Zápas Bundesligy narušili aktivisti, rovnako ako nedávno v Liverpoole

Momentka zo zápasu medzi Frankfurtom a Freiburgom.
Momentka zo zápasu medzi Frankfurtom a Freiburgom. (Autor: TASR/AP)
TASR|10. apr 2022 o 17:39 (aktualizované 10. apr 2022 o 21:58)

V Bochume nepadol ani gól.

BERLÍN. Futbalisti VfL Bochum remizovali v nedeľňajšom zápase 29. kola Bundesligy s tretím tímom tabuľky Bayerom Leverkusen 0:0.

V 65. minúte nepremenil Moussa Diaby z Leverkusenu pokutový kop. Hostia tak stratili dva body, no stále majú dobré šance na účasť v Lige majstrov.

V tabuľke piaty Freiburg uspel na ihrisku Eintrachtu Frankfurt 2:1.

Duel na začiatku museli na niekoľko minút prerušiť, keď dvaja environmentálni aktivisti vbehli na ihrisko a priviazali sa k žrdiam frankfurtskej bránky.

Podobný incident sa nedávno udial aj v zápase anglickej Premier League medzi Evertonom a Newcastle United. Slovenský brankár Martin Dúbravka sa vtedy tiež prizeral, ako sa fanúšik priviazal k tyčke sťahovacou páskou.

Štvrté Lipsko sa k Leverkusenu priblížilo na rozdiel bodu po hladkom triumfe 3:0 nad Hoffenheimom. Rozhodnuté bolo už po prvom polčase, v ktorom postupne skórovali Christopher Nkunku, Marcel Halstenberg a Dominik Szoboszlai.

Bundesliga - 29. kolo

VfL Bochum - Bayer Leverkusen 0:0

Eintracht Frankfurt – SC Freiburg 1:2 (0:1)

Góly: 54. Kostič - 28. Grifo, 69. Petersen

RB Lipsko - TSG 1899 Hoffenheim 3:0 (3:0)

Góly: 5. Nkunku, 20. Halstenberg, 44. Szoboszlai

Tabuľka Bundesligy

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Zápas Bundesligy narušili aktivisti, rovnako ako nedávno v Liverpoole