij Medveděv – 7

Hral veľmi dobrý zápas. Bol aktívny smerom dopredu, vo výbornom prvom polčase dokázal súpera obohrať s ľahkosťou ofenzívneho hráča.

Dopĺňal Čavriča, zabiehal si do voľného priestoru na krídle. Viditeľný bol aj vo fázach, keď už tempo hry výrazne diktoval Bazilej.

Pred prvým gólom súpera prišla po pretiahnutom centri hlavička z priestoru, v ktorom operoval.