Člen realizačného tímu trénera Calzonu smeruje do Niké ligy, pôsobiť bude ako asistent

Pavol Farkaš (vľavo) počas reprezentačného zrazu.
Pavol Farkaš (vľavo) počas reprezentačného zrazu. (Autor: TASR)
TASR|24. máj 2024 o 10:41

Bývalý slovenský futbalista posilní realizačný tím trénera Pavla Majerníka.

SKALICA. Bývalý slovenský futbalista Pavol Farkaš bude od novej sezóny pôsobiť ako asistent trénera v klube MFK Skalica.

Člen realizačného tímu kouča slovenskej futbalovej reprezentácie Francesca Calzonu bude na lavičke účastníka Niké ligy asistovať Pavlovi Majerníkovi.

Tridsaťdeväťročný Farkaš hral v minulosti za kluby ako Nitra, Myjava či Petržalka, no jeho kariéru zdobia aj zahraničné angažmány v Rumunsku, Taliansku a Grécku.

"Oslovil ma tréner Pavol Majerník s otázkou, či by som bol myšlienke takejto spolupráce naklonený.

Samozrejme, potešilo ma to, dohodli sme sa na stretnutí, kde sme si povedali predstavu našej spolupráce a následne sme sa dohodli aj s vedením klubu,“ uviedol Farkaš pre oficiálny klubový web.

"Prakticky som sa len nedávno vyzul z kopačiek ako profi hráč a táto ponuka prišla pomerne rýchlo. Je to prvá liga a zaujímavá ponuka.

Po veľmi rýchlom zvážení som sa rozhodol ju prijať. Prehľad o slovenskej lige mám a vnímal som aj pôsobenie Skalice v najvyššej futbalovej súťaži.

Myslím si, že svoju rolu v lige si v tomto ročníku zastali. Je to rodinný a stabilizovaný klub, takže nejaký všeobecný prehľad mám, ale určite sa budem s mnohými vecami aj zoznamovať.“

Prezradil aj, ako by chcel klubu pomôcť: "Chcem priniesť môj pohľad na futbal, ako aj poznatky a skúsenosti, ktoré som nadobudol.

Aj pre mňa je to zároveň niečo nové a rovnako aj ja chcem od realizačného tímu a celkovo ligy nasať čo najviac informácií, aby som sa každým dňom mohol zlepšovať a dopomohol tak klubu k lepším výsledkom.

Verím, že túto dôveru, ktorú mi klub dal nesklamem a bude to obojstranne prínosná spolupráca."

Majerník tiež priblížil dôvody príchodu Farkaša do realizačného tímu: "Pre mňa bolo veľmi podstatné, aby som mal pri sebe človeka, ktorý môže aj mňa trénersky posúvať ďalej a preto som sa rozhodol pre Pavla.

Mal som na neho dobré referencie, spoločne sme absolvovali dlhý rozhovor, vďaka ktorému som usúdil, že je to človek, ktorý nám môže pomôcť v realizačnom tíme ale aj v klube.

Okrem toho má dobrý futbalový rozhľad, všetci vieme, že je súčasťou realizačného tímu pri mužskej reprezentácii.

Z tohto pohľadu si myslím, že bude mať dobré oko ako na hráčov, tak aj celkovo na futbal." Skalica obsadila v uplynulej sezóne ligy 9. miesto.

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Slovensko»Člen realizačného tímu trénera Calzonu smeruje do Niké ligy, pôsobiť bude ako asistent