Ružomberok na ťažkom teréne otočil skóre, hrdinom bol Chrien

Futbalisti MFK Ružomberok. (Autor: TASR)

ŽK: Úradník, Múdry, Chrien – Uhrinčať, Záhumenský, Godál, 465 divákov

Ružomberok: Frühwald – Úradník (46. Tučný), Gabriel, Maslo, Malý, Seleký (46. Boďa) – Lavrinčík, Zsigmund, Múdry (90+. Kotula) – Hladík (33. Šefčík), Chrien

Banská Bystrica: Hruška - Uhrinčať, Godál, Willwéber – Pišoja, Richtárech (85. Arevalo), Hlinka, Záhumenský – Považanec (73. Depetris) – Rymarenko, Polievka

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

RUŽOMBEROK. Futbalisti MFK Ružomberok vyhrali v nedeľnom zápase 17. kola Niké ligy nad Duklou Banská Bystrica 2:1.

Domáci tak natiahli šnúru bez prehry na štyri zápasy, v tabuľke preskočili Skalicu a patrí im ôsma pozícia, Banská Bystrica je šiesta.

Hostia síce viedli na veľmi ťažkom teréne od 34. minúty, keď skóroval Marek Hlinka, no Ružomberok po zmene strán otočil skóre na svoju stranu.

Najprv Martin Boďa hlavou vyrovnal a v 73. minúte rozhodol Martin Chrien.

Hlasy po zápase

Ondřej Smetana, tréner Ružomberka: "Celý prvý polčas sme nehrali dobre. V porovnaní s predchádzajúcimi zápasmi nám chýbal predovšetkým pohyb a organizácia defenzívy. Tiež v osobných súbojoch sme boli ďaleko od hráčov a z jednej situácie sme dostali gól. Potom sme prežili druhú veľkú šancu súpera. V druhej polovici sme museli priniesť na ihrisko viac ofenzívnych hráčov.

Myslím si, že to sa nám trochu podarilo. Pomohli sme si štandardkou a napokon sme výsledok otočili. Potom nás to stálo strašne veľa síl v defenzíve, museli sme si to odpracovať. Vďaka dobrej hre súpera. Ten nás dostával pod tlak a vytváral si množstvo príležitostí. Mali sme sa s tým lepšie vysporiadať."

Mário Auxt, tréner Banskej Bystrice: "Svojim chlapcom nemôžem absolútne nič vyčítať. So zápasom sa vysporiadali chlapsky. Stretnutie ovplyvnilo, že sme v prvom polčase nevyužili naše šance. Keby mužstvo získalo vyššie vedenie, zápas by bol možno iný.

V druhom polčase domáci dali dva góly a potom si to ustrážili. My sme však aj v tejto časti stretnutia mali veľa situácii v domácej šestnástke, no už nič nám nepadlo a odchádzame bez bodu.“