Európska konferenčná liga: Spartak Trnava rozhodol o postupe v predĺžení

ONLINE: Sledujte s nami odvetu play-off Konferenčnej ligy SC Dnipro-1 - FC Spartak Trnava. (Autor: TASR)
Sportnet|31. aug 2023 o 17:00

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z odvety play-off Európskej konferenčnej ligy: SC Dnipro-1 - FC Spartak Trnava.

KOŠICE. Spartak Trnava a ukrajinský SC Dnipro-1 dnes odohrali odvetný zápas play-off Európskej konferenčnej ligy (EKL).

Duel sa hral v Košickej futbalovej aréne, kde hrá ukrajinský vicemajster medzinárodné zápasy.

Šport
Kde sledovať v TV
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Spartak prešiel v 3. predkole cez Lech Poznaň, keď v domácom dueli zvíťazil 3:1. O výhre rozhodol výstavným gólom Lukáš Štetina.

Dnipro zišlo do EKL po prehre v Európskej lige so Slaviou Praha. Ukrajinský vicemajster prehral s Prahou v súčte 1:4.

Futbal ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: SC Dnipro-1 - Spartak Trnava dnes (futbal, Európska konferenčná liga, odveta play-off, naživo, štvrtok, výsledky)

Európska konferenčná liga (predkolá) Play-off 2023/2024
31.08.2023 o 20:00
Dnipro-1
1:2
(0:1, 1:0, 0:0, 0:1)
120+4 minúta
Ukončený
Trnava
Prehľad
Góly: 60. Gorosito (vla.) – 3. Daniel, 106. Bukata. ŽK: 82. Felipe (DN1), 103. Horin (DN1) – 63. Šulek (TRN). 2.ŽK=ČK: 108. Horin (DN1). ČK: 99. Babenko (DN1). Rozhodca: Berke – Buzás, Szert (všetci HUN). Diváci: 5855.
Z Košíc sa s Vami lúči Tomáš Hládek. Dobrú noc.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 3:8. Rohy: 11:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 17:10.
Máme za sebou dramatický odvetný súboj medzi Dniprom a Trnavou. Spartak v prvom polčase mal veľké šance a mohol vyhrávať viac ako o jeden gól. Domáci vďaka vlastnému gólu Gorosita zaslúžene vyrovnali, ale v predĺžení sa radoval Spartak. Spartak Trnava – gratulujeme k postupu!
Spartak Trnava to dokázal. Po predĺžení víťazí v Košiciach nad Dniprom a postupuje do skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy!
120+5
Koniec zápasu.
120+4
Paur ukazuje svoje skúsenosti. Množstvo sekúnd nazbieral počas záverečných minút v ľavej časti ihriska.
120+2
changeStriedanie v tíme FC Spartak Trnava:
z ihriska odchádza Daniel, prichádza Ujlaky.
120+2
Hostia to rozohrali nakrátko a Paur zbiera ďalšie cenné sekundy.
120+1
Paur faulovaný v rohu ihriska.
120
Nadstavujú sa štyri minúty.
120
Trnava dobre drží loptu a zbiera cenné sekundy v blízkosti pokutového územia Dnipra.
119
Center z pravej strany si postrážila trnavská defenzíva.
119
changeStriedanie v tíme SK Dnipro-1:
z ihriska odchádza Miroshnichenko, prichádza Tanchyk.
118
Dlhý center až do pokutového územia Trnavy. Štetina kraľuje vo vzduchu.
116
Po faule na Mikoviča vystrelili viacerí hráči a členovia realizačného tímu Dnipra na plochu a rozhodca tam hrá s nimi teraz karty. Počkáme si, kto všetko bol vlastne kartovo napomenutý z lavičky.
116
Ďalší roh pre domácich.
115
Hostia však mali k dispozícii spomínanú štandardku, ale exekúcia končí priamo v múre Trnavy.
115
importantFaul to nie je. Penalta sa nepíska.
115
Hlavný arbiter posudzuje, či Štetina fauloval v pokutovom území v hlavičkovom súboji.
114
importantHlavný arbiter teraz smeruje k systému VAR.
113
z ihriska odchádza Ofori, prichádza Procházka.
113
Faul na hranici pokutového územia. Nebezpečná štandardka pre Dnipro asi z 20tich metrov.
112
Dnipro, aj keď hrá o dvoch menej, tak drží loptu a snaží sa o vyrovnanie.
109
Horin prišiel na ihrisko v 101. minúte a v 108. minúte odchádza po dvoch žltých kartách. Príliš dlho tam teda nepobudol.
108
Horin veľmi škaredo a trúfam si povedať, že úmyselne trafil lakťom Zeljkoviča v súboji v strede poľa, v ktorom nemohol byť skôr ako Zeljkovič a je vylúčený.
108
redCardAfterYellowDruhá žltá a následne červená karta pre tím SK Dnipro-1 (Horin).
106
106
goalTrnava dala gól!
Center z ľavej strany Paur len tečoval a BUKATA doklepol loptu za ležiaceho Kinareikina.
106
Azangov center z pravej strany odvracia obrana Dnipra.
106
z ihriska odchádza Kóša, prichádza Paur.
106
Začalo sa druhé predĺženie.
Máme za sebou prvé predĺženie. Domáci dohrávajú už bez Babenka. Tréner Gašparík ešte môže využiť striedania.
105+2
Nadstavenie prvého polčasu sa skončilo.
105+2
Daniel skúšal šťastie spoza šestnástky, ale jeho strela išla vysoko nad.
105
Nadstavený čas je jedna minúta.
104
Horin si teraz dal pozor. V súboji proti Oforimu uspel a odzbrojil trnavského krídelníka na pravej strane.
103
Horin vidí žltú kartu po tom, čo on musel prerušiť hru pri črtajúcom sa brejku Trnavy. Opäť v tom mal prsty Ofori.
103
yellowCardŽltá karta pre tím SK Dnipro-1 (Horin).
101
z ihriska odchádza Rubchynskyi, prichádza Horin.
101
Trnava sa zdá, že prebrala opraty zápasu. Kombinuje na polovici ihriska.
99
importantBabenko zaslúžene vidí červenú kartu. Spartak hrá presilovku.
99
99
redCardČervená karta pre tím SK Dnipro-1 (Babenko).
98
importantOfori bol práve pri zrode toho protiútoku Trnavy, ktorý som spomenul nižšie. Teraz to hlavný arbiter ide ešte posúdiť VARom, keďže tam bol veľmi nepekný faul.
97
Trnavský rýchly brejk končí stratou lopty Daniela.
95
Daniel, ktorý sa po odchode Ristovského presunul na hrot, zviedol bežecký súboj s Kravetsom. Spartak sa dostal konečne na polovicu súpera.
94
Centre lietajú z ľavej strany. Felipe robí problémy.
92
Aj začiatok predĺženie je v réžii domácich. Center z ľavej strany upratala obrana Trnavy na roh, ktorý následne aj odvrátila.
91
z ihriska odchádza Ristovski, prichádza Azango,
z ihriska odchádza Bainovič, prichádza Bukata.
91
Začalo sa nadstavenie prvého polčasu.
Skončil sa nám riadny hrací čas. Stav je 1:1. O malú chvíľu pokračujeme s predĺžením.
90+3
Druhý polčas sa skončil.
90+3
Faulovaný Ofori. Spartak tento roh prežil.
90+2
Hutsuliak to skúsil z uhla. Roh pre Dnipro.
90+1
Mikovič to skúsil pravačkou, ale obrana zrazila jeho pokus a pre ten si už prišiel Kinareikin.
90
Nadstavený čas druhého polčasu sú dve minúty.
89
Daniel nebezpečne prešiel po ľavej strane, ale jeho prudký center nenašiel nikoho.
86
Filippov dostával center z ľavej strany, no útočník Dnipra loptu trocha podbehol a nedokázal hlavou usmerniť loptu medzi tri žrde. To mohla byť veľká šanca.
84
Na druhej strane hlavičkoval Pikhalonok. Ten mieril na brvno trnavskej brány.
83
Danielov center na Kóšu, ktorý chcel predĺžiť loptu, no predĺžil ju až ku gólmanovi Dnipra.
82
yellowCardŽltá karta pre tím SK Dnipro-1 (Felipe).
81
Hutsuliak to skúsil ľavačkou spoza pokutového územia. Mieril priamo na Takáča.
80
Ofori sa predieral do pokutového územia, ale domáci dobre zvládli obranný súboj a nasleduje odkop od brány.
78
Filippov ihneď v aktivite na ľavej strane. Dobre si proti nemu počínal Šulek a odkopáva loptu do autu.
Dnešné stretnutie sleduje 5855 divákov.
77
z ihriska odchádza Bill, prichádza Filippov.
76
Danielov center z rohu hlavičkoval Kóša, ale mieril nad.
76
76
Trnava konečne ožila. Mikovič našiel v pokutovom území Daniela a jeho nebezpečnú strelu vyráža Kinareikin nad brvno.
73
Mikovičov center na zadnej žrdi hľadal Zeljkoviča, ktorému chýbalo pár centimetrov, aby hlavičkoval loptu do poloodkrytej brány.
72
Viacero nepresností v týchto minútach na oboch stranách.
69
Zdá sa, že sa Trnava konečne dostala do druhého polčasu. Hostia dokázali teraz podržať loptu a dostať sa spod tlaku.
66
Prvá strely Trnavy v druhom polčase. Ofori prešiel dokonca cez troch hráčov, ale jeho strele z asi 25-metrov chýbala presnosť a razancia.
66
Ofenzíva Trnavy je v druhom polčase zatiaľ doslova neviditeľná. Domáci spresnili hru, prihrávky majú dynamiku, nechýba ponuka v šprinte a to robí hosťom veľké problémy.
64
Pikhalonok štandardku zahral veľmi zle a tá doputovala až za autovú čiaru na druhej strane ihriska.
63
yellowCardŽltá karta pre tím FC Spartak Trnava (Šulek).
63
Zbytočný faul pred pokutovým územím na ľavej strane Dnipra od Šuleka po odohratí lopty.
62
Toto je úplne iný Spartak v druhom polčase alebo iné Dnipro? Trnava nevie, kam skôr skočiť. Vidíme veľké obliehanie jej šestnástky.
60
60
goalTím Dnipro-1 práve strelil gól!
Tlak Dnipra vyústil v gól. Center z ľavej strany našiel hlavu GOROSITA, ktorý posiela loptu do vlastnej brány. Smolný okamih pre zverencov Michala Gašparíka.
60
Zakončenie Hutsuliaka musel odvracať na roh Takáč.
59
Pikhalonok posielal kolmicu za obranu na Hutsuliaka, ale výborný sklz v poslednej chvíli predviedol Štetina. To by bola tutovka.
57
Spartakovci majú problém podržať loptu na vlastných kopačkách. Tlak Dnipra pokračuje.
56
Do Košíc meralo cestu množstvo trnavských fanúšikov. Tí tvoria na štadióne skvelú atmosféru.
55
Za úvodných desať minút si Dnipro vypracovalo už viac striel ako za celý prvý polčas.
54
Po centri hlavičkoval Svatok, no jeho hlavičke chýbala razancia a končí v rukaviciach Takáča.
53
Obraz hry sa nám príliš nemení. Dnipro kombinuje, ale vidno, že zlepšili pohyb. V prvom polčas to boli kombinácie bez ponukovej činnosti.
51
Prvá väčšia šanca v zápase pre Dnipro. Po nacvičenej akcii z rohového kopu strieľal Miroshnichenko nad bránu. Nebezpečná situácia.
50
Trnava možno nemá častejšie loptu na svojich kopačkách, avšak je nebezpečnejšia. Na strelecké pokusy je to 1:6.
49
Bajnovičov center prepadol na hlavu Gorositovi, ktorého hlavičke však chýbala razancia a mierila do stredu brány.
48
Ofori opäť zamotal hlavy domácim obrancom. Štandardka pre Spartak z pravej strany.
47
U Koštrnu zrejme muselo prísť k nejakému zraneniu. V prvom polčase patril k najlepším hráčom na ihrisku.
46
z ihriska odchádza Kaplienko, prichádza Horbunov,
z ihriska odchádza Lednev, prichádza Felipe.

Striedanie v tíme FC Spartak Trnava:
z ihriska odchádza Koštrna, prichádza Šulek.
46
Začal sa druhý polčas.
Skončil sa nám prvý polčas odvety medzi Dniprom a Trnavou. Stav v Košiciach je 0:1, keď hneď z prvej strely na bránu rozjasal trnavských priaznivcov Erik Daniel. Spartak mal ešte veľkú príležitosť Mikovičom a Daniel trafil aj žrď. Ukrajinský tím si v prvom polčasu väčšiu príležitosť nevypracoval, keď zaznamenal iba jediný strelecký pokus.
45+3
Prvý polčas sa skončil.
45+3
Rozohrávku Dnipra vystihol Koštrna, ktorý ihneď nahral Oforimu. Ten sa troška uponáhľal a mieril nad.
45+2
Kaplienko šikovne dostal loptu do pokutového územia a nebezpečne to tam lietalo pred trnavskou svätyňou. Našťastie pre hostí neprišlo k zakončeniu.
45+1
Center Koštrnu na vzdialenejšiu žrď vystihol Kinareikin.
45
Nadstavený čas prvého polčasu sú dve minúty.
44
44
importantOfori štrikoval na hranici pokutového územia, nabil Danielovi, ktorého obaľovačka pečiatkuje ľavú žrď brány Dnipra.
43
Kóša po hlavičkovom súboji skončil na chvíľu na trávniku. Po chvíli sa už dvihol a pokračuje v hre.
42
Ristovski vyskúšal strelu, no jeho pokus nebol presný. Odkop od domácej brány.
41
Veľké sebavedomie Trnavy teraz prezentovala dvojica Takáč – Mikovič. Tí si dali "ťukes" počas hry, keď si Takáč šiel pre loptu po nepresnom pase hráčov v žltých dresoch.
40
Piaty roh domácich a opäť odhlavičkoval Štetina.
39
Ukrajinský tím sa dostáva do tlaku. Ten však zatiaľ nie je nebezpečný.
37
Štetina je ako magnet na loptu pri centroch. Odvrátil ďalší rohový kop.
36
Dnipro kombinuje, kombinuje, ale nevie sa dostať cez kompaktný trnavský defenzívny blok.
34
Erik Daniel bol ošetrovaný po strete s Billom. Strelec rozdielového gólu je už späť na ihrisku.
32
Trnava si zatiaľ v defenzíve počína výborne. Rýchlo a efektívne Spartakovci prepínajú do defenzívy a ukrajinský tím do ničoho nepúšťajú.
30
Pol pol hodine hry je to na strely na bránu 1:2.
30
Trnavčania dobre vysunuli pressing a brankár Kinareikin odkopáva loptu len do autu.
28
28
importantBainovič našiel dlhou loptou v pokutovom území Mikoviča, ktorý si fantasticky prebral dlhý pas a pravou nohou napálil loptu do brankára Dnipra.
27
Domáci sa kombináciou dostali po ľavej strane na polovicu Trnavy. Kaplienkov center však bol nepresný a lapil ho Takáč.
25
Koštrna po ošetrení pokračuje v hre.
24
Koštrna konči po vzdušnom súboji s bolestivou grimasou na tvári na zemi. Veríme, že pravý bek bude v poriadku.
23
Hostia rozohrali na krátko. Ofori následne skončil na zemi, ale faul sa nepíska.
22
Oforiho center na zadnú žrď našiel Daniel, ktorý vracal Ristovskému. Jeho zakončenie bolo zrazené na rohový kop.
21
Pikhalonok napriahol z vyše 20 metrov a jeho strela skončila priamo v náručí Takáča.
19
Trnavčania čakajú v bloku na vlastnej polovicu.
18
Domáci kombinujú na vlastnej polovici a snažia sa vytiahnuť defenzívu Spartaku.
16
Teraz trocha prepadla trnavská obrana a už chcel strieľať z diaľky Bill, no Ofori sa dobre vrátil a znemožnil mu strelu.
14
Výborná práca Gorosita. Dlhá lopta smerovala na Hutsuliaka, ale skúsený stopér ho pekne odstavil telom a loptu dostal zo šestnástky.
13
Koštrna hodil aut až do pokutového územia, lopta tam nebezpečne prepadla, no nedoskákala ani k jednému z hostí.
11
Videli sme ďalší roh Dnipra. Trnavská defenzíva je zatiaľ v týchto situáciách suverénna.
9
Hostia ťahali útok po ľavej strane, no dobre zapracoval Miroshnichenko a prerušuje trnavskú akciu.
7
Trnava drží loptu a dostala sa spod náporu hráčov v žltých dresoch.
6
Bill sa snažil prejsť cez Koštrnu do pokutového územia. Pravý obranca dáva na rohový kop.
5
Ukrajinský tím sa snaží zareagovať. Gorosito odvrátil center za autovú čiaru.
3
3
Po odvrátenej lopte z rohového kopu šli Spartakovci do brejku. Mikovič našiel prihrávkou cez značnú časť šírky ihriska ERIKA DANIELA, ktorý posadil na zem Rubchynskyiho a popri ľavej nohe prekonáva Kinareikina.
2
Lopta bola odvrátená na rohový kop. Ten zahrával Pikhalonok a Štetina odvrátil do bezpečia.
1
Faul Mikoviča v blízkosti rohovej zástavky. Nebezpečná situácia v neprospech Trnavy.
1
Stretnutie sa práve začalo.
O úvodný výkop sa postarajú hráči Dnipra.
Oba tímy už vkročili na trávnik. Hráči Dnipra s ukrajinskými vlajkami.
Dnipro nastúpi v rozostavení 4-1-4-1 a Michal Gašparík zvolil 4-2-3-1. Stretnutie sa začína o hodinu. Pekný večer vám praje Tomáš Hládek.
Úvodné zostavy:

SK Dnipro-1: Kinareikin – Miroshnichenko, Svatok, Kravets, Kaplienko – Babenko – Lednev, Pikhalonok, Rubchynskyi, Bill – Hutsuliak.
Náhradníci: Volynets, Walef – Purita, Horin, Filippov, Horbunov, Felipe, Kiwinda, Tanchyk, Pasich, Pires.
Tréner: Valerij Gorodov

FC Spartak Trnava: Takáč – Koštrna, Štetina, Gorosito, Mikovič – Kóša, Zeljkovič – Ofori, Bainovič, Daniel – Ristovski.
Náhradníci: Vantruba – Kompan Breznik, Procházka, Štefánik, Azango, Ujlaky, Peňa, Paur, Šulek, Oseni, Bukata.
Tréner: Michal Gašparík

Rozhodca: Berke – Buzás, Szert (všetci HUN).
Už len krôčik chýba futbalistom Spartaka Trnava k postupu do vysnívanej skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy. A výhoda je na ich strane. Aj odvetný zápas proti ukrajinskému Dnipru hrajú na Slovensku.

V prvom domácom zápase hrali Trnavčania na Štadióne Antona Malatinského už od 5. minúte presilovku, keďže Eduard Sarapiy videl červenú kartu. Pretavili ju však iba na jeden gól, ktorý prišiel až po zmene strán z kopačky Kelvina Oforiho. Krátko na to však po faule Lukáša Štetinu Oleksandr Pikhalyonok z penalty vyrovnal a viac gólov v zápase nepadlo.

V odvete sa teda začína od začiatku. Kto zvíťazí, postúpi do skupinovej fázy. Hrá sa vo štvrtok 31. augusta 2023 od 20:00 hod v Košickej futbalovej aréne, kde ukrajinský tím hrá už od minulej sezóny všetky svoje európske domáce zápasy.

Víťaz Slovenského pohára si razil cestu k prvej účasti v skupinovej fáze európskeho pohára v novodobej histórii mimoriadne odvážnym spôsobom. Skvelá taktika trénera Michala Gašparíka a výborný výkon jeho hráčov na ihrisku v domácej odvete po výhre 3:1 podčiarknutej krásnymi nožničkami Lukáša Štetinu vyradili zo súťaže favorizovaný poľský Lech Poznaň a dali "slovenskému Rímu" nádej na európsku jeseň.

Zdá sa, že novozložený tím Spartaka Trnava sa pomaly začína aj zohrávať. Väčšia presnosť najmä pri priamočiarej hre smerom dopredu však ešte trochu chýba, čo bolo vidieť najmä pri domácom zápase s Dniprom, kedy mala Trnava tvoriť, tlačiť a útočiť, no vôbec nebola efektívna. A to napriek tomu, že ukrajinský tím nie je v ideálnom rozpoložení. Spartak cez víkend v lige iba remizoval 0:0 so Skalicou, čo len potvrdilo, že mu to smerom dopredu trochu zadrháva.

Dnipro-1, ktoré to vlani dotiahlo až do šestnásťfinále Európskej konferenčnej ligy, začalo tento rok v 2. predkole Ligy majstrov. Grécky Panathinaikos bol však po výsledkoch 1:3 a 2:2 nad jeho sily. Následne neuspelo ani v 3. predkole Európskej ligy proti Slavii Praha (0:3 a 1:1), a tak padlo znova do predkola európskeho pohára číslo tri.

Je však nutné podotknúť, že v aktuálnom ročníku sa tomuto ukrajinskému klubu zatiaľ vôbec nedarí. A to ani v domácej súťaži, kde má po troch kolách na konte iba jednu výhru, remízu a prehru s Obolonom Kyjev, po ktorej odstúpil predchádzajúci hlavný tréner Oleksander Kučer. Momentálne mužstvo vedie dočasný kormidelník Valeriy Gorodov, predtým tréner brankárov.

Klub v lete prišiel o veľa kľúčových hráčov a kvalitných legionárov, rozutekali sa prakticky do celej Európy. Namiesto nich realizačný tím priviedol najmä Ukrajincov. Spomeňme mená ako Vasyl Kravets, Bogdan Lednev, Maksym Tretyakov či Yevgen Volynets. Zaujímavou akvizíciou je aj Eduard Sarapiy, ktorý sa v prvom zápase v Trnave nechal hneď na začiatku vylúčiť, no a v odvete určite nenastúpi.

Lídrom tímu je tvorca hry Oleksandr Pikhalyonok, argentínsky záložník Domingo Blanco či kapitán na stopérskom poste Oleksandr Svatok. Aj oňho je však veľký záujem v zahraničí, práve v poľskom Lechu Poznaň. Keďže hviezdny útočník z minulej sezóny Artem Dovbyk prestúpil do španielskej Girony za 7,75 milióna eur, mužstvo stále hľadá aj kvalitného strelca.

Individuálna kvalita by mala byť na strane Dnipra, keďže celková hodnota jeho kádra je v porovnaní s Trnavou takmer štvornásobná. Ako sme však spomínali, mužstvo je po letnom odlive mnohých kľučových hráčov z minulého ročníka, zlom štarte do sezóny a náhlej rezignácii trénera v zlom rozpoloženíe, čo sa podpisuje celkovo pod jeho výkony.

Preto je škoda, že si Trnava doma v početnej výhode nevytvorila do odvety lepšiu východiskovú pozíciu. Trénera Gašparík bol sklamaný, no môžeme sa spoľahnúť, že svoje strategické schopnosti opäť využije naplno a na štvrtok pripraví recept na postup do skupiny.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.

Domov»Futbal»Konferenčná liga»Európska konferenčná liga: Spartak Trnava rozhodol o postupe v predĺžení