ONLINE: FC Petržalka - MŠK Žilina B dnes, II. liga (30. kolo, LIVE)

FC Petržalka - MŠK Žilina B: ONLINE prenos zo zápasu 30. kola II. ligy.
FC Petržalka - MŠK Žilina B: ONLINE prenos zo zápasu 30. kola II. ligy. (Autor: Sportnet)
Sportnet|17. máj 2024 o 14:00

Sledujte s nami ONLINE prenos zo zápasu 30. kola II. ligy: FC Petržalka - MŠK Žilina B.

BRATISLAVA. Futbalisti FC Petržalka a MŠK Žilina B dnes hrajú zápas 30. kola II. ligy.

Futbal sledujte s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: FC Petržalka - MŠK Žilina B dnes (II. liga LIVE, 30. kolo, piatok, výsledky, NAŽIVO)

MONACObet liga  2023/2024
17.05.2024 o 17:00
30. kolo
Petržalka
5:1
(3:1, 2:0)
90+3 minúta
Ukončený
Žilina B
Prehľad
Góly: 2. Begala, 16. Kelembet, 27. Nagy, 46. Danek, 56. Nagy (pen.) – 37. Šnajder (pen.). ŽK: 48. Belaník (ZIN), 86. Jaššo (ZIN). Rozhodca: Pavel Ochotnický.
Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte príjemný zvyšok piatkového večera.

Do čítania, priatelia!
Petržalčania tak budú čakať na výsledok sobotňajšieho duelu medzi Košicami a Michalovcami. Nováčik Niké ligy z Košíc musí vyhrať, inak do baráže proti druholigistovi pôjde on.
Prešov mal pred 30. kolom všetky esá v rukáve, stačilo mu "len" poraziť Humenné a šiel by do baráže o Niké ligu. To sa nestalo, Tatran dokonca prehral na pôde rivala z východu 0:2 a končí na treťom mieste.

Druhú priečku si v hodine dvanástej uchmatla Petržalka, ktorá porazila Žilinu "B" 5:1, pričom už v 27. minúte viedla rozdielom triedy. Aj keby Prešov remizoval, na baráž by mu to nestačilo, keďže mal horšie skóre ako celok z hlavného mesta.
90+3
Koniec zápasu.
90+2
Oravec odkopáva loptu na roh pred Špeharom, plynú posledné sekundy. Diváci tlieskajú v stoji.
90+2
Sledujeme už iba nakopávané lopty, koncentrácia domácich takisto poľavila. Oprávnene.
90+1
Nadstavujú sa dve minúty.
90
Na tribúnach štadióna sa už fanúšikovia hlasito tešia zo šance, ktorú dostanú budúci týždeň proti jednému z dvojice Košice – Michalovce.
89
Humenné zdolalo Prešov 2:0, Petržalka je sekundy od baráže o Niké ligu.
88
Danek v ofsajde, hoci len vo veľmi tesnom.
88
Už tretiu minútu sa hrá na polovici Žiliny. Tá pôsobí odovzdaným dojmom, akoby jej veľa síl na ďalšie útoky nezostali.
87
Domáci si síce príležitosť na ďalší gól nevypracovali, ale to ich ani nemusí trápiť.
86
yellowCardFrustrácia v podaní Tomáša Jašša, ktorý zbytočne dohral protivníka. Žltá karta.
85
V Petržalke môžu pomaly začať oslavovať. Prešov prehráva o dva góly aj v nadstavenom čase.
85
Rozhodca musí upokojovať dianie na trávniku, Riznič dostáva varovanie.
84
changeStriedanie v tíme FC Petržalka:
z ihriska odchádza Filip Oršula, prichádza Tomáš Kachnič,
z ihriska odchádza Roman Begala, prichádza Matej Riznič.
83
Šnajder nenadviazal na presnú trefu z penalty, lopta skončila vysoko nad.
83
Lopta je až pri Belaníkovi, čo domácim maximálne vyhovuje. Medzičasom sa v Humennom píše už 88. minúta.
82
Petržalka má všetko pod kontrolou, faulovaný bol navyše Oršula.
80
Čerstvému Gomolovi lopta ušla, Halouska sa nikam ponáhľať nebude.
79
Bortoli vydržal v zápase približne 50 minút, keďže v prvej polhodine striedal zraneného Prokopa. Šošoni majú k dispozícii roh, potrebujú to trochu oživiť.
78
changeStriedanie v tíme MŠK Žilina B:
z ihriska odchádza Tobiáš Pališčák, prichádza Michal Pekelský,
z ihriska odchádza Leonardo Bortoli, prichádza Martin Gomola.
77
V Humennom už prebieha 82. minúta. Domáci naďalej vedú nad Prešovom 2:0. Tatran má približne desať minút na to, aby súboj otočil.
76
z ihriska odchádza Lukáš Gašparovič, prichádza Maximilián Halo.
75
Hlavný arbiter púšťa hru, hoci sa zdalo, že by sa mohlo pískať ako na jednej, tak i na druhej strane.
73
Pred nami približne dvadsať minút do konca, zatiaľ sme videli len dve striedania – z toho jedno vynútené. Ďalšie na strane Petržalky sa už chystá... Do hry by mal prísť Halo.
72
Špehar prichytený v ofsajdovom postavení, no príliš za to nemohol, keďže lopta sa k nemu odrazila s veľkým šťastím.
70
Šurnovského nákop zapadol priamo do náručie Belaníka. Brankár MŠK sa už pozerá, kam by mohol rozohrať.
70
Petržalke síce nevyšla štandardka z ľavého krídla, ale pri lopte zostáva vďaka rohovému kopu.
68
z ihriska odchádza Nikita Kelembet, prichádza Dino Špehar.
67
importantPoltucet v sieti to nebude, keďže Danek z 15 metrov prestreľuje vytýčený cieľ! Chválime presnú loptu Oduka skoro cez polovicu ihriska.
65
Humenné vedie nad Prešovom 2:0! Neuveriteľné... Prešov musí streliť tri góly a žiaden nedostať, ak sa chce dostať do baráže.
63
Opakovaný záznam ukázal, že Šurnovský Atanasijeviča poslal na zem nedovolene. Aj to je dôvod, prečo sme sledovali protesty trénera hostí Veselého.
62
Atanasijevič si nevypýtal faul po súboji tesne pred veľkým vápnom. Pavel Ochotnický sa o tom nemieni baviť.
61
Šnajder vypálil pravačkou z približne 18 metrov. Netrafil však ani bránu a dokonca prepálil aj ochrannú sieť za ňou.
60
Hodina za nami, pri lopte posledné chvíle Žilinčania.
58
Čo nám prinesú ďalšie minúty? Jasné je len to, že o ničom nie je rozhodnuté. Petržalka síce vedie, ale stále sa musí spoliehať na pomoc Humenného.
57
A veci sa dejú v Humennom, ktoré sa ujalo vedenia proti Prešovu v 61. minúte! Tatranu už nestačí ani remíza, východniarsky súboj musí otáčať!
56
goalPetržalka dala gól! PÉTER NAGY sekundu pred koncom 56. minúty premieňa pokutový kop, keď Belaníka poslal do zlej strany a sám chladnokrvne po zemi zakončil k pravej žrdi!
55
importantPo Žiline bude mať penaltu k dispozícii aj Petržalka! Ťažko však povedať, či išlo o hru rukou, alebo o faul...
53
Nákop na päťku, kde dominovali žilinskí obrancovia.
52
Badjie neustrážil Daneka, Petržalka s rohovým kopom. S rozohrávkou sa neponáhľa.
51
Oršula chybuje pri rozohrávke, keď stratil loptu. Zareagoval Begala, ten zaváhanie kapitána napravil.
50
Pokračuje sa po takmer dvoch minútach. Emócie sú na mieste, veď domácim ide o možnosť zabojovať o Niké ligu.
48
yellowCardPatrik Danek dohral Samuela Belaníka na hranici šestnástky, bol to faul. Gólmanovi Žiliny však rupli nervy, do krídelníka drgol a ten spadol na zem. Zaslúžená žltá karta pre Belaníka.
47
importantAtanasijevič šiel sám na Halousku, nedokázal si však pripraviť streleckú pozíciu a potom ho brankár Petržalky obral o loptu!
47
Petržalka je v tomto momente tímom, ktorý by sa dostal do baráže.
46
goalPetržalka dala gól! Klobúk dolu, čo domáci vytasili! Už po deviatich sekundách prekonáva PATRIK DANEK Belaníka! Dokonale ho preloboval, ale pochváliť musíme aj pas za obranu v podaní Gašparoviča.
46
Začal sa druhý polčas.
Petržalka bola desať minút tímom, ktorý by šiel do baráže, no potom inkasovala z penalty po faule Halousku. Do boja o Niké ligu by šiel priebežne Prešov, ktorý remizuje bez gólov v Humennom.

Druhý polčas sa začne približne o 18:05.
45+4
Prvý polčas sa skončil.
45+3
Oduko dostal priestor na pravej strane, ale cez strážcu loptu ďalej neposlal.
45+2
Všelijako sa to odrážalo, Gašparovič pálil akrobaticky. Skóre sa nemení.
45+2
Rohový kop pre FC, pri lopte postavený Begala.
45+1
Nadstavujú sa tri minúty.
45
Halouska sa zahrával s osudom, keď si počkal na dobehnutie Atanasijeviča a následne mu nasadil "jasličky".
44
Dlhá lopta od Jakubka, Kelembetovi sa ju nepodarilo skrotiť – zasiahol pred ním Oravec.
43
Nevydarená kombinácia Žilinčanov, lopta u Halousku. Ten nechce príliš riskovať, aj preto radšej vykopáva hlboko do poľa.
41
importantLopta poskakovala niekde medzi bránkovou čiarou a malým vápnom, ale v sieti sa neskončila! Bielo-čierni si pýtali penaltu, Pavel Ochotnický to odmieta.
40
importantPetržalka zatlačila súpera. Výsledkom bola šanca Nagya, ktorého vychytal Belaník!
39
Vysoký center do šestnástky hostí, k zakončeniu neprišlo. Domáci pokračujú v aktivite, no mimo pokutového územia.
38
Arbiter píska šľapák na Daneka, za 38 minút sme ešte nevideli žltú kartu.
37
goalMŠK Žilina B dáva gól! Kapitán DOMINIK ŠNAJDER sa sebavedomo postavil k bielemu bodu a loptu poslal pod brvno. Halouska bez šance, navyše sa hodil do zlej strany.
37
importantNakoniec z toho penalta je! Zahrá ju Šnajder.
36
importantAkcia MŠK po pravej strane, výborná kombinácia a Atanasijevič padá cez ruky vybehnutého Halousku! Pavel Ochotnický nariadil pokutový kop, ale ešte prebiehajú diskusie.
34
Drame faulovaný v strede poľa, domáci si inak pomôcť nedokázali.
33
importantKelembet dostal priveľa priestoru, keď až trikrát zakončoval z mierneho uhla a asi z piatich metrov, no Belaník podržal svoj tím! A ak ho aj Kelembet prekonal, vykopával jeden z obrancov loptu na bránkovej čiare!
32
Žilina zvýšila aktivitu aj pressing, no vytúžené ovocie nepricháza.
30
Prešov naďalej remizuje bez gólov v Humennom. Pri priebežnom stave v Petržalke by do baráže išiel klub z hlavného mesta vďaka väčšiemu počtu strelených zásahov.
29
Reakcia mohla prísť okamžite, avšak prízemná koncovka šošonov minula ľavú žrď o približne meter.
27
goalPetržalka dala gól! Bortoli sa ani nestihol zaradiť do obrannej formácie a už sledoval, ako domáci navýšili vedenie na 3:0! Petržalčania šikovne zahrali aut nakrátko, nasledoval prienik do šestnástky a spätný center do ohňa z bránkovej čiary. Kelembet sa síce nepresadil, ale lopta sa odrazila do klbka hráčov, kde sa najlepšie zorientoval PÉTER NAGY a guľaté teleso dorazil do siete!
27
z ihriska odchádza Lukáš Prokop, prichádza Leonardo Bortoli.
27
Danek rozkmital nohy, ale nevystrelil cez Pališčáka. Nasleduje aut.
26
Znamená to, že hostia hrajú krátkodobo v oslabení. Budeme zvedaví, kto nahradí Prokopa.
25
Naďalej sa nehrá, ale dobrou správou je, že Prokop je už na vlastných nohách a pomaly opúšťa hraciu plochu. Napriek tomu je viditeľne otrasený a s veľkou pravdepodobnosťou bude vystriedaný.
24
Takéto momenty nevidíme radi. Prokop zostáva ležať na zemi, v akcii vidíme už aj nosidlá.
23
V akcii sú aj lekári Žiliny, ktorí ošetrujú ofenzívneho hráča MŠK. Nepríjemná a smolná rana do tváre od gólmana, ten však hral loptu.
22
Belaník nemusel vážnejšie reagovať, na opačnej strane však boxoval center Halouska pred Prokopom po nákope Pališčáka.
21
Kelembet sa dostal k prihrávke Daneka, ale tiesnený už nedokázal vystreliť. Lopta sa vrátila k šikovnému krídelníkovi Petržalky, ktorý vybojoval roh.
20
Šurnovský si urobil svoju prácu, keď odvrátil Badjieho center z ľavého krídla. Pred Halouskom sa už pripravovali na reakciu dvaja útočníci.
18
Dopredu sa vydal Prokop, prihrával na Javorčeka. Krídelný obranca MŠK o loptu prišiel.
16
goalPetržalka dala gól! Veľmi pekná akcia po pravej strane! Prízemný center prišiel do šestnástky, kde už mohol zakončovať Begala, ale loptu fantasticky prepustil a NIKITA KELEMBET tvrdou strelou zvýšil na 2:0!
15
Rýchly pohľad do Humenného, kde domáci remizujú s Prešovom bez gólov. Aj za tohto stavu by do baráže šiel Tatran.
14
Gašparovič zobraný cez členky v strede poľa Badjiem, Pavel Ochotnický krotí emócie.
13
Po centri hrozba neprišla, ale hostia spod Dubňa pomaly ožívajú a sú čoraz nebezpečnejší.
12
A ďalší zákrok domáceho gólmana, tentokrát to bolo vážnejšie. Šošoni s rohom.
10
Halouska musel ísť na zem, keď ho zo solídnej diaľky preveril Badjie. Bola to polovysoká rana z ľavej strany.
9
V mieste dejiska duelu husto prší, na umelej tráve to nie je ideálna situácia.
8
Žilinčania chcú kombinovať, zatiaľ sa im to príliš nedarí. Za polovicu prechádzajú sporadicky, dlho sa tam neudržia.
6
Po rozohrávke nakrátko Begala chcel nájsť spoluhráča, ale to sa mu nepodarilo. Nevyšlo to ani Gašparovičovi, ktorý pri snahe trafil rozhodcu.
5
Mynář šiel do súboja s Danekom, ale sklzu sa chcel vyhnúť. Výsledkom je roh pre Petržalku.
4
Danek bojoval o loptu pri bránkovej čiare, ale previnil sa faulom.
2
goalPetržalka dala gól! Nakoniec z toho nebol roh, ale aut. Odrazená lopta sa dostala za šestnástku, kde bol pripravený na koncovku ROMAN BEGALA. Technická strela z približne 20 metrov, Belaník zostal ranou k ľavej žrdi prekvapený!
1
Úvodný výkop patril hosťom zo Žiliny, ale už po 45 sekundách získava favorit rohový kop.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

FC Petržalka: Halouska – Jakubko, Begala, Danek, Nagy, Oduko, Kelembet, Oršula (C), Gašparovič, Konan, Šurnovský
Náhradníci: Sokol – Kachnič, Riznič, Špehar, Minka, Murko, Liener, Urgela, Halo
Tréner: Michal Kuruc

MŠK Žilina B: Belaník – Mynář, Jaššo, Oravec, Pališčák, Ďrame, Šnajder (C), Badjie, Javorček, Atanasijevič, Prokop
Náhradníci: Hostačný – Oravec, Pekelský, Gomola, Sy, Bortoli
Tréner: Vladimír Veselý

Rozhodca: Pavel Ochotnický.
Petržalka je stále v hre o postup do baráže, no potrebuje vyhrať a obdržať pomoc od Humenného. Celok z hlavného mesta je tretí so 61 bodmi, za druhým Prešovom zaostáva o dva body.

Ak sa v piatok Petržalčania majú dostať o baráže, musia zvíťaziť, pričom Prešov musí prehrať v Humennom. V hre je aj remíza Šarišanov, ale potom by tretí tím tabuľky musel vyhrať o tri góly, aby mal rovnaké skóre, no finišoval by druhý na základe vyššieho počtu strelených gólov.

"Béčko" Žiliny je na ôsmom mieste so 40 bodmi, môže klesnúť na deviatu, ale aj poskočiť na siedmu priečku. Šošoni nevyhrali už štyri kolá po sebe, čo z domácich robí veľkého favorita.
Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo zápasu 30. kola MONACObet ligy medzi FC Petržalka a MŠK Žilina B.

8
MFK Tatran Liptovský MikulášMFK Tatran Liptovský MikulášMFK Tatran Liptovský Mikuláš