Podbrezová má za sebou ťažký október. Nevzdávam to, vraví brankár

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová.
Futbalisti FK Železiarne Podbrezová. (Autor: TASR)
SITA|30. okt 2022 o 14:36

Tím z Horehronia na konci septembra nemal ani jednu ligovú prehru, teraz ich má na svojom konte už päť.

BRATISLAVA. Aj hráči Podbrezovej majú za sebou mimoriadne neúspešný október v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži.

Zo šiestich ligových duelov získali len tri body za domáci triumf nad Trnavou, pričom vypadli aj v Slovenskom pohári na pôde druholigového Prešova.

Zverenci trénera Romana Skuhravého neúspešný mesiac ukončili v sobotu domácou prehrou so Skalicou 0:2. Zaujímavosťou je, že tím z Horehronia v závere septembra na svojom konte nemal ani jednu ligovú prehru a teraz ich má už päť.

Skaličanom zisk troch bodov zariadili góly Jána Vlaska v prvom a Romana Hašu v druhom polčase.

"Škoda takéhoto zápasu, lebo sme chceli tri body. Nepodarilo sa nám potvrdiť výkon z Dunajskej Stredy. Súper premenil šance, ktoré mal. V druhom polčase sme to chceli strhnúť na svoju stranu, kde sme nepremenili šance.

Druhý gól Skalice to už bol z našej strany vabank. Dá sa povedať, že to bol neúspešný zápas po výkonnostnej aj po výsledkovej stránke," povedal po súboji skúsený stredopoliar domáceho kolektívu Vladimír Kukoľ, cituje ho oficiálny web FK Železiarne Podbrezová.

Počas najbližšieho víkendu absolvuje Podbrezová duel v neďalekej Banskej Bystrici. "Treba teraz vyhrať derby s Banskou Bystricou a budeme späť tam, kde patríme,“ doplnil.

Podľa podbrezovského brankára Richarda Ludhu za všetko hovorí fakt, že jeho tím v ostatných dvoch zápasoch skóroval len raz aj to u súpera.

"Mali sme šance, ktoré sa nám nepodarilo premeniť, čo sa potom otáča v náš neprospech. Verím, že začneme dávať viac gólov a keď budeme zápasy otvárať my, tak to budeme zvládať lepšie.

Ja sa nevzdávam za žiadnych okolností a ideme ďalej," poznamenal. V neúplne tabuľke patrí nováčikovi 5. priečka.

Veľkú šancu na zisk troch bodov mali v sobotu Ružomberčania, ktorí v Trenčíne hrali "presilovku" už od desiatej minúty. Vtedy po druhej žltej karte putoval "predčasne pod sprchy" nigérijský útočník Chinonso Eneka.

Početnú výhodu však hostia nezužitkovali na gól a keďže skórovať sa nepodarilo ani domácim, aj druhý vzájomný duel týchto súperov v aktuálnej sezóne sa skončil 0:0.

"Vylúčeniu sme museli prispôsobiť taktiku a duel nebol tak otvorený, ako by sme chceli. Dôležité je, že mužstvo ukázalo charakter, mentalitu, systémovosť a pracovitosť.

A ešte dôležitejšie pre mňa je, že až do poslednej minúty sme túžili po víťazstve a zápase sme chceli doma vyhrať. Máme bod a musíme ho akceptovať, ideme ďalej," zhodnotil domáci kouč Marián Zimen sobotňajší zápas.

Hosťujúci kormidelník Peter Struhár po súboji priznal, že jeho tímu sa bod máli. "Do Trenčína sme šli s tým, že chceme získať tri body. Priebeh ukazoval, že to môžeme dosiahnuť. aktívnou hrou v úvode sme si zaslúžili ísť do početnej výhody.

Čakal som, že si vytvoríme väčší tlak na to, aby sme strelili gól. Musím pochváliť domácu defenzívu, že hrala kompaktne, ťažko sa nám dostávalo do šancí. V ostatných dueloch však máme trochu problémy s efektivitou, čo sa potvrdilo aj pri možnostiach Regáliho," povedal Struhár.

Ďalšie dve stretnutia 16. kola FL sú na programe v nedeľu - Slovan Bratislava hostí Liptovský Mikuláš a do Banskej Bystrice cestuje Dunajská Streda. Kolo skompletizuje zápas medzi Trnavou a Michalovcami, ktorý je naplánovaný až na 17. novembra.