Gólová radosť hráčov Spartaka Trnava. (Autor: TASR)

SC Dnipro-1 - FC Spartak Trnava 1:2 po predĺžení (0:1, 1:0)

Góly: 3. Daniel, 106. Bukata - 61. Gorosito (vl.)

Rozhodovali: Berke – Buzás, Szert (všetci Maď.), ŽK: Blanco, Gorin - Šulek, ČK: 99. Babenko, 108. Gorin po 2. ŽK

Dnipro-1: Kinarejkin - Mirošničenko (119. Tančik), Svatok, Kravec, Kaplijenko (46. Gorbunov) - Babenko - Lednev (46. Blanco), Pichaľonok, Rubčinskij (101. Gorin), Bill (77. Filippov) - Huculiak

Trnava: Takáč - Koštrna (46. Šulek), Štetina, Gorosito, Mikovič - Kóša (106. Paur), Zeljkovič - Ofori (113. Procházka), Bainovič (91. Bukata), Daniel (120.+3 Ujlaky) - Ristovski (91. Azango)

/prvý zápas 1:1, Trnava postúpila do skupinovej fázy/

KOŠICE. Futbalisti Spartaka Trnava postúpili do skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy.

Vo štvrtkovom odvetnom zápase play-off zdolali v Košiciach ukrajinský tím Dnipro-1 2:1 po predĺžení.

Víťazný gól strelil v 106. minúte Martin Bukata. V prvom stretnutí v Trnave sa zrodila remíza 1:1.

Slovenský futbal tak bude mať prvýkrát histórii dvoch zástupcov v skupinovej fáze európskych pohárových súťaží, keďže v EKL bude účinkovať aj Slovan Bratislava.

Spartak bude hrať v skupine prvýkrát od roku 2018, keď účinkoval v Európskej lige.

Na snímke v tmavom (Spartak Trnava) a v žltom (Dnipro-1) sa zdravia pred odvetným zápasom play off Európskej konferenčnej ligy (EKL) SC Dnipro-1 - FC Spartak Trnava 31. augusta 2023 v Košiciach. FOTO TASR – František Iván

- Slovensko šport futbal EKL play off odveta Dnipro 1 Trnava KEX
- Európska konferenčná liga
Na snímke hráči Spartaka Trnava pózujú pred odvetným zápasom play off Európskej konferenčnej ligy (EKL) SC Dnipro-1 - FC Spartak Trnava 31. augusta 2023 v Košiciach. FOTO TASR – František Iván

Na snímke hráči Dnipra-1 pózujú pred odvetným zápasom play off Európskej konferenčnej ligy (EKL) SC Dnipro-1 - FC Spartak Trnava 31. augusta 2023 v Košiciach. FOTO TASR – František Iván

Na snímke sprava Ján Kozák a Martin Škrtel počas odvetného zápasu play off Európskej konferenčnej ligy (EKL) SC Dnipro-1 - FC Spartak Trnava 31. augusta 2023 v Košiciach. FOTO TASR – František Iván

Na snímke fanúšikovia Spartaka Trnava počas odvetného zápasu play off Európskej konferenčnej ligy (EKL) SC Dnipro-1 - FC Spartak Trnava 31. augusta 2023 v Košiciach. FOTO TASR – František Iván

Na snímke tréner Spartaka Trnava Michal Gašparík počas odvetného zápasu play off Európskej konferenčnej ligy (EKL) SC Dnipro-1 - FC Spartak Trnava 31. augusta 2023 v Košiciach. FOTO TASR – František Iván

Na snímke druhý zľava Erik Daniel (Spartak Trnava) strieľa prvý gól brankárovi Jakivovi Kinareikinovi(Dnipro-1) počas odvetného zápasu play off Európskej konferenčnej ligy (EKL) SC Dnipro-1 - FC Spartak Trnava 31. augusta 2023 v Košiciach. FOTO TASR – František Iván

Na snímke gólová radosť hráčov Spartaka Trnava počas odvetného zápasu play off Európskej konferenčnej ligy (EKL) SC Dnipro-1 - FC Spartak Trnava 31. augusta 2023 v Košiciach. FOTO TASR – František Iván

Na snímke druhý sprava brankár Dominik Takáč (Spartak Trnava) a druhý zľava Oleksandr Pichaľonok (Dnipro-1) počas odvetného zápasu play off Európskej konferenčnej ligy (EKL) SC Dnipro-1 - FC Spartak Trnava 31. augusta 2023 v Košiciach. FOTO TASR – František Iván

Na snímke uprostred brankár Jakiv Kinarejkin(Dnipro-1) vyráža loptu počas odvetného zápasu play off Európskej konferenčnej ligy (EKL) SC Dnipro-1 - FC Spartak Trnava 31. augusta 2023 v Košiciach. FOTO TASR – František Iván

Na snímke zľava Kelvin Ofori (Spartak Trnava) a Valentyn Rubčinskij (Dnipro-1) počas odvetného zápasu play off Európskej konferenčnej ligy (EKL) SC Dnipro-1 - FC Spartak Trnava 31. augusta 2023 v Košiciach. FOTO TASR – František Iván

Na snímke sprava Adrian Zeljkovič (Spartak Trnava) a Bill (Dnipro-1) počas odvetného zápasu play off Európskej konferenčnej ligy (EKL) SC Dnipro-1 - FC Spartak Trnava 31. augusta 2023 v Košiciach. FOTO TASR – František Iván

Na snímke zľava Kelvin Ofori (Spartak Trnava) a Valentyn Rubčynskyj (Dnipro-1) počas odvetného zápasu play off Európskej konferenčnej ligy (EKL) SC Dnipro-1 - FC Spartak Trnava 31. augusta 2023 v Košiciach. FOTO TASR – František Iván

Na snímke radosť hráčov Trnavy po výhre nad Dniprom-1 po odvetnom zápase play off Európskej konferenčnej ligy (EKL) SC Dnipro-1 - FC Spartak Trnava 31. augusta 2023 v Košiciach. FOTO TASR – František Iván

Na snímke radosť trénera Trnavy Michala Gašparíka (vpravo) po výhre nad Dniprom-1 po odvetnom zápase play off Európskej konferenčnej ligy (EKL) SC Dnipro-1 - FC Spartak Trnava 31. augusta 2023 v Košiciach. FOTO TASR – František Iván

Na snímke radosť hráčov Trnavy po druhom góle počas odvetného zápasu play off Európskej konferenčnej ligy (EKL) SC Dnipro-1 - FC Spartak Trnava 31. augusta 2023 v Košiciach. FOTO TASR – František Iván

Hlasy po zápase

Erik Daniel, strelec prvého gólu Spartaka: "Bol to ťažký zápas, víťazstvo sme si zaslúžili. Išli sme na krv, boli tam obrovské emócie. Mám rád takéto zápasy. Mal som chuť, hralo sa mi dobre. Dal som síce gól, ale mal som aj ďalšiu príležitosť. Mohli sme streliť viac gólov, nemuselo to byť také dramatické. Fanúšikovia boli úžasní, im za to ďakujem, myslím si, že sme sa im odvďačili."

Michal Gašparík, tréner Spartaka: "Som unavený, ale cítim obrovské šťastie, aj zadosťučinenie za mravčiu robotu. Zvládli sme ďalšie predĺženie. Všetci sme verili, že sa nám to podarí, nenašiel sa jediný človek, ktorý by neveril v postup. Verili sme, že príde v predĺžení tá jedna šanca, že nepôjdeme do rozstrelu a to sa podarilo. Cítili sme energiu z hľadiska, bola atmosféra ako doma, fandili nám aj Košičania, bolo ich cítiť. Dostali k tomu krásny futbalový večer."

Martin Mikovič, kapitán Spartaka: "Neskutočný pocit, počas 120 minút sme tam nechali srdce a dušu. Celý klub si zaslúžil tento postup. Proti Lechu Poznaň nám po prvom zápase asi nikto neveril, no ukázali sme, že v kabíne je sila. Klub je súdržný a tento úspech patrí celej Trnave."

/zdroj: RTVS/

Priebeh zápasu

I. polčas:

Trnavčania mali ideálny vstup do zápasu, keď sa už v 3. minúte ujali vedenia.

Po tom, čo zvládli rohový kop na vlastnej polovici, sa dostali do rýchleho protiútoku, Mikovič našiel centrom Daniela, ktorý si zasekol obrancu a zblízka prekonal brankára Kinarejkina.

Hráči Spartaka boli v prvom polčase ofenzívne nebezpečnejší než súper a v 28. minúte boli blízko k druhému gólu.

Bainovičov dlhý center spracoval Mikovič, no brankár Dnipra jeho šancu zmaril.

Druhý gól nepriniesla ani situácia zo 44. minúty, keď Ofori na hranici šestnástky posunul loptu Danielovi, ktorý prízemnou strelou trafil pravú žrď.

II. polčas:

Hráči Dnipra mali už v prvom polčase percentuálne väčšie držanie lopty a rovnako sa prezentovali aj po zmene strán.

Spartaku sa dlho darilo narúšať ofenzívne akcie súpera už v ich zárodku, no po hodine hry inkasovali.

Obranca Gorosito v snahe odvrátiť centrovanú loptu hlavou prekonal vlastného brankára - 1:1.

V 76. minúte mohol Trnave vrátiť náskok Daniel, ktorý si spravil priestor v šestnástke, no brankár Kinarejkin dokázal vyraziť jeho strelu.

Predĺženie:

Duel dospel za stavu 1:1 do predĺženia. Trnava hrala od 98. minúty v početnej výhode, keď Babenko dostal za faul na Oforiho červenú kartu.

Rozhodujúci gól dvojzápasu priniesla 106. minúta. V nej Mikovič hľadal centrom Paura, ktorý ešte neskóroval, no Bukata zblízka poslal loptu do brány.

Šance Dnipra na úspešný výsledok ešte viac klesli v 108. minúte, keď Gorin dostal po druhej žltej karte červenú.

O sedem minút neskôr však neboli ďaleko od pokutového kopu, no VAR posúdil Štetinov zákrok ako dovolený.

Hráči Spartaka už výsledok udržali a po záverečnom hvizde sa mohli radovať z postupu.

Domov»Futbal»Konferenčná liga»Trnava to dokázala! Európsku jeseň si vybojovala výhrou v predĺžení