Nerobme zákulisné ťahy. Rozdajme si to na ihrisku, apeluje funkcionár lídra

(Autor: archív ŠK)
Ivan Mriška|7. dec 2021 o 14:33

ŠK Šoporňa je na prvom mieste V. ligy Juh ZsFZ.

ŠOPORŇA. Pred siedmimi rokmi prevzalo ŠK Šoporňa nové vedenie. Cieľom bolo stabilizovať káder a pohybovať sa na popredných priečkach.

Podarilo sa. Obec so štyritisíc obyvateľmi zimuje na prvom mieste piatej ligy.

„Polovičný úspech je výsledkom poctivej práce. Káder je pokope dlhšie obdobie, vďaka čomu hráme v posledných troch rokoch o špicu,“ uviedol Stanislav Rosypal, predseda, manažér, vedúci mužstva a tréner ŠK Šoporňa v jednej osobe.

Hrajú hlavne s domácimi

Zaujímavosťou je, že za Šoporňu hrajú hlavne futbalisti z dediny. „Máme iba štyroch legionárov z blízkeho okolia. Hrajú na postoch, ktoré sme potrebovali zaplátať,“ dodal.

Cieľom do jarnej časti je postup do štvrtej ligy. Pre Šoporňu by účasť v štvrtej najvyššej súťaži bola historickým úspechom.

Od založenie v roku 1937 hral klub maximálne v piatej lige.

„Ak by sa nám to podarilo, určite by sme postúpili. V tíme máme kvalitných hráčov, ktorí poctivo trénujú, preto nevidím dôvod, prečo nie,“ tvrdí Rosypal.

Preplácať nikoho nebudú

Podľa šéfa klubu je ťahúňom mužstva skúsený a komplexný stopér Adrián Mészáros.

„Naša sila je v mladej ofenzíve, ale aj na ostatných postoch. Dôležité je, že sme dobrá partia.

Keďže hráme s domácimi chlapcami, na zápasoch máme množstvo priaznivcov, rodinných príslušníkov. V prípade postupu preto neuvažujem, že by sme začali stavať na cudzích,“ dodal.

Rosypal nevidí zmysel, aby v dedinskom futbale boli hráči preplácaní. Podľa jeho slov to nemá budúcnosť.

„Radšej budeme hrať nižšie, ale so svojimi. U nás majú hráči štyridsať eur za výhru, čo je vzhľadom na podmienky v akých pracujeme akurát,“ tvrdí šéf ŠK Šoporňa.

Začínajú v januári

Veľkým podporovateľom klubu je miestny starosta a obec. Tá zabezpečuje materiálne vybavenie a stará sa o správu štadióna.

Klub má tiež niekoľko drobných sponzorov.

„Ďakujeme všetkým, ktorí sa akoukoľvek mierou pričiňujú o rozvoj nášho klubu. Vďaka obci máme najkrajší trávnik v súťaži, ktorý nám závidia všetky kluby,“ poďakoval.

Prípravu na jarnú časť sezóny začínajú v Šoporni prvý januárový týždeň. Na programe majú niekoľko prípravných zápasov, aj proti súperom z vyšších líg.

„Uvidíme, čo nám dovolia opatrenia a či budeme môcť trénovať spolu. Ak nie, určite sa budú chalani pripravovať individuálne a výsledky si budeme vyhodnocovať,“ prezradil Rosypal.

Nepasujú sa za postupujúceho

Prvých šesť tímov v piatej lige Juh ZsFZ má podľa neho kvalitu, aby zasiahli do bojov o prvé miesto.

„Nepasujeme sa za postupujúceho. Pôjdeme od zápasu k zápasu a uvidíme, ako to dopadne. Dôležité je, aby zostala kabína pokope a potom sa rozhodne na ihrisku,“ doplnil.

Šéf ŠK Šoporňa po skončení jesennej časti vyzdvihol prístup delegovaných osôb.

„V najjužnejších dedinách by v minulých ročníkoch nevyhral ani Real Madrid. V tejto sezóne sa však nestalo, že by nás rozhodca poškodil. Piata liga preto išla úrovňou nahor.

Som šťastný, že všetci pochopili, že je lepšie rozdať si to na ihrisku. Pokračujme preto v tom a nerobme zákulisné ťahy. Investujme radšej do hráčov a materiálneho zabezpečenia. A všetko sa časom odzrkadlí,“ odkazom ostatným klubom uzavrel predseda ŠK Šoporňa Stanislav Rosypal.

Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články