Čögley zachránil spoluhráčovi život. Vytiahol mu zapadnutý jazyk

Peter Čögley.
Peter Čögley. (Autor: TASR)

Blažek si na nič nepamätá. Čavrič skončil v nemocnici.

SKALICA. Ešte v drese Zlatých Moraviec sa priznal, že nebol faulovaný a odmietol kopať nariadený pokutový kop. Za svoje gesto fair play získal špeciálne ocenenie.

Peter Čögley ukázal svoju ľudskosť opäť, už ako hráč nováčika zo Skalice. V zápase ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica (3:0) vytiahol spoluhráčovi Filipovi Blažekovi zapadnutý jazyk.

„Filip dostal úder do hlavy a spadol na zem. Rýchlo sme so spoluhráčmi bežali za ním, nebol pri vedomí, preto sme ho dali na bok. Jazyk mal zapadnutý, a tak som mu ho rýchlo vytiahol. Keď sa nadýchol, vedeli sme, že už je dobre,“ nepríjemné chvíle opísal hrdina okamihu Peter Čögley, ktorý tiež dohrával zápas s rozťatou bradou.

Situácia sa odohrala v 20. minúte po rohovom kope Slovana. Blažek išiel do hlavičkového súboja a so súperom sa zrazili hlavami.

„Za celú kariéru som nič podobné nezažil. A ani nechcem. Bola to duchaprítomnosť. Pozerám futbal v zahraničí a viem, že pri podobných veciach treba okamžite konať,“ dodal.

Filip Blažek si na vyťahovanie zapadnutého jazyka nespomína. „Viem, že sa kopal roh a prišla rana. Potom si len pamätám, ako som počul hlasy chalanov a ako som sa prebral,“ opísal kapitán MFK Skalica.

Blažek napriek nepríjemnému stretu a problémom zápas dohral.

„Rád by som poďakoval všetkým spoluhráčom, hlavne Petrovi Čögleyovi, že ma nenechali tak a pomohli mi. Vážim si to,“ dodal s tým, že v podobných prípadoch ide futbal bokom a na prvom mieste je zdravie.

Slovan nováčika zdolal 3:0 a vyšvihol sa na čelo Fortuna ligy. Pre Záhorákov to bol ťažký zápas pre hlavy. A to doslova.

Až traja hráči Skalice boli totiž na ihrisku ošetrovaní pre zranenie hlavy, okrem Blažka aj Peter Čögley a Roman Haša. Všetci v priebehu prvého polčasu.

Práve Čögley dohrával zápas s obviazanou hlavou cez uši. Preto mal aj problémy, aby počul taktické pokyny od trénera. "Zašívali mi to. Mám tam šesť štichov," priznal po zápase.

Najhoršie však v zápase dopadol slovanista Aleksandar Čavrič, ktorý bol vystriedaný tri minúty pred koncom polčasu a smeroval do nemocnice.

"Bol otrasený, zle videl. Má niečo s hlavou a išiel do nemocnice," prezradil po zápase tréner Slovana Vladimír Weiss starší.