Patrick Karhan sa teší s fanúšikmi po výhre Trnavy nad FK Sarajevo v Konferenčnej lige. (Autor: TASR)
Ivan Mriška|1. aug 2024 o 13:20

Patrick Karhan strelil prvý gól v drese Spartaka Trnava.

Keď v roku 2021 nastúpil na prvý zápas v najvyššej súťaži, hovorilo o ňom celé futbalové Slovensko.

Jeho premiéra dopadla nevídane, katastrofou.

PATRICK KARHAN (21) sa už po tridsiatich sekundách hry nešťastne zrazil s Vasilom Božikovom a okamžite uvidel červenú kartu.

Spartak Trnava vtedy prehral so Slovanom Bratislava 0:3.

Karhana po zápase premohli emócie a v šatni plakal. Bol to moment, na ktorý nezabudne do konca života.

V minulej sezóne hral syn legendy slovenského futbalu prevažne za béčko z Malženíc. Teraz však prišiel veľký moment, ktorý môže jeho kariéru nasmerovať úplne iným smerom.

V zápase Európskej konferenčnej ligy proti FK Sarajevo si otvoril strelecký účet v drese Trnavy. V 94. minúte upravil na konečných 3:0 pre Spartak.

V článku sa dočítate

• Premiérový gól za Spartak Trnava a navyše v Európe. Ako ho prežíval?
  • Koľko peňazí musí zaplatiť do kabíny?
  • Čo mu povedal tréner Michal Gašparík?
  • Ako jeho premiérový gól vnímal otec, legendárny Miroslav Karhan?
  • Premiéra v lige dopadla katastrofou. Prečo je tento moment pre neho dôležitý?

Na trávniku ste boli od 86. minúty, no stihli ste si otvoriť gólový účet v drese Spartaka. Aký to bol pocit?

V prvom rade ďakujem trénerovi za dôveru. Emócie boli veľké. Keď som si niekedy predstavoval prvý gól, tak to bolo takto. Pred obrovským množstvom divákov.

Bavili sme sa so Sebastianom Kóšom, že by bolo fajn, keby som skóroval. Keď aj nejakou „doťukávačkou“. Som šťastný, že sa to podarilo.

Bol to neskutočný zážitok, na ktorý nezabudnem do konca života. Gól má o to väčšiu hodnotu, že padol v Európe.

Čo vám na prvý presný zásah povedali spoluhráči?

Podpichovali ma, že to bude drahé. Najmä preto, že nie som úplne strelec a zo zálohy som sa presunul do defenzívy.

Všetci žartovali, že budem musieť zaplatiť do kasy.

Koľko to bude?

Domov»Futbal»Konferenčná liga»Strelil gól a vymazal nepríjemnú spomienku. Nemohol som zaspať, prezradil Karhan