Leverkusen rozstrieľal adepta na titul, Duda nezabránil prehre

Radosť hráčov Bayeru Leverkusen.
Radosť hráčov Bayeru Leverkusen. (Autor: TASR/AP)
TASR|6. nov 2022 o 18:05 (aktualizované 6. nov 2022 o 20:35)

Slovenský reprezentant odohral 72 minút.

BERLÍN. Futbalisti Unionu Berlín utrpeli najvyššiu prehru v tomto ročníku Bundesligy a nepredstihli Bayern Mníchov na čele tabuľky. Berlínčania podľahli v nedeľnom zápase v Leverkusene domácemu Bayeru 0:5.

V prvom polčase pritom nič nenasvedčovalo gólovej kanonáde.

Všetko podstatné sa udialo po prestávke. Domáci išli ihneď po zmene strán do vedenia zásluhou Roberta Andricha a v 56. a 58. min sa presadil Moussa Diaby.

O desať minút neskôr si strelecký účet v bundeslige otvoril český útočník Adam Hložek a skóre uzavrel v 76. minúte Mitchel Bakker.

Pre Union to bola tretia prehra v ročníku, na vedúci Bayern stráca dva body. Leverkusen vďaka triumfu opustil pásmo zostupu a poskočil na 14. miesto.

V ďalšom zápase zdolal domáci Freiburg hostí z Kolína 2:0. V drese "capkov" nastúpil slovenský reprezentant Ondrej Duda, odohral 72 minút.

Bundesliga - 13. kolo:

Bayer Leverkusen - Union Berlín 5:0 (0:0)

Góly: 46. Andrich, 56. a 58. Diaby, 68. Hložek, 76. Bakker

SC Freiburg - 1. FC Kolín 2:0 (0:0)

Góly: 53. Jeong Woo-Yeong, 64. Gregoritsch

/Ondrej Duda odohral v drese hostí 72 minút/

Tabuľka Bundesligy

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Leverkusen rozstrieľal adepta na titul, Duda nezabránil prehre