Na snímke uprostred Dávid Ďuriš (Žilina) sa teší z gólu.
Na snímke uprostred Dávid Ďuriš (Žilina) sa teší z gólu. (Autor: TASR)
TASR|28. okt 2023 o 20:05 (aktualizované 28. okt 2023 o 20:55)

Hostia boli v krajskom derby v prvom polčase výrazne aktívnejší.

ŽK: Zsigmund, Lavrinčík (obaja Ružomberok)

Rozhodovali: Marhefka – Košecký, Pacák, 1187 divákov

Ružomberok: Frühwald – Mrva (46. Selecký), Malý, Gabriel, Luterán – Chrien (63. Gerec), Zsigmund (63. Lavrinčík), Múdry – Šefčík (57. Chobot), Hladík, Tučný (57. Úradník)

Žilina: Belko - Leitner, Minárik, Nemčík - Bari, Sauer (81. Adang), Gidi, Javorček – Essomba (69. Bile), Jambor (88. Stojčevski), D. Ďuriš

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

RUŽOMBEROK. Futbalisti MŠK Žilina triumfovali v sobotnom stretnutí Niké ligy na pôde MFK Ružomberok 2:0 a dostali sa na čelo neúplnej tabuľky.

Na konte majú 25 bodov, za nimi figurujú Podbrezová, Slovan Bratislava a Trenčín, ktorí majú zhodne 23 bodov. "Belasí" však majú dva zápasy k dobru, Trenčania jeden.

Hostia boli v krajskom derby v prvom polčase výrazne aktívnejší, čo sa prejavilo v 31. minúte. Krížnou strelou ich poslal do vedenia útočník Timotej Jambor.

Momentka zo zápasu MFK Ružomberok - MŠK Žilina.

V podobnom duchu sa začalo po zmene strán, na 2:0 zvýšil Dávid Ďuriš, ktorý tak nadviazal na dôležitý reprezentačný gól v Luxembursku.

Domáci sa snažili zdramatizovať zápas, no ani napriek viacerým streleckým pokusom už v ďalšom priebehu gól nepadol.

Hlasy po zápase

Oldřich Smetana, tréner Ružomberka: "Úvod sme nemali dobrý, keď trochu sme sa hľadali v napádaní. Od polovice prvého polčasu sa nám to už darilo lepšie. Ak však chcete uspieť v ktoromkoľvek zápase, musíte dať góly. Boli tam nejaké príležitosti, hlavne po jednej štandardnej situácii, ale sme ich nevyužili.

Až lacno sme potom hostí pustili do vedenia. Potom to už proti takému súperovi ako Žilina bolo zložité. My sme možnosť ísť do vedenia nevyužili. V druhom polčase mužstvo zlepšilo pohyb, dostávali sme sa aj do tlaku, no bohužiaľ, nič sme z toho nevyužili.“

Jaroslav Hynek, tréner Žiliny: "Prišli sme so zámerom zúročiť naše skúsenosti, takisto progres tímu. Bol to tiež zápas, v ktorom sme mohli urobiť ďalší krok, aby sme boli blízko prvej šestke. Takýto terén našej hre nevyhovuje, no so zlým trávnikom sme si poradili už v Michalovciach a takisto teraz. Myslím si, že súper využil príchod nového trénera a dal do zápasu energiu.

Nám veľmi dobre vyšiel vstup do zápasu, keď do 17. minúty sme mali päť šancí. Potom Ružomberok nastrelil žrď a hneď sa zápas mohol vyvíjať inak. Nič také sa však nestalo. Potom sme dali na 1:0, na začiatku druhej časti na 2:0 a ďalej sa už išlo len za výsledkom.“